Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordult már, hogy a szívete...

Előfordult már, hogy a szívetekre vettétek a 2,5 éves gyereketek viselkedését?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy megüt szinte minden pelenkázásnál, belém mar, nem akar odajönni az ölembe, ha adok egy puszit elhajlik előle vagy letörli. Sikít ha fel akarom venni. Ilyenkor nem szoktatok arra gondolni, hogy nem szeret titeket a saját gyereketek?

2012. jan. 18. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

nem.

én ilyenkor arra gondolok, hogy meddig tart még a dac korszak????

de tényleg nem. viszont a férjem igen. sokszor mondja is hogy nem szeret?? pedig szerintem rajong a lányunk érte.


DE nekem ilyet azért nem tesz a gyerekem. egyszer egyszer bepróbálkozik, de nem engedem neki. neked kell határt húznod mi az amit megengedsz. neki az egy düh levezetés. te eersöebb vagy és letudod fogni pelenkázáskor. ha beléd mar tedd le, menj el rögtön. ha csak úgy akar csinálni hogy beléd mar már figyelmeztesed. néhány eset után nem fogja csinálni, vagy meggondolja.

ez mind csak a határainak feszítése.


én ha nem akar nem eröltetem a puszit, vagy ölelést. de ha öltözés pelenkázásról van szó nincs könyörgés.

2012. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát az enyém már öt éves ugyan a dackorszak már elmúlt de pontosan tudja hogy mivel tud vérig sérteni, pl ma reggel is közölte hogy nem is szeretlek, mikor ébreszteni akartam oviba. tudom hogy ez persze túlzás de kimondva az ő szájából mégis iszonyatosan rosszul esik.
2012. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is tombol a dackorszak a 27 hónapos fiamnál. Én már viszonylag jól kezelem a hisztijeit és a hirtelen változásokat. Viszont a férjem nagyon elszomorodik néha, hogy milyen rossz, mikor a gyermek így reagál: pl. megsimogatja a fiúnk fejét, ő erre "Ne kócold össze a hajam!", vagy "Ne gyere ide!", "Ne lépj be a szobámba!" "Ez az enyém!", és néha folyamatosan ezt halljuk "Ne, ne, neeeee!"

Igen, néha nehéz és én is csak arra tudok gondolni: meddig tart még ez a dackorszak??

2012. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megértelek!!!!!!!! Szinte ugyanezt csinálja az én kislányom is ugyanennyi idős! Letörli a puszit nem jön oda stb...persze az apjával nem ilyen csak velem, tőle tart vele jobban szeret játszani! Én akkor kellek ha beteg vagy éhes vagy aludni szeretne, egyébként apa sokkal jobb társaság! Remélem kinövi mert néha már kezd kellemetlen lenni a szitu ha nem itthon vagyunk!
2012. jan. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: nekem is kislányom van! És nálunk is apával teljesen másképp viselkedik. Csak velem viselkedik így. Én is próbáltam nem felvenni, de nálunk már vagy fél éve tart, és egyre rosszabb a helyzet.
2012. jan. 19. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!