Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tavaly egész évben gyesen...

Tavaly egész évben gyesen voltam. Ilyenkor is kell adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés
Tavalyelőtt még volt két hónapom bedolgozva,akkor adóztam,azt hittem az éven már nem kellesz adóbevallást csinálnom,erre ma megkaptam az adócsomagot.
2012. jan. 24. 13:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell.
2012. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek kell adóbevallást csinálnia, és leírni, hogy gyesen kívül nem volt más jövedelme, ami adóközeles lenne.
2012. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Már hogyne kellene! Nekem is most járt le a 3 évem, és küldték az adópapírokat, amiket vissza is küldtem. A munkáltató fogja megcsinálni, mert még igényelhetem ezt. Közben fel kellett mondanom, mert nem tudok vissza menni több műszakban dolgozni, és ennek ellenére is adózni kell! Ha a férjed kérte a családi kedvezményt, akkor már ugye azt Neked nem kell, csak azt kell aláírni, hogy a munkáltató csinálja meg a bevallást!
2012. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondjátok, már nem igaz, hogy kell!

Bevallást csak akkor kell készíteni, ha volt adóterhest viselő járandóság!

Ha valaki (ahogy a kérdező is) kizárólag adóterhet nem viselő járandóságot szerzett és ezen kívül más bevallás alá eső jövedelmet nem szerzett, akkor NEM KELL BEVALLÁST KÉSZÍTENIE!

Gyest kizárólag akkor kell szerepeltetni bevallásban, ha van bevallás alá jövedelem, mert akkor az adóterhet nem viselő járandóságot is fel kell tüntetni!


magyarorszag.hu:


[link]

2012. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
De ha a magyarország.hu nem elég hiteles forrás számotokra, akkor javaslom az szja-törvény áttanulmányozását.
2012. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De ha nem kell,akkor miért küldtek adócsomagot?
2012. jan. 24. 14:16
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem válaszoló is írta? NEM KELL adóbevallást csinálni, ha csak gyest kaptál az előző évben. A NAV megküldi a csomagot, de nem tudja, hogy Neked csak adóterhet ne mviselő járandóságod volt 2011-ben.
2012. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
?=!
2012. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
És aki gyeden volt egy egész évig???akkro mit csinalajk az adocsomaggal??
2012. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyed adóterhet viselő járandóság, hiszen vonnak belőle szja-t!

Ellenben a gyesből nem, így az adóterhet NEM viselő járandóság. Ennyi a különbség.


Ne keverjétek már össze a szezont a fazonnal!


Kérdező, ha egyszer már adtál be bevallást, akkor a NAV mindig kiküldi a csomagot.

2012. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!