Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beszoktatom a bölcsibe...

Ha beszoktatom a bölcsibe szeptembertől az akkor csaknem kétéves fiamat és novemberben, mikor ténylegesen munkába állnék, nem vesznek vissza, akkor mi lesz a bölcsivel?

Figyelt kérdés
Kivehetem? érdemes kivenni? vagy ha szereti és engedik, járjon tovább én meg kereshetek másik munkát? mennyi idő van erre, van erre szabály vagy bölcsődéje válogatja?
2012. febr. 3. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiveheted, de nem kötelezhetnek rá. Nincs ilyen szabály. Ha felvették, akkor 3 éves koráig marad a gyerek
2012. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk csak úgy veszik fel a gyereket bölcsibe, ha van munkáltatói igazolásom, és ténylegesen dolgozom.

Tehát, ha novemberben állnék munkába, akkor november előtt fel sem vennék őt.

2012. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krisztivan ***** válasza:
Nekem azt mondta a bölcsivezetője hogy beszoktatom és utána 1-2 hónapot tud várni a munkáltatóira.Szerintem tök rendes:-))Nekem nincs most sehol munkaszerződésem,ezért majd ha már beszokott akkor fogok elkezdeni keresni.És remélem találni.
2012. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy nem vesznek vissza mert védve vagy 3 éves koráig.

mi bölcsink kérte a munkáltatóit mikor beírattam, azóta se kérdezték, hogy mit csinálok napközben. most kivettük 1 hnapra mert bárányhimlő járvány van, lehet ilyet csinálni :)

2012. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom, kötelesek visszavenni, de a szitu az, hogy lehet, addig megszűnik, esélyes, hogy jogutód nélkül a munkahely...

Akkor ha felveszik, akkor már oké. A munkáltató korábban nem adhat munkáltatói igazolást csak a munkábaállás napjától? :-O

2012. febr. 3. 20:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Adhat egy papírt, miszerint előreláthatólag X naptól nála dolgozol
2012. febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Adhat, tehát opcionális, hogy ad-e, na mindegy az is valami, köszönöm a válaszokat mindenkinek!!
2012. febr. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!