Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti kiálltok a gyermeketekért...

Ti kiálltok a gyermeketekért egy óvónő vagy tanár ellen?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagycsoportos az oviban, múlthéten az alvás alatt nem akart aludni, és zavarta a többieket, ezért minden nap szóltak nekem, én adtam nekik példát mit csináljanak. Most hétfőn az egyik óvónő hozott be kakaós csigát amiből mindenki kapott csak az én fiam nem. Ma kérdőre vontam. Azt mondta nem jutott.

Ti mit tettetek volna az én helyemben?


2012. jan. 24. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Megnevelném a fiamat,hogy ne zavarja alvás közben a többieket.

A kakaós csiga miatt szóltam volna esetleg.

2012. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A kakaós csiga durva...,és gondolom,h te már büntiszagúnak érzed.Én szóvá tettem volna.

Egyéb esetben én általában elbeszélgetek a gyerekkel,ha van valami.Más,ha magamban kicsit úgy érzem,h túlreagál vmit az óvónő.A gyerek előtt nem mutatom,de olyankor márcsak azért sem csinálok nagy ügyet belőle.

Szerencsére én úgy veszem észre,h a fiam is ért belőle,ha egy-egy dolga nem volt megfelelő.A tiéd belátja,vagy elköveti többször is az adott "rosszaságot"?

2012. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Az alvással tényleg lehetne csinálni valamit, de én ebbe nem tudok tanácsot adni.

A kakaós csiga kérdésre pedig én azt mondanám, hogy keress valami vezetőt, mert olyan nincs hogy pont a te fiadnak nem jut. Azért egy 5 éves gyerek lelkét ezzel nagyon megsebzi. Mikor óvódás voltam, fánk volt a második az ebédnél. Kérdezték hogy ki kér még repetát. Én jelentkeztem, de nem kaptam. más mindenki kapott. És volt még bőven. Az volt az indoka az óvónőnek, mert hogy én egy kicsit dundibb voltam. nem nagyon, nem volt vészes a dundiság. Ez a mai napig meg maratd bennem, pedig 30 leszek. Az anyukám olyan kis lüke volt, hogy nem csinált semmit. Ha az én gyerekemtől meghallanék ilyet biztos nem állnék meg a gazdasági igazgatóig. te is ugyanúgy fizeted azt a nem kevés napközit mint másik gyerek anyukája!!!

2012. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A kakaós csiga ügyében én is intézkednék. Az alvás többé-kevésbé jogos, bár nem tudom, hogy hogyan szóltak rá a gyerekre, ha megszégyenítően és durván akkor azt sem hagynám annyiban.

De a csiga miatt intézkedj, nehogy a fiadban is olyan "seb" maradjon, mint a fánkos hozzászólónál (ami szintén eléggé durva)

2012. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nemrég a 3,5 éves fiam sirt,mert az ovisnéni,a többi gyermeknek adott almát,neki nem. Kérdőre vontam ovisnénit,azt mondta elfogyott....

Multkor egyik ovisnéni rácsapott a kezére és a popojára,egyszer a fiamat az ajtóból(kinti) hozták vissza meg akart lépni ,1 hét mulva merték elmondani.

Szeptembertől hugival együtt uj ovit kezd,addig sajnos kénytelen odajárni.

2012. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ja és a meglépős sztorinál,az egyik csoporttársa szólt az ovisnéninek,észre se vette volna egyébként( elismerte az ovisnéni,sőt viccesnek tartotta)
2012. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Azért nem alszik a fiam az oviban, mert nincs már rá igénye, más gyerek se alszik, de sajnos unatkozik az alatt a két és fél óra alatt, de én már mondtam az óvónőnek, hogy foglalják el valamivel, tehát adjanak neki valami foglalkoztató füzetet, ami amúgy is van és azzal hadd játszon. És a héten meg jött a reakció, nem voltál csöndben fiam akkor nem kapsz kakaós csigát.

HÁt szééppp :( Én meg nem hagytam annyiban.

Gusztustalan mert letagadta, azt mondta nem tudta szétosztani, nahh szép...

2012. jan. 24. 19:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a vezető óvónővel beszélgetnél el erről az esetről, kajával nem lehet büntetni egy gyereket sem, sem veréssel, ez az óvónő hibája, nem tud hatni a gyerekre..
2012. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én az ovodábansosem aludtam én voltam az egyetlen, játszottam egy sarokban vagy csendben kellett feküdnöm. adjanak neki egy mesekönyvet had nézegesse ha nem alszik, mekkora baromság. miért kellene aludnia? a kakos csiga mioatt szolnék, szegény gyerekben ez marad majd meg hogy a többiek megérdemelték, ö meg nem.. akkora szörnyüséget nem csinált.. már elöra félek nálunk mi lesz, fiam most másfél éves...
2012. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Most sajnos meg attól parázok, hogy a gyereket mivel fogják majd terrorban tartani, de eddig csak az óvónővel beszéltem, de ha észre veszek mást biztos feljebb lépek.

Azt én értem, hogy a gyerekem nem tud egy helyben feküdni, mivel nem alszik, de én már múlthéten is mondtam, hogy ültessék ki egy füzettel az öltözőbe. Erre mi volt a válasz, ma egy gyerek holnap már öt gyerek, de ezt most nekem kell megoldanom??

Szörnyű, hogy egy gyereket ilyennel büntetnek, de azért sütöttem neki ma egy kakaós csigát:)

3 hét múlva lesz a szülinapja mondtam akkor meg majd az óvónő ne kapjon a tortából :)))

2012. jan. 24. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!