Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mellen elalvó babák anyukái,...

Mellen elalvó babák anyukái, nektek hogy sikerült erről a szokásról leszoktatni a gyerkőcöt és mikor?

Figyelt kérdés

Lányom lassan 8 hónapos.Sajnos sikerült erre a szokásra szoktatnom a lányom,hogy csak mellen tud elaludni,amihez ugye kapcsolódik,hogy az alváshoz rám is szükség van.

Magánügy,hogy kinek rossz ez a szokás-én nem tartom jónak,ráadásul szombatonként iskolába is fogok járni.

Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 6. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

27 hónapig szoptattam a lányom, addig mellen aludt el.

Amikor leszokott a ciciről, leszokott a délutáni alvásról is.

Este meg ugye már nagyon fáradt volt, így a szokásos rituálék (vacsi, fürdés, mesélés, dúdolás) után hamar elaludt.

2010. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13 hónapos, egy hete nem kap cicit. Összebújunk még mindig, de csak cumi van, vagy az se. Persze így is kellek még, de majd egy kis idő múlva majd elkezdem ahhoz szoktatni, hogy össze lehet bújni apával is, aztán meg ahhoz, hogy egyedül is el lehet aludni kiságyban. Kb. egy hónapra tervezem:)
2010. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. gyerekem csak így aludt el. Én örültem neki, mert előtte órákig tartott az altatás, meg éjjel is hamar vissza tudtam altatni. De sokan mondták, hogy Úr Isten, majd még 5 évesen is ez lesz. De a védőnő azt mondta, hogy ne aggódjak, majd kinövi. Ha nem voltam itthon, apa, nagymama babakocsiban tologatva simán el tudta altatni. 10 hónaposan magától leszokott róla, pedig még 15 hónapos koráig szoptattam. A második gyerekem is így alszik, most 6 hónapos, de én egyáltalán nem bánom.
2010. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Én is aggódom,hogy még 5 évesen is így akar majd elaludni.Milyen igaz,hogy így hamarabb elalszik.Sok mindent kipróbáltam,de (lustaságból) mindig visszatértem ehhez.10 perc és alszik:)

Hát akkor remélem elhagyja,addig próbálkozom az összebújjással én is;)

2010. szept. 6. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!