Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen finnyás a 2 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

Szinte minden ebéd kínlódás, nem akarja enni a főtt ételt. Viszont a pékárut, különösen a kenyeret bármikor megenné. Ezen kívül még a joghurt, a süti és a gyümölcs ami nagyon megy. Próbáltam étvágyjavítókat, de nem használ. Mostanában énekelünk, mondókázunk, játszunk ebédelés közben az etetőszékben, így hajlandó pár falat főzeléket megenni.

Másnak is van, hogy ilyen finnyás, vagy finnyás volt a gyereke? Milyen ötleteitek vannak, hogy megegyük a főtt kaját?


2009. máj. 29. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, kicsi korától mindig nehezen ment az evés. Nagyon válogatós, alig van olyan, amit megeszik. Télen bekerült a bölcsődébe, azóta sokkal több mindent megeszik, azóta már a húst is megeszi, rengeteg főzelékkel.

Persze nálunk is nagy kedvenc az édesség, péksütemény, de nem ezzel kell jóllakni. Mi bevezettük, hogy ha rendesen eszik, akkor utána kaphat mást is. Ezért szépen megeszi a főtt ételt, s ha látom, hogy rendesen evett, akkor kaphat mást is. Nemrég pl megszerette a ketchupot, majonézt, mert látta, mi is azt esszük. De a virsli, felvágott, májkrém, sajt még mindig nem kell neki. Korábban még a sült krumplit sem ette meg, de egyszer az IKEA-ban kért, azóta megeszi, de csak ritkán kap.

2009. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Éa még szerencsés is vagy.barátnőm csak édességet vol hajlandó enni sokáig.volt,hogy napokig nem tudták belédiktálni a rendes ételt,csak az édességet ette.direkt nem is vettek neki,akkor meg a kakaót cukorral ette.Ez a nem normális,te még örülhetsz is:D

Én azt javaslom,hogy a joghurtba vágj friss gyümölcsöket,ha a főzeléket belé tudod diktálni akkor ok,próbáld meg úgy,hogy többféle zöldésgből csinálsz főzeléket.A gyümiket úgy is tudod,hogy turmixolsz aztán bele tejbe,jó kis shake és kész.Így is kicsit jobb.Meg adj neki vitamint,van ez a marslakócskák szerintem azt neki már lehet,legalább egy részét fedezze a napi vitaminjának.Meg katonázzatok.Pl anyu mindig katona szeleteket vágott nekem,vgayis amikor ők ettek én is:DÉs akkor ilyet,hogy kenyér rá felvágott,plusz zöldség és katona szeleteket gyártott:DÉn a helyedben már mindent bevetnék:DTudod mi jutott az eszembe?Van valaki akit nagyon szeret?Ilyen mesefigura vagy mittomén,Indiana Jones,nah csináld azt,hogy mondjuk legyen Thomas a gőzmozdony,tölts le egy részt vele és akkor vedd fel webcammal vagy bármivel a te vagy apa hangját ha mondjuk thomas akkor a kedvesedét és tegyétek be windows movie makerrel Thomas alá.Ilyen szövegekt,hogy Bence te nagyon jó kisfiú vagy,látod thomas milyen nagy és erős?ha azt akarod h te is ilyen erős legyél akkor sokat és rendeset kell enni,vagy vmi hasonló.Így hülyén hangzik de csodát tud tenni egy ilyen mondat is:D

AMúgy idegen környezetben jobban esznek,ez tapasztalat:D

2009. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fiam volt ilyen,mindaddig amig meg nem elégeltem.Sajna a nagyszülők mindig mindent elétettek,és ha nem tetszett neki,kapott mást.Egy szép nap elköltöztünk és a második babát várva a fiamat kellett körbeugrálnom.

Pedig baba korban mindig mindent megevett.Egy vacsi alkalmával bármit kapott neki más kellet,mert ő most sütit akar enni és süssek neki,este 20-kor.

A fiamtol elvettem mindent és elzavartam aludni,szegény sirva ment mert éhes.4 éves volt. Azota mindent megeszik és még véletlenül sem adok mást neki.Az oviban is jót hallok azota,eszik a fiam.A huga is gyönyörüen eszik,most 14 hónapos.

2009. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is pont ebben a cipőben járok. Fiam 23 hós, kicsinek mindent megevett, egyszer azonban úgy gondolta, hogy csak az üveges bébiételt eszi meg, és ez azóta is így van. Mostanában jutottunk el odáig, hogy hajlandó megkóstolni azt a kaját amit mi eszünk, de csak egy két falatot. De már ez is haladás. Én sem tudom mit tegyek.
2009. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező enni, az evés olyan önkéntes mint a levegővétel, de ritkábban van rá szükség. Nem eszel, nem baj apa majd megeszi. Igen eredményes, olyannyira hogy egy idő múlva már azt is mondja, később kérem, de apa ne egye meg. Hasonlóan jó a válogatós követelőzésre, elalvás előtti éhesvagyokra: nincs csak kenyérhéj. Két harapás- alvás:)
2009. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!