Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti gyereketek mennyi idősen...

Ti gyereketek mennyi idősen csinálta ezeket?

Figyelt kérdés

Pl. hány hónapos volt amikor a kanalat, villát nem marokra fogta vagy tudta a különbséget sötét és világos között, tudta ha sötét van akkor éjszaka van?

Később leírom, hogy miért kérdezem csak megyek odateszem a vacsorát főni.


2012. jan. 20. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
a fiam 3 éves simán marokra marogra fogja viszont már jó ideje tudja hogy sötét van és világos, nappal és éjszaka,ez a kicsi az a nagy.
2012. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1 éves és még egyiket sem csinálja/tudja. :)
2012. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos, marokra fogja, ha fogja egyáltalán, mert még csak próbálkozik az egyedül evéssel(amúgy ez még ovis korban is normális)

A sötét és a világos között már ismeri a különbséget.

2012. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt vagyok újra. Kislányom 20 hónapos már 3 hónapja úgy fogja a villár , kanalat, ceruzát mint mi, de nem tanítottam magától kezdte el csinálni. A sötét -világost úgy gondoltam, hogy mondja, ha sötét van és ha világos. Azért kérdeztem, mert ma itt volt a sógornőm és mentünk ebédelni és a lányom mondta, hogy sötét van a konyhában, ez sem tetszett már a sógornőmnek, de amikor meglátta, hogy hogy eszik, szinte rögtön nekem esett, hogy inkább tanítanám normálisan beszélni, mint ilyen hülyeségekre (mint pl fogja a villát szépen, tudja az ellentétetek). MOndtam , neki hogy 1 percet nem tanítottam ezekre magától csinálja, az ellentéteket sem tanítottam, hanem szerintem egész nap kettesben vagyunk -a férjem sokáig dolgozik- és egész nap beszélek hozzá bármit csinálok. Igaz, hogy hogy mondatokban nem beszél, de szavakat már nagyon régen mond, de úgy gondolom ezzel nem tudok mit kezdeni, mert sokat mondókázunk , énekelünk.
2012. jan. 20. 13:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Lányom 17 hónapos egyedül eszik kanállal,könyveket lapoz ,fürdés közben mosakszik,reggelpuszival ébreszt és elvezet a pelenkázóhoz,35 szót használ helyesen most hírtelen más nem jut eszmbe...ja igen jelzi ha pisilni nagy vécézni kell ha ez számít:)
2012. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

S kérdezted a sógornődet, hogy őt meg ki tanította arra, hogy beszóljon tök feleslegesen?


Ki tudok akadni az állandóan kritizáló emberektől. Néznének egy kicsit magukba.


Az én lányom előbb tudott olyan dolgokat, amiket nem tanítottam neki, mint amiket tanítottam. Vannak gyerekek akik fogékonyak sok mindenre, de egy csomó mindenre meg nem. Lányodat jobban érdekli a sötét és világos, mint a beszéd. Na és? Úgyis megtanul majd beszélni. Majd fejlődik az agya. De a sógornődnek már nem fog, az tuti.

2012. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az ilyen beszólásokkal! A gyerekek úgy szívják maguklba az információt, mint a szivacs, még akkor is/főleg akkor!!!!/, ha azt játékon keresztül, saját maguk által megtapasztalva kapják.

Egyébként is minden gyerek a saját ütemében fejlődik, ha hagyják és van elég tere, lehetősége, eszköze a próbálkozáshoz.

Pl. az én kislányom 15 hónapos korától teljesen egyedül eszik, iszik. Akkor még markolta a kanalat, de úgy másfél éves kora óta már helyesen fogja, pedig soha nem adtam a kezévbe, hogy "így kell fogni". A ceruzát is úgy fogja, ahogy a nagyok.. gondolom, a tesóktól leste el, én ezt se tanítottam neki. Az ellentéteket ő is kb. 20 hónapos kora körül kezdte helyesen mondani. De ő viszonylag korán is kezdett mondatokban beszélni... én ezt is a tesók hatásának tudom be.


A sógornőd csak irigykedik, mert nem fogja fel, hogy azm, hogy 1 évesen vagy épp 2-3 évesen épp mint csinál már, mit tud egy gyerek nem vetíti előre a későbbi képességeit.

2012. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 eves lesz 2 het mulva. O 14 honapos kora ota eszik egyedul kanallal es 17 honapos kora ota villaval is. 15 honapos kora ota iszik egyedul rendes poharbol. De o bolcsis 1 eves kora ota es ezeket mind onnan tanulta el. Gondolom latta a tobbi gyerektol. A kanalat es a villat sem markolja, hanem rendesen fogja. A villaval tuja, hogy szurni kell a kajat a kanallal meg kanalazni. A sotetet es a vilagosat mar regota ismeri talan 17-18 honapos kora ota de ennek is megvan az oka. Ugyanis villanykapcsolo manias. :) Este lefekves elott olbe kell vanni es o kapcsolja le a szobakba a villanyt. En mindig mondtam neki, hogy "sotet van". Szinten reggel ha elhagyjuk a lakast o kapcsolja le a villanyt. Ilyenkor is mondom, hogy "juj most sotet van". Ha meg felkapcsolja akkor mondom, hogy "na most vilagos van". Mivel ezt napjaban tobbszor mai napig is elkell jatszani igy megtanulta a kulombseget. Ha mondom neki, este, hogy sotet van akkor mutat az ablakra, hogy nezzuk meg a holdat. Tehat tujda, hogy a hold este sotetbe van jelen. Szerintem valtozo, hogy minden gyereket mi erdekel. Pl kisfiam nem ismeri az allatokat meg az allathangokat mert egyaltalan nem erdekli ot. Mas gyerek mar masfel evesen tudja ezeket. Ez nagyon valtozo.
2012. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A sógornőd hibbant:)

Te viszont egy rendes háziasszony vagy,hogy máris a vacsit teszed oda:)lehet,erre irigy a kedves rokon:)

2012. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a dícséretet, de ez sajnos kényszer, hogy délben vacsorát főzök. Férjem 8-9 között ér haza és míg a lányom alszik egyszerűbb, mint mikor ott szorgoskodik körülöttem.
2012. jan. 20. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!