Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idegrendszeri éretlenség 26...

Idegrendszeri éretlenség 26 hónapos gyereknél rendbe hozható? Járunk tsmtre hrg terápiára

Figyelt kérdés

nagyon magam alatt vagyok, de ugye helyre hozható? nagyon aranyos kedves okos a kisfiam, csak éretlen az idegrendszere még

nyugatassatok meg, köszönöm



2012. jan. 21. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Írj több részletet! Hogyan jutottatok el a tsmt-ig? A fejlesztő pedagógusok gyakorlatilag mindenkinek ajánlják a fejlesztést, akinek egyáltalán eszébe jut, hogy gond lehet. A terápia nem árt, sőt nagyon is hatékony, és a gyerekek szeretni szokták. Éretlen idegrendszer, azzal semmi gond nem lesz, hidd el. Sőt, tudod, mit mondok. Éretlennek azokat nevezik, akik a nagykönyv szerint még nem tartanok a fejlődésben, ahol azt valaki egyszer meghatározta, hogy tartania kell. De ez sem betegséget, sem problémát önmagában nem jelent. Egyszerűen csak később tanul meg dolgokat, például a folyékony beszédet. Ettől még lehet 150-es IQ-ja. Sőt! Einstein is kérő érő típus volt.
2012. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam születésétől kezdve nagyon nyugtalan,mozgékony,sírós volt.

Az oviban magatartásproblémák is voltak,emiatt kerültünk szakemberhez,sajnos már egy picit későn,mert jó lett volna a sok kudarcot megelőzni fejlesztéssel,kiterjedet idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg Az 5 felmért területből 3 volt 50 % alatti, 2 pedig alig több mint 50 % .


5 évesen kezdtük a fejlesztést bő fél év alatt hatalmas a javulás,nagyon boldog vagyok.


Örülj neki,hogy 26 hónaposan már mozgásterápiára jártok,minden esélyetek meg van arra,hogy teljesen rendben lesz a gyermeked!!!

Csodálatos a TSMT hatása ,eleinte én hitetlenül vágtam bele ,de most már ,hogy látom az eredményt nálunk csoda történt,hatalmas a javulás!


Végre elkezdődött a forgatásnál a szemtekerezgés (úgy kezdtük,hogy szinte egyáltalán nem volt),alvásprobléma teljesen megszünt,sokkal könnyebben irányítható,együttműködő,a figyelemzavara rengeteget javult !

2012. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

bagyon köszönöm:) laza izomzattal született és elég későn csinált mozgásban mindent az egyensúlya még nem az igazi

a szocializációja sem illetve nem eszik egyedül kanállal és pohárból inna de azt elvicceli és nem beszél egy két szót mond

én jártam utána mert láttam valami nem oké hála Istennek, hogy járhatunk

köszönöm neketek:)

2012. jan. 21. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanez a szituáció, hypotóniával indultunk, azt Dévénnyel "kezeltük". Most 20 hónapos, kicsit instabil, nem igazán beszél, nagyon szégyenlős. Én is próbálkoztam vele sokfelé, mióta megtudtam, hogy ez mi és mivel jár, de igazándiból mindenki elhajtott, hogy rendben lesz, ne aggódjak. Ti kihez fordultok, ki segített?
2012. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, leírnád, hogy mi a gond a szocializációjával?
2012. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Minden fejlődésnek a mozgás az alapja, éppen ezért része a terápiának a mozgás. Igaz ez akár gyerekeknél, akár felnőtteknél (pl baleset utáni torna). Most már tudjuk (vagyis az okosok tudják), hogy az agy "átkábelezhető", akár ötven évesen is. Nyilván vannak meg nem változtatható dolgok, de tény, hogy a megfelelő mozgás kiválasztásával (és persze az előírt mennyiségbeli alkalmazásával) sokkal több dolog javítható/módosítható, mint azt egy laikus gondolná.

A kérdés jó régi, gondolom ezt azóta te is megtapasztaltad. :-)

2015. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!