Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon Okos, viszont ugyan...

Nagyon Okos, viszont ugyan ennyire "buta" kisgyerekkel mit kezdenél?

Figyelt kérdés

Kb visszafejlődik a gyerekem, mindenben. 2,5éves dacos, akaratos(kb születése óta), kb minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, amitől álomgyerek lenne(esze megvan), mégis egy világégedelem gyerek+ nem is tudom hogyan írjam, kishülye... Elfelejtett egyedül enni, öltözni, csoda, hogy járni nem felejtett el...

Gyermekek szelektív hallása/látása.... Kezdek meghülyülni tőle, Akinek volt hasonló tapasztalata, az hogyan vészelte át, mikor javult?(szaki csak jöv hónapban fogad minket, addig viszont megőszülök)


2012. jan. 17. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek volt hasonló tapasztalata. Az én fiam két éves. Ő is hajlamos ilyesmire. Most próbálgatják meddig mehetnek el. A nagyobb fiammal is átéltük ugyanezt. Szerintem ez a fejlődésük, érésük természetes velejárója.
2012. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne engedd,hogy azt tegye,amit akar! Ha nem akar egyedül enni,akkor vedd el előle az ételt. Ha éhes lesz,akkor majd újra eszik. A szelektív hallás minden gyereknek szokása. Ha nem hallgat rád,akkor szólj rá még egyszer,vidd be a szobájába stb.

Ne ő parancsoljon neked,hanem te neki.

A szakorvos is ezt fogja tanácsolni.

2012. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Biztos a környezeti hatások teszik, téged olvasva én nem nagyon csodálkozom ezen....
2012. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

túrórudi kifejtenéd?


A rászólás, "bünti", beszélgetés, játékra invitálás... Á kb semmi se használ nála. Ha erélyesen szólok rá, akkor azért bőg, ha ráhagyom, és bibis lesz, akkor azért, ha hívom játszani, az nem érdekli, ha rajzolni hívom, akkor kb egy vonalat húz a papírra, majd ceruzával kezében elmegy felfedezni, és kb csak a plafont nem rajzolta még össze(ceruza el, baba szobába bezavarva) gyurmázni nem akar mert ő nem tudja... Labdázni nem akar, szerepjátékok nem...

Most a nagy kedvenc egyedül a kardozás(nagyobb gyerekektől látta... és mindennel kardozik) meg a dobálás.


Tud mászni, rohangálni, ugrálni, futni, de ha rá akarom venni, hogy "tornázzunk", akkor úgy üvölt, hogy ő nem tudja:( Sétálni ha kimegyünk, azért bőg, mert neki az nem jó, ha nem megyünk ki, akkor az a baja. Ha elzavarom az asztaltól, mert nem eszik, akkor inkább egész nap nem eszik(tegnap este csináltam a vacsit, az ebédből megmaradt rizst kitettem egy tányérra a pultra, erre a gyerekem kézzel elkezdte enni, amikor átküldtem az asztalhoz, hogy ott egyen kanálla, egyből bőgni kezdett, hogy nem éhes)

2,5éve "harcolunk" egymással, feladtam.

2012. jan. 17. 10:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Az miben merül ki, hogy 2,5 éve harcoltok egymással? Újszülött kora óta érted?
2012. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom a soraidat az jutott eszembe, hogy lehet, hogy nem jól hall!

Ezt most komolyan mondom, érdemes megnézetni!

A másik probléma pedig az lehet, hogy a beszédközpontja középen van. Ebből kifolyólag amit hall, az neki nem egyértelmű.

De mindenképp szakember lássa!

2012. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj "leereszkedni" hozzá! Azaz ne te mondd meg, hogy mit akarsz vele játszani, kérdezd meg, hogy ő mit szeretne. Állíts fel egy-két szabályt eleinte, ha azokat megszegi, legyen valami nagyon következetes bünti, ami sosem csap át abba, hogy ráhagyom. Teljesen természetes amúgy ez a korszak.
2012. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na nálunk is így viselkednek/tek ebben a korban a picik a családban. Mivel én csak pár órát vigyáztam rájuk az taktikám: mindig az ellenkezőjét mondd amit szeretnél, hogy csináljon. Pl. nincs már erőd futkorászni utána, mondd, hogy szaladjunk, akkor tuti le akar majd ülni. Nálam ez mindig bevált. Aztán kinőtték, meg jött a kistesó és akkor ugye már okos nagytesóként kell viselkedniük. Nekem most 6 hós a lányom, kíváncsi leszek nála előjön e ez, és beválik e a taktika. :))))
2012. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó,köszi,ezt ki fogom próbálni!Magamtól sosem jutott volna eszembe,pedig milyen egyszerű..A fiam,mikor öltözni kell,mindig bemászik az ágya alá,amikor azt mondom neki h gyere ide vegyük fel a kabátot.Az őrületbe kerget ezzel.Legközelebb mondom neki h mássz be az ágy alá:D

Csak hát az igazi az lenne,ha szépen szót fogadna..

2012. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

0-6hónapos koráig naponta egyszer eltudtam rohanni pisilni, csak és kizárólag rajtam lógott, se altatni se se se. Pedig fejre is álltam már kínomban, hogy hátha úgy jó neki... Ha a földre tettem bohóckodtam neki azért üvöltött, ha sétáltam vele azért.

6hónaposan kapaszkodva elindult, de nem mászott, én meg nem akartam járatni, az időtájt ezért üvöltött.

6-mai napig: ha játszani hívom, akkor leülök a szőnyegére, hogy mit szeretnél játszani, hozza pl a kockákat, és bedühödik, mert nem megy neki. Pedig egy időben tudta mit kell velük csinálni, és szétszórja.

Ua formabedobó, puzzle, kisvasút. És csapkod.

Rajzolni nagyon szépen tudott, mára azzal sem boldogul.

Evés: ugye elkezdett egyedül próbálkozni, és az is visszafelé fejlődik, pedig volt már olyan idő is, hogy levest evett egyedül.:(

Vettkőzni-öltözni is tudott.

Lassan tényleg minden eddigi tudást múlt-időben kell kezelni. És mindenre "nemtudom" a válasza:(


Beszédre-hallásra megnézetem, bár ha azzal bej lenne, akkor hallás alapján nem tudná melyik szám megy első ütemből. És elkezdi énekelni még felnőtt dalokat is. És ezért szomorít és dühít, mert nagyon eszes, rengeteg mesét tud fejből, mondókákat.

2012. jan. 17. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!