Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megoldás lenne az alvásproblém...

Megoldás lenne az alvásproblémánkra, ha 2 éves gyerkőcömnél elhagynánk a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

Kislányom minden nap este 11-éjfélnél előbb nem alszik el.Hiába fektetem le 9órakor, vagy 10-kor, 2 órán keresztül elszórakoztatja magát az ágyában.És már ebbe teljesen belefáradtam én is, mert addig ott kell feküdni mellette, míg el nem alszik,egyedül nem hagyhatom a szobájában, mert kijön utánunk, meg akkor nekiáll játszani.

A napokban megszületik a Kistesó is, ami ugye még bonyolítja a helyzetet....

De ugyanez van a délutáni alvásnál is, leteszem délben, 2 órán keresztül szórakozik mire elalszik.

Tudom, hogy neki még szüksége lenne a délutáni pihenőre is(na meg nekem is), de csak ugy alszik el este 9-kor, ha nem teszem le napközben.Amúgy reggel fél8 körül szokott kelni.Szerintetek mit tegyek?Ez az állapot már 2-3 hónapja tart...


2012. jan. 16. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok gyerek ekkorának már nem igényli a délutáni alvást, ha se délután, se este nem tud igy elaludni, akkor hagyd el.
2012. jan. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nalunk ugyanez van,csak az en kis

fiam 7 körül nagyon ritkán,inkabb 8-10 körül kel ,delutan is tud aludni, csak van mikor nagyon későn.Ő most 2éves.De ha elhagynank a du-i alvast,akkor mi lenne a bolcsiben,oviban?!

2012. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is pont most akartam ezzel kapcsolatban kérdést kiírni.fiam is dettó igy van mint a lányodnál.reggel 7-8 között kel,de inkább 7.délben elalszik,mellé kell ülnöm,de elalszik,ha nem kel későn,alig lehet felébreszteni 3-kor,most azt próbálom ki,hogy elöbb keltem,2-kor mondjuk,igy max 1-1,5 órát alszik csak.este 9-kor fekvés,de van hogy 10 után is még futkos hozzám(velünk van egy szobában,és különtenni nem tudom,nincs hova).elhagyni nem akarom a délutáni alvást,mert az oviba is lefekszenek.abban reménykedem,hogy ha kijön a jobb idő és kinn lehet lenni,akkor majd jobban lefárad egy kicsit,és remélem jobban elalszik.

próbáld meg esetleg,hogy ne engedd 8-ig aludni,és talán elöbb elalszik déleben.délbe meg nem engedd sokáig aludni.nálunk ugy van,ha fél2-ig nem aludt el,akkor már nem engedem aludni.ha nem is alszik akkor is van csendespihenő.

2012. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!