Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tavaly egész évben gyesen...

Tavaly egész évben gyesen voltam. Ilyenkor is kell adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés
Tavalyelőtt még volt két hónapom bedolgozva,akkor adóztam,azt hittem az éven már nem kellesz adóbevallást csinálnom,erre ma megkaptam az adócsomagot.
2012. jan. 24. 13:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, ha GYESt kaptál egész évben, akkor NEM KELL adóbevallást csinálni. Javaslom nézelődjetek az apeh honlapon, még ott is leírják, hogy mikor nem kell.


Kicsit off, de az eszem megáll, amikor ilyet olvasok:

Ma 14.23, én értem, hogy nem mindenki van azzal tisztában, hogy mit kell bevallani, meg mit nem.

De te komolyan nem tudod megállapítani, hogy vonnak-e személyi jövedelemadót abból amit kapsz???

Ennyire nem izgat, hogy mit vonnak le tőled? És ha elszámolnak valamit, akkor vállat vonsz, és belenyugszol? Mindig megdöbbenek rajta, hogy az emberek egy része még a saját jól felfogott érdekében sem képes MINIMÁLIS tájékozottságot felszedni. Pedig az adók szó szerint a bőrünkre mennek:S


Csak egy kis rálátásnak: a szeméályi jövedelemadó bevallásban minden olyan jövedelmet be kell vallani, ami személyi jövedelemadó fizetésére köteles, illetve ami valamilyen formában befolyásolja a személyi jövedelemadó alapját.

A gyes, mint családtámogatási ellátás adóterhet nem viselő járandóság, CSAK és KIZÁRÓLAG nyugdíjjárulékot vonnak belőle, így ha ezen kívül semmilyen bevétel nem volt akkor értelemszerűen nem kell bevallani a személyi jövedelemadó bevallásakor.

2012. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért küldtek csomagot? Mert valszeg nem tudják, hogy volt-e adóköteles jövedelmed... Mivel előző évben adóztál, feltételezték, hogy most is fogsz.

De most nem kell kitölteni. Ha megteszed, akkor sem történik semmi baj, de nem kell.

2012. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem. Nekem is küldtek papírokat, amiket alá kellett írnom az adóbevalláshoz. A gyesből is vonnak adót, keveset, a csp-ból nem vonnak. Kérhetem, hogy a munkáltató csinálja meg, vagy választhatom azt is, hogy önadózó leszek. Az előbbit választottam. Nem volt semmilyen más jövedelmem, mivel itthon voltam/vagyok végig.
2012. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: a gyedből nem vonnak adót, mint fentebb írtam, CSAK nyugdíjjárulékot vonnak.

A munkáltatónak meg nem feladata, hogy megvizsgálja ELŐRE, hogy milyen jövedelmed volt az adóévben, így ő MINDENKIT nyilatkoztat az adóbevallás módjáról.


És még egy kérdés: mindenki január 1-december 31 között gyesen volt, aki kérdez?

Mert ha csak egyetlen napot is kaptál mondjuk gyedet, akkor már kell a bevallás.


A kérdező leírta, hogy neki egész évben nem volt más bevétele, így neki nem kell.

Ha valaki január 1-től végig december 31-ig gyesen volt, és nem volt se táppénzen, se gyeden, se szabin, akkor nem kell bevallás. Így már érthetőbb?

2012. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Honnan szedi valaki azt, hogy a gyesből vonnak szja-t?!

A másik pedig, hogy ha Te munkaviszonyban állsz, de gyesen vagy a munkahelyeden, attól még szerezhetsz máshonnan olyan jövedelmet ami adóköteles!

2012. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Hát nagyon kíváncsi leszek akkor. Gyest írtam, nem gyedet. Majd kiderül hamarosan...
2012. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló vagyok (és még előtte egy pár)


A kommentemben elütöttem egy betűt, amikor 74%-osnak írtam ("Utolsó: a gyedből nem vonnak adót, mint fentebb írtam, CSAK nyugdíjjárulékot vonnak.") - természetesen nem a gyedből, hanem a GYES-ből nem vonnak adót - ahogy már írtam az előző oldalon. A gyedből vonnak.

2012. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell lepontozni AZÉRT, mert nem vagyok tisztában ÉN SEM ezzel a dologgal kapcsolatban, kedves lepontozó! De kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb örömöd az életben ezentúl! Mert te okosabb vagy, attól nem kéne mást lenézni! Húgyagyú! Pontozzál b...dmeg!


Bocsánat a kérdezőhöz, jó a kérdés, és igazából én is azt hittem, hogy adózni kell az utolsó évről is, hiába, hogy gyesen voltunk. Nekem is küldtek papírokat, amiket már vissza is juttattam a munkáltatómhoz, és ő fogja megcsinálni az adóbevallást. Ennyi.

2012. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit, hogyha nullás is az év, nem volt semmilyen jövedelem, akkor is kell adóbevallást csinálni!
2012. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Még annyit, hogyha nullás is az év, nem volt semmilyen jövedelem, akkor is kell adóbevallást csinálni!"


Nem, nem kell. Többször leírtam már.

Nyugodtan megcsináltathatod, csak értelme nincsen. Bajod nem lesz belőle. De NEM KELL. Ennyi.

Amúgy én nem pontozlak, mert nem érdekel a pontozás, de annak ellenére, hogy bevallottan nem értesz hozzá, még mindig a hülyeségedet szajkózod.


Ha valamihez nem értesz, akkor nézz utána. A nav honlapján meg is találhatod, oda is le van írva, hogy mely esetekben NEM kell bevallást készíteni - és ez egy ilyen eset.

Gondolom azzal nem kívánsz vitába szállni, hogy a NAV a legkompetensebb ebben a kérdésben, ugye?

2012. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!