Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eddig olyan jól sikerült...

Eddig olyan jól sikerült kezelni a dackorszakot, most mi történt?

Figyelt kérdés

Kislányom majdnem 2 és fél éves. Már régóta mentek a dacolások és ellenkezések, rosszalkodások de szinte mindíg sikerült lekezelni sarokbaállítással, játékelvétellel vagy csak simán beszélgetéssel. De most egy pár hete nagyon nehezen tudom kezelni, minden ami eddig könnyen ment hirtelen egy torturává vált, legútóbb arcon is csapott amikor mondtam hogy mostmár alvás van nincs több meseolvasás( előtte kiolvastunk egy könyvet), ma meg nem akarta hogy megmossam fürdésnél, és mikor mondtam hogy muszáj, akkor egy játszós pohárral benne tele vizzel arcon akart locsolni.

Totál le vagyok döbbenve, sose vertük, még a kezére se csaptunk inkább elvittük a "tett helyszínéről", nagyon türelmes vagyok nagyon ritkán emelem csak fel a hangomat, és eddig ő is nagyon értelmes, türelmes és együttműködő volt, nemtudom mi történt...


Nálatok hogy van?..


2012. jan. 19. 20:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Nem jár bölcsödébe sem...
2012. jan. 19. 20:30
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

enyém 2 múlt 2 hónapja. talán még nem durvult el nálunk de azért már tud alakítani :)


először is nálunk nincs muszáj. ha nem akarja, hogy lefürdessem akkor a kezére kap fürdetőt és ő mosakszik le, utána átmoshatom :) fogmosás meg egyéb hasonló ugyanúgy. szerintem a dackorszak inkáébb arról szól, hogy ő szeretné csinálni csak még nem igen megy a kifejezése ennek és a dühét sem tudja levezetni így kapsz egy pofont. akkor pedig megfogom a kezét határozottan, rászólok, hogy nem szabad ez fáj nekem!


nálunk mondjuk az a gond, hogy kicsit harsány vagyok, amit ugye megszokott így totál nem hatja meg ha kiabálok. ő is kiabál aztán kineveti magát :)

persze apja pont az ellentét, ha ő egyzser felemeli a hangját akkor eltörik a mécse :) csak hát ő meg nincs itthon.


sokszor csinálok bohócot magamból, elkezdek ugrál meg sikongatni, hogy jajj de jó, most ez mag azt fogjuk csinálni, júúúúj de jó, egyből abbahagyj a hisztit és örömmel csinálja amit szeretnék :)


nem tudom, hogy ezek beválnak-e nálatok, de talán egy próbát megér :)

2012. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!