Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha az óvónő...

Mit tennétek, ha az óvónő szegény gyereketeknek direkt lelkiismeret furdalást csinál? Szerintem ok nélkül.

Figyelt kérdés

A minap nagycsoportos lányom az oviban összetörte véletlen egy macis teáskészlet egyik csészealját. Erre az óvónő üzent a gyerekkel, hogy ezt most nekünk meg kell venni, mert , mit szólna hozzá a lányom, ha ő törné össze valamijét. Nagyon kiakadtam. Először is, nekem ne üzengessen a gyerekkel semmit, ha gondja van, a szülőnek szóljon. Másodszor, ez bárkivel előfordulhat, azt gondolom, hogy a játék az oviba fogyóeszköz. Harmadszor, miért kell ennyire törékeny dolgot játéknak befogni? Negyedszer, az nem jutott eszébe a drága óvónőnek, hogy a 2 méteres karácsonyfát tőlünk kapta a csoport teljesen ingyen.

Nem azt mondom, hogy nem tudnám megvenni, de azért ez olyan irritáló.

Állandóan mindig csak a pénzt húzzák le az emberről. Nekünk kb. 20ezer forintba van az "ingyenes" óvoda havonta. De lehet keveset mondtam. Tudom, nem kötelező járatni külön foglalkozásra, de szerintem ez jót tesz neki. Csak azt nem értem, hogy miért nem ingyenes. Na, jó ez már más kérdés. Csak elkapott a hév.



2012. jan. 16. 22:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Olyan olló, ami vág, eleve csak akkor kerülhetne a kezükbe, amikor az asztalnál dolgoznak vele.

Végül is, már nagycsoportos a lányod, hamarosan iskolába megy. Sajnos, az ember csak akkor tudja igazán felmérni, milyen nevelőket kapott a gyereke, amikor már tapasztalja nap, mint nap.

2012. jan. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%
Elhiszem,hogy kiakadtál én is ezt tenném .De mielött lehordanánk öket kérdezzük meg gyereket,hogy ez miként történt.Az,hogy a haját is letudták egymásnak vágni kicsit a két lányzó elevenségét mutatja.Mert ollot csak fogllkozáshoz kapnk el is mondják nekeik amig az ovonéni segit a többinek meg a dajka addig ök produkciózhatnak.Nekem is volt a lányom ovis tudom milyen nehéz és azt is gondolom milyen nehéz lehet húszon akárhány gyerekre vigyázni.Igz ez nem mentség a számukra!
2012. jan. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem így van. Mindenkinek van egy doboza vagy mi, és abba mindenkinek van saját ollója, ceruzái, zsírkréták(amit persze nekünk kellett kifizetni, nekem azt is kétszer, mivel hiába mondtam, hogy a gyerekemnek bal kezes olló kell, nem azt kapott, így kellett venni másikat). Szóval, ahhoz bármikor hozzáférhet, amikor használni szeretné.
2012. jan. 17. 07:39
 14/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy ma az állami óvodákban szinte mindent a szülőknek kell vinni, sajnos az óvodák pénzmegvonása okozza. Kevés az a szerencsés óvoda, ahol az önk. még a régi szinten tudja fenntartani az ovit.

Csak ismételni tudom -- teljesen egyéni, milyen az óvónők hozzáállása.Az iskolában ugyanazt tanítják,aztán a gyakorlatban már sok függ a vezetőnőtől, legfőképpen az óvónőtől.

2012. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vittem ügyeletbe 2 kislányt a csoportomból és az ügyeletes csoportban van egy játék, aminek az alján van egy sín, aminek a tetjén van egy kis dobozféle, amit játék közben előre kell tolni, majd vissza. Nos, valamiért megakadt, és a lánykám erőszakkal akarta visszatolni és eltört az ütköző pöcök.

A gyerekek visszatették a helyére, hogy ne vegyük észre de én rájöttem és elővetettem velük. Kiderül, a kislány bevallotta, hogy be volt akadva és ő erőltette. Láttam rajta, hogy holtsápadt. Persze én is ideges voltam, mert hát másik csoport játékát tettük tönkre. De félrehívtam a kislányt és megbeszéltem vele, hogy nyugi, nincs világvége, örülök, hogy bevallotta, de sajnos bajt csinált és tudnia kell, hogy rosszat tett és nem szabad erőltetni a játékokat, mert eltörnek. szóltam a helyi óvónőnek is, ő is szólt, hogy ezzel így nem szabad, látszott rajta is, hogy ideges, de nyugodt maradt. Majd megszereljük.

Az óvónő a hibás, hogy bűntudatot keltett a gyerekben. Ne vegyél oda semmit, a lányoddal meg beszéld meg, hogy előfordul, óvónéni csak hirtelen ideges lett, ne érezze magát rosszul, oldd fel a feszkóját.

23N

2012. febr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!