Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kisgyerekkel egyedül? Ti...

3 kisgyerekkel egyedül? Ti hogy oldjátok meg? Adnátok hasznos tanácsokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rövidke történet.... első házasságból van két manóm, 3 és 4 évesek. Májusra várom a 3.-at a páromtól.

Úgy alakult, hogy itthon nem talál munkát. Ha valami van, az is max minimálbérért! Úgy döntött, kimegy Angliába, ahol előtte dolgozott, és így tud támogatni anyagilag és a kicsiknek meg lenne mindenük.

Ez még nem lenne gond, mert a kapcsolatunk biztos.

A kicsiktől félek....hogy oldjam meg egyedül a 3picivel? Meg lehet szervezni a napot velük, hogy beleférjen a főzés (ami muszáj, mert a két nagy ételallergiás), mosás, mosogatás, a takarítás nem életbevágó sosem, mert senki nem jön ide. Nincs se barát, se rokon, se nagyi, aki segítsen.

Hogy oldottátok meg illetve oldanátok meg?


2011. febr. 10. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A nagyobbakat járasd óvodába. A párod csak a szülés után menjen ki. Érdeklődj esetleg a plébániákon,parókián,talán tudnak ajánlani olyan nénit,aki időnként vállalná a pót-nagymamaságot. Vagy esetleg egy diáklányt.
2011. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A két nagy ovis, ezzel nincs is gond. De oda főzni kell, be kell vinni reggelente az egész napi menüt, amit előtte nap meg kell főzni.

A párom a jövőhéten megy ki, nem tud májusig maradni, éhen is halnánk.

:-(

2011. febr. 10. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
először biztos nehéz lesz.de nem megoldhatatlan.neke 4 gyerekem van.annyiba más a helyzet hohy nálunk apuka igaz itthon van.de hajnalba megy és késő este jön.ugy hogy igzából egésznap egyedül vagyok.nekem 2 sulis 1 ovis.meg van egy 16 hós.reggel 6 kor kelek.amit tudok megcsinálom addig mig alszanak.meg mig az ovi suli tart.az enyémek már 8 kor fekszenek.10 -ig még van időm sok mindenre.kicsit fárasztó de bele lehet jönni.
2011. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.bocs a hibákért!!!
2011. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A két nagyobbal könnyű, mert értelmesek, és megértik...de a picitől félek. Szóval reggeli szopi, meg ilyesmi...hogy hogy lesz majd.?
2011. febr. 10. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, a napi rutin össze fog jönni. Inkább arra keress megoldást, hogy hova teszed a 2 nagyot, ha te bemész a kórházba. Ennek sajna mindig kéznél kell lennie, mert nem tudhatod, hogy mikor mész. Pl én a 7. hónapban bevéreztem minden előzmény nélkül (az első kettőt túlhordtam).

A párom szintén külföldön volt, szerencsére a szomszéd néni vigyázott a nagyokra, míg anyukám értük jött vidékről. (1 óra)

A napi rutin az gyerekjáték lesz.

2011. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És én még 1 hónapot bent voltam a kórházban. Addig a nagyokra vigyázni kellett, anyum vett ki először szabit, és költözött be a mi házunkba, utána apum, utána anyósom jött, végül a 2 nővérem 1-1 hetet. 4 hetes volt a pici, mikor beindult a napi rutinom.

Az egyik anyuka az oviból felénk járt, így elvitte az én két lányom és délután el is hozta őket.

Szerintem próbálj meg ismerkedni a környéken, mert amúgy nem fog összejönni.

2011. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát ha nagyon megszervezem, akkor minden 3.hétre kell csak valaki, aki elviszi őket az oviba. Szóval 1, max 2hétre kellene valaki, annyit pedig szerintem a szomszéd csajszi is bevállalna.

A kicsiket automatikusan az apjuk fogja elvinni pár hétre, remélem max kettőre. Programozott császár lesz most is. Meg hát ha már sosem viszi el őket, meg se gyerektartás, se semmi, így ennyit igazán megtehet!

Már csak előre meg kell főzni pár hétre és lefagyasztani, hogy az oviba legyen mit bevinni! :-)


Köszönöm a tanácsokat és a bíztatást!

2011. febr. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!