Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 éves gyermeketekkel...

5-6 éves gyermeketekkel szoktatok otthon foglalkoztató-készségfejlesztő feladatlapokkal gyakorolni?

Figyelt kérdés
Szerintetek szükséges az iskola előtt a szülőnek ilyen módon is gyakorolni a gyerekkel ,vagy az óvodának ez a feladata,hogy felkészítse a gyerekeket az iskolára ?
2011. dec. 28. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Jó kérdés, nálunk is jövőre esedékes a suli, így számomra is dilemma ez. Alapvetően én azt gondolom, hogy nem kell egy egészséges gyereket fejleszteni, ha játszik eleget, meséltek neki, fejlődik magától (pl. a finommozgásokat fejleszti a gyurmázás, rajzolás stb.).

Viszont nálunk pl. arra panaszkodott az óvónő, hogy a fiam „lassú”, nem csinálja elég gyorsan a feladatokat. Ettől persze beparáztam, mert hiába gondolom azt, hogy minden gyerek más, és lehet, hogy az enyém csak alapos :), ha az iskolában majd folyton ezzel vegzálják.

Mi néha szoktunk nézegetni ilyen játékos feladatlapokat (labirintus, keresd meg az eltéréseket stb. feladatokkal), de szigorúan csak addig, amíg a srácot érdekli, nem erőszakolom rá.


Szívem szerint én a tanítónőket „fejleszteném”, hogy tudják kezelni az eltérő habitusú gyerekeket. (Tisztelet a kivételnek.)

2011. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam figyelemzavaros,értelmileg rendben van,csak nem tud hosszabban koncentrálni egyféle dologra,hamar beleun bármibe ,nehézséget okoz neki a figyelem fentartása.


Járatom gógypedagógushoz fejlesztésre heti egy alkalommal ,TSMT tornára is járatom és itthon is csináljuk a tornát.


Tartós beteg (immun-betegség),az a legjellemzőbb,hogy egyáltalán nem jár oviba elővigyázatosságból (teljesen tünetmentes jelenleg hónapok óta),szeptemberben volt 5 éves,azt mondták az oviban,hogy nem gond ha nem javasolják az orvosok a közösséget számára ,mert ha évvesztes akkor majd csak a jövő évben óvodaköteles.


A gyógypedagógus által tartott fejlesztés heti egy óra (ez is borsos áron),plusz a tornáért is fizetni kell,anyagilag többet nem tudunk szánni a fejlesztésére.

Mivel az óvodai fejlesztés teljesen kimarad neki és nagyon kevés a heti egy alkalom gyógypedagógus által tartott óra ,ezért gondoltam,hogy nekem kell tevékenyen részt vennem a gyerek majdani iskolai felkészítésében.

Bevásároltam egy vagyonért iskolaelőkészítő könyveket,foglalkoztató és készségfejlesztő feladatlapokat és ezekből gyakoroltatom naponta többször egy-egy negyed órányit kb. addig amíg még örömmel csinálja és tud figyelni a feladatokra .


Még így is bizonytalan vagyok benne,hogy elegendő e ez neki úgy ,hogy az óvodai foglakozásokat kénytelen teljesen nélkülözni.


Rövidesen ha lejár a kistesóval a GYED-em már nem lesz lehetőségem arra,hogy itthon tartsam,ne járassam óvodába ,akkor lehet,hogy nagyon meg fogja majd szenvedni azt,hogy évek óta nem jár rendszeresen közösségbe (télen egyáltalán nem javasolják neki októbertől,márciusig,aztán jár április-májusban,május közepén évzáró van ) .

2011. dec. 28. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom pont 3.5 eves,es 3 eves kora ota veszem neki a foglalkoztato jellegu fuzeteket,es nagyon elvezi.Sokat o sem tud egyhelyben ulni, de az Ugyes 4 eves foglalkoztato fuzetet siman kirakja,ismeri a szamokat, a kicsi nagy kozotti kulonbseget,a hosszu rovid,melyik a nagyobb,a pontokat osszekoti, atmasolja az egyszeru rajzokat,es a kedvence,ahol a kulonbseget kell megtalalni 2 kep kozott. Ezzel csak azt szerettem volna mondani,hogy szerintem nem Kell de erdemes korabban folglalkozni veluk,mert igenylik is szerintem,utana pedig nagy a sikerelmeny:) Szerintem vegyel egy klet ilyen foglalkoztato fuzetet,es probaljatok jatekosan elkezdeni hidd el elvezni fogja.Nem kell sokat ulnie,egy feladat kb.5 perc.jo jatekot:):)
2011. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
amikor ennyi idösek voltak a fiaim akor mi is sok ilyen feladatlapot megoldotunk sikerel.
2012. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!