Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami jo tippetek (házi...

Van valami jo tippetek (házi praktikátok) köhögésre kisgyereknél? 3,5éves.

Figyelt kérdés
Szirupot iszik,növényi eredetü de ez mellet mit tehetnék még?föleg éjszaka köhög,nagyon olyan szinten hogy addig erölteti még kihánnya ami benne van.
2012. jan. 15. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyanyáink receptje szerint eredeti disznózsírral kell bekenni a mellkasát, és hagyni beszívódni. Adj rá egy kicsit viseltesebb pizsit, aminek nem baj, ha olyan lesz. Persze nem 20dkg zsírra gondolok, csak nagyon vékonyan. Nekünk bevált:)
2012. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszolóé a legjobb ötlet.
2012. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A hagymatea nálunk nagyon bevált és finom is. Én úgy szoktam hogy 3 hagymát héjastól felteszek főnni. Felforralom és ugyanúgy mint a rendes teát ízesítem. A legjobb mézzel és citrommal.
2012. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek, hihetetlen, milyen jó hatása van. Szinte teljesen megszűnik a köhögés. Én egy vékony törölközőt tettem a mellkasára a pizsi alá, így nem lett zsíros semmije. Mellette kakukkfű tea , valamint meleg (nem forró!!) méz is hatásos.
2012. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, nekünk tényleg sokat segített:) Hagymatea nálunk nem igazán menő, az íze miatt, mert állítólag ízesítés nélkül hatásos, de úgy nem igazán gyereknek való az íze. Nekem a hagymatea az epém miatt kizárt volt, mert begörcsöltem tőle, most már epehólyag, és epekövek nélkül lehet, hogy jó lenne.
2012. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kakukkfű teát még nem próbáltuk, de ha ne adj Isten szükség lesz rá, kipróbáljuk. Stodal szirup volt a másik, ami nálunk nagyon bevált.
2012. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a karemellás tea vált be.

Cukrot kell karamellizálni, felönteni vízzel, felforralni. Beletenni bármilyen teafiltert, és ízesíteni citrommal.

Mi általában csipkebogyóval szoktunk készíteni.

2012. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

húú, csajok! én nagyim meg keverte a dolgokat :) szerintem így a legtutibb mert, hogy a hagyma is és a karamell is jó köhögésre :)


cukrot karamelizálok, ráteszek 2 felvágott hagymát, jól megforgatom a cukorban majd felöntöm vízzel. kicsit forralom, leszűröm és egy pici mézet teszek hozzá. nem sokat mert nagyon édes lesz akkor :)

2012. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Kiprobálok minedent :)
2012. jan. 16. 08:03
 10/10 anonim ***** válasza:
en elvinnem orvoshoz, fiamnak is ez volt ket hete es kiderult hogy horghurut, majdnem tudogyulladas lett belole, pedig nem volt lazas. tiz napig kellett antibiotikumot szedni, ambroxol es rhinatiol koptetot a kohogesr, es fenistil cseppet, ez enyhitette nagyban a kohogorohamokat.
2012. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!