Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ket kisgyerekkel hogy oldjatok...

Ket kisgyerekkel hogy oldjatok meg az alvast, ha egy szobaban kell aludniuk?

Figyelt kérdés
Van egy 3 eves kisfiam, es nemsokara megszuletik a masodik is, ugy tervezem hogy egy szobaban fogom altatni oket, de elegge aggodok hogy zavarni fogjak egymast. Aki meg ilyen helyzetben van, hogy alakultak a dolgok?
2012. jan. 17. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából engem zavart, hogy át kell mászkálnom éjjelente sokszor, mert hogy a második kicsikémnek esze ágában nem volt 20 hónapig átaludni az éjszakákat.

Így inkább nálunk aludt, olyan egy évig, aztán kerültek össze. Pedig én is hamarabbra terveztem az összerakást...

2012. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es a nagyobbik gyereked tudott aludni? Nem zavarta a siras, meg a maszkalas, amig ott aludt a kicsi?
2012. jan. 17. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ó ezt csak mi szülők dramatizáljuk el. A gyerekek nagyon hamar összeszoknak. Én már attól is kiakadtam, hogy egy szobába kell altatnom a 14 hónap korkülönbséges gyerekeinket. Aztán úgy hozta a sors, hogy a harmadik is velük egy szobába került. Semmi gond nincs. A nagyobbak meg sem rezdülnek a kicsi üvöltésére sem.

Amúgy egy érdekes sztori:

Néhány nappal ezelőtt megyünk autóval egy lakótelep mellett. Kérdezzük a nagyobbik gyerekünket (most 3,5 éves), hogy lenne-e kedve majd egyszer ide költözni. Mondja, hogy persze nagyon lelkesen. Mondjuk neki, hogy az jó, mert ha majd lesz annyi pénzünk, akkor itt szeretnénk venni egy nagyobb lakást, és akkor mindegyiküknek lesz külön szobája. Visszakérdez a gyerek: de Anya! Ez azt jelenti, hogy nem alhatok a tesóékkal? Mondjuk, hogy igen, mert mindenkinek saját külön szobája lesz. Totál kiakadt, majd, hogy nem sírva fakadt, hogy márpedig ő nem akar külön szobát, ő a többiekkel együtt alszik!

2012. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra hogy én bejárkáltam, arra nem ébredt fel sosem. A hangos üvöltésre az enyém bizony megébredt. Mondjuk nem volt vészes, mert visszaaludt rögtön, ha újra nyugi volt.

Én azt látom, hogy ahogy telik az idő, egyre jobb. Mára már megszokták egymást (4,5 és 2,5 évesek). Igaz, hosszas üvöltés sincs már... :o)


Szerintem meglátjátok. Próbáld meg, és útközben kiderül, mi a jó megoldás.

Nekünk olyan időszakunk is volt, amikor minden éjjel kihúztuk a kicsi ágyát, aztán reggel vissza...

első

2012. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-ashoz:

Amúgy több olyan családot ismerek én is, ahol nagy lakásban élnek 3 vagy több gyerekkel, és nem mindenkinek külön szobája van, hanem van egy háló, egy játszó és egy tanuló szoba.

Egészen kamasz korig jól működik valóban, ahol szeretik egymást a testvérek! :o)

2012. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik fél éves korában került külön szobába, egy hét alatt megszokták egymást, amikor a kisebb is fél éves lett. Csak nagyon ritkán ordítják fel egymást.
2012. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kisfiam 4 éves lesz a kislányom nemsokára megszületik. most rendeztünk be egy jo nagy szobát nekik. Hogy oldottam meg? egyik falra kiságy meg a babacuccok, másik falra gyerekágy az ablak alatt végig játék stb. és befért még egy kis kanapé is ha esetleg ott kell aludnom a pici mellett. szerintem nem lesz gond a kisfiam is felkel hajnalba a mai napig. ö nem szopott, mert rengeteg tejem volt fulladt meg, 7 honapig elektromos mellszívó zugott éjszaka is, gondolom most is az fog menni. ha zavarni fogja a nagyobbikat majd alszik a mi szobánkban de megprobáljuk.
2012. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ne altasd őket együtt. Külön altasd, hogy a nagyobbnak legalább éjszaka nyugalma legyen, így is elég sokk lesz neki hogy innentől már nem ő lesz a középpontban, és nem körülötte forog már a világ.
2012. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!