Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan mérges rám az óvónéni,...

Jogosan mérges rám az óvónéni, és teszi ezt a gyermekemmel, vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom és egy épp 8 hónapos fiam.

A lányom ovis, mert éreztem, hogy a két gyerek együtt sok lenne. Ugyanis, a férjem vállalkozó, egyik héten Máltán van, másikon Svédországban, tehát sokat dolgozik. Én azzal segítek neki, hogy az itthoni dolgait ellenőrzöm az irodájában, ami megköveteli, hogy bent legyek, egész emberként.

Nagyszülők közül a férjem anyukája él csak, fitt és sokat bír, de mindent nem bízhatok rá (így is nagy segítség, ha mondjuk havonta kétszer bevállalja a gyerekeket, hogy romantikázhassunk, plusz néha délutánonként, amikor én mondjuk tornázom vagy női dolgaim intézem). Magyarul: nem sok segítségem van.

A lányom óvónénijei pedig azt beszélik a hátam mögött, hogy mekkora k.rva vagyok - már elnézést -, meg hogy miért szültem két gyereket, ha nem tudok anya lenni. A tipikus szlogen: ha anya ""otthon van"" a kisgyerekkel, a nagy miért nem lehet? Persze feleslegesen magyarázom, hogy dolgozok, és a fiam is az irodában van velem, nem fogja fel. :(

A mai nap viszont a lányomat találták be. Szegény nem volt benne biztos, hogy jól írta le a nevét, és megkérdezte az óvónénit. Erre ő elkezdte a négyévesnek mondani, hogy az "ökör anyád ilyenre nem tanít meg, de b.szatja magát minden pasival", meg ilyenek. A saját fülemmel hallottam, az ablak alatt mondta a lánynak, amikor mentem érte. Szegény ott zokogott utána a kocsiban.

Most mit tegyek? A férjemnek nem nagyon akarok szólni, ha megtudja, hogyan beszélnek rólam, az óvónőt lehet megfojtja.

Nyeljek továbbra is, vagy lépjek? Ha utóbbi; mihez kezdhetek?

29/N


2012. jan. 27. 19:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a lányod másik oviba! Sajnos sok ilyen bunkó van, pedig lehetne válogatni....
2012. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kérdezd meg, hogy ezt tanítják e nekik az óvónőképzőbe és egyébként is, ha felvették a gyereket, semmi köze ahhoz, hogy te mit csinálsz. Mondd meg neki, ha ezt nem fejezi be sürgősen, jelenteni fogod, sőt, beszélni fogsz a szülőkkel, hogy kire is bízzák a gyereküket.
2012. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ez nagyon durva, hát én minimum elbeszélgetnék a kedves óvónénivel. És ha megtehetném, hogy elragadtatom magam, akkor átvinném másik oviba, és az óvónőt igencsak meghurcolnám, ahogy csak lehet. Mondjuk én ilyen kis bosszúálló vagyok, de hogy mondhat ilyet egy kisgyermek előtt a saját anyukájáról? Meg egyáltalán hogy mondhat ilyet?

Emlékszem egyszer nekem az apukámat nevezték az óvónénik nem normálisnak, mert kaptam egy ovisoknak szóló ismeretterjesztő könyvet, amiben benne volt, hogy hogy lesz kisbaba. Akkor nekem is nagyon rosszul esett, holott sehol sincs ehhez képest.

Talán rettentő irigyek és frusztráltak lehetnek, de hát ez akkor sem mentség. Óvodavezetőt talán érdemes lenne megkeresni elsőként, aztán az ő reakcióján sok múlhat szerintem.

2012. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Igaz a gyereket nem biztos, hogy helyes beleavatni, de ilyen esetben azt hiszem mennék vele a vezetőhöz, és megkérdeztetném vele a kislánytól, hogy mit mondott az ovonéni. A kislány úgyse totál tudja mit is beszél, legfeljebb sejti, hogy nem valami jó dolog ezért is borult ki. Ha tőle hallja a vezető talán jobban elhiszi, és onnantól léptek.


Szinte hihetetlen, hogy ilyen előfordul.

2012. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az óvodavezető az óvónő, aki meghurcolt, tehát...

Ráadásul január vége van, a fővárosban élek, még magánoviban sincs hely, már utánajártam. :(

Bár nagyon aranyos és okos a nagylányom, még egy fél évig tuti, hogy napközben mellőzve lenne, azt pedig nagyon nem szeretném! A nagyi nem bír ennyit, ha dadust fogadnék melléjük, az pedig nekem a csődöm lenne, szemétnek érezném magamat, és önzőnek.

Az egyik óvónénit a férjem nemrég nagyon kiosztotta, az eset után két héttel felmondott, lelépett.


Tényleg nem tudom, mit csináljak. :(

2012. jan. 27. 19:15
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy nyilván aki otthon van kisgyerekkel én nem dolgozik, arra furcsán néznek, mert miért nem ő neveli akkor, még akkor is, ha teszem fel a gyereknek jó, ha vele egykorú közösségben van. DE! Teljesen tök mindegy, hogy dolgozol-e vagy sem, így egy ovónéni sem beszélhet a gyerekkel!!! Én simán kikérném magamnak, de a gyereket mindenképpen vagy másik csoportba, vagy másik oviba kérném, mert ez a viszony jó már nem lehet. Ez pedig a gyermekedre nézve igen hátrányos. Még ha a világ legnagyobb szajhája lennél is, a gyereknek ilyet, ilyen stílusban mondani...??? Az eszem megáll, komolyan!
2012. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
100%
Én is csak azt tudom ajánlani, hogy sűrgősen vidd át egy másik oviba! Ilyen had nemondjam ki emberek egyáltalán miért mentek óvónőnek?
2012. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérnék egy időpontot az óvó nőktől és megkérném őket,hogy a hallottakat indokolják.De már néznék másik ovit.Azonnal.
2012. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én a helyedben a csírájánál elfojtottam volna a dolgot. (Például ott helyreteszem.) Mi köze ahhoz, hogy mit csinálsz? Nincs joga a legkevésbé sem ilyesmihez. Csodálom egyáltalán, hogy megkérdezted. Sőt, szerintem érdemes lenne a főnökével is elbeszélgetni. A gyermeket pedig minél hamarabb ki kellene venni. Képzelheted, mi mehet ott napközben...
2012. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi ennél kevesebbért váltottunk óvodát... Ilyen "emberekre" a macskámat se bíznám rá, nemhogy a kicsi gyerekemet. A ti esetetekben valószínűleg az irigység beszél a "kedves" óvónénikből, és nem hinném, hogy az a 4 éves, aki már írni is tud, az kevés anyai törődést kapna...


Még valami: a gyerekek védelmében mindenképpen jelezni kell a felettesek felé, milyen "pedagógusok" dolgoznak az oviban, mert ha ti el is viszitek a kislányotokat máshová, de a többi kicsi továbbra is ezekre a szakmailag és emberileg is alkalmatlan egyénekre lesz bízva...

2012. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!