Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam direkt visszatartja a...

Fiam direkt visszatartja a kakit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éves, már egy ideje gondok vannak a kakival, de 4-5 nap után azért ki sozkta nyomni. Eddig csak pelenkába kakilt, de ma már abba se hajlandó. Közben nagyon kell neki, fáj a hasa, de nem nyomja ki. Azt mondogatja csak, hogy nem akarok kakilni, nem akarom kinyomni. Tök kivagyok tőle.

Kúpot kapott, de egy mini puki-kakival kijött a kúp is, és akkora elképesztő hisztivel tudtam ezt is kivitelezni, hogy utána nem ismételtem meg. Amúgy se a vécére ráülni nem hajlandó, se pelenkát venni. Ha ráadom letépi magáról...

Valami jó ötlet? Tuti lelki oka van az egésznek, amúgy sose kemény a kakija... Beszélgetni sokat szoktunk, azt mondta nagyon hiányzom neki, és azért szomorú mostanában, mert én dolgozom napközben, de már több, mint egy éve.


2012. jan. 26. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy szorong és ezt a szorongást nem tudja oldani. A szorongást nem engedi el, ezért a kakit sem. Nem is érdemes azt mondani neki, hogy kakiljon. El kell engedni a kakit. Valahogyan el kellene, lazulnia. Egy gyermekpszichológus biztosan tud olyan technikákat, amivel oldani tudnátok a feszültséget, amit az elválás okoz. Azt nem írom, hogy beszélgess vele sokat, dicsérd amennyit tudod és szeretgesd minél többet. Hiszen te is tudod, hogy lelki eredetű és gondolom ha már itt kérdezel, ezen már túl vagy.
2012. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy szorong!

Az életnek vannak bizony stádiuma is. Ez az egyik! A széklet megtartása (akár visszatartása) az önkontroll egy kifejezési formája!

2012. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt egyszer játszotta el a fiam. 2-3 hétig én is könyörögtem neki, ígértem már mindent neki, erre nagy nehezen kakilt. Aztán elegem lett ebből, és szívtelen, kegyetlen anya voltam: adtam neki glicerines kúpot és Laveolacot is. A kettő együtt megtette a hatását, nem bírta visszatartani, még a vécéig sem ért el. Akkor megbeszéltük, hogy ha neki ez kell ahhoz, hogy kakiljon akkor eljátszhatjuk 2-3 naponta. De ha nem tetszik a helyzet akkor kakiljon szépen. Azóta nincs vele gond.
2012. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21.57-es, frappáns megoldás volt :) mennyi idős volt a fiad akkor? és bejött? gondolom igen. bár a lányom mégcsak 1,5 éves de ezt eszembe vésem, de remélem nem lesz szükség r.
2012. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez most volt szeptemberben, akkor volt 3 éves. Azóta nem volt kakiügyi gond vele.

Ha lenne, nem várnék vele heteket, egyből a drasztikus megoldást választanám.

2012. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adjál neki kivit, vagy valami olyan ételt, ami meghajtja. Akkor nem tudja visszatartani és neki is jobb lesz, ha kijön a dolog...hátha beválik.
2012. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!