Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő? Egyből vszket a...

Bárányhimlő? Egyből vszket a pötty? 4 piros pötty a fiam hasán, az oviban meg bárányhimlő járvány. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha holnap reggel még több lesz, akkor ez az. Ma már orvoshoz úgyse tudod elvinni.


Nem, nem viszket egyből, pl nekem alig viszketett.

2012. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha himlő akkor reggelre azok már hólyagok lesznek, és nézd meg a fejbőrét a haja alatt, ott is az elsők között alakulnak ki a hólyagok. Nem viszketnek egyből, és pici pirosak, eleinte, mint egy gombostűfej, vagy kisebb és ki sem dudorodik, aztán vízzel teli hólyaggá fejlődik.

Véleményem szerint egyébként tuti elkapta a fiad, nálunk is hason volt először!

Jobbulást pár nap és kutya baja lesz!

2012. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jaj, ls belázasodhat?
2012. febr. 2. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen sajnos!

Lehet akár 40 fokos láza is, akár több napig is! Nálunk mindkettő megúszta láz nélkül. Vegyél honap Aloe Firs-t sprayt, ha tényleg himlő, vagy aloe gélt, nagyon sokat segít a sebgyógyulásban. Meg van egy himlő kezelésére szolgáló hab Poxclin a neve, nem egy olcsó dolog, 3500 ft körül van, de nagyon jó! Nekünk nagyon sokat használt, hűsített, segített átvészelni a nehezét.

Fürdesd naponta 2-3×, de kizárólag zuhany, az is csak gyorsan esetleg szappannal, az is szárít. Lenge ruházat, és foglald le a kezét, hogy ne vakarózzon.

Ha segíthetek még írj nyugodtan.

Második voltam

2012. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az. Nálunk az arcán jelent meg először, aztán másnapra teljesen elborította. Az orvosok szerint már a pöttyök megjelenése előtt is beszoktak lázasodni a gyerekek. Mi örültünk, mert nem volt lázas, aztán a 4.napon 40 fokos láza lett.
2012. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia,a fiamnak is hasán lettek először pöttyök,meg a füle mögött,másnap már a hasán hólyagok is voltak mondta is doki,hogy ez már tuti az,a többi még csak piros volt.hála mi 1 hét alatt túl estünk rajta.1* volt láza és egész éjszaka nem aludt,csak forgolódott.mi semmit nem kaptunk,de kaptam fenistil csepett és kálciumot az rengeteget segít a 2 együtt.a fiam az aloa sprét nem akarata hogy rá fújjam,mert ugye meleg volt a teste és nagyon fázott,egy kicsit azért tettem a kezemre és bekentem vele,de szerintem minimális volt,a baba tusfürdő sokat segített és egy bizonyos mentolos hintőpor,ha nagyon viszket.jobbulást nektek.
2012. febr. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na az lett?
2012. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!