Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha novemberben kezdtem el...

Ha novemberben kezdtem el ismét dolgozni az első gyerekem után, majd ismét babát várva táppénzre mennék nyár elején, akkor azt miből számítanák ki?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az igényléstől számítva visszaszámolnak 180 bérezett napot, és abból. Vagyis november-június között kapott jövedelemből.
2012. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy már nem 180 napot néznek,hanem 350 körül.De ez egyáltalán nem biztos.
2012. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, a kérdés az volt, miből számolnák az ellátást.

Amiről te írsz, az a biztosításban töltött nap, ez valóban az egyik feltétele, hogy egyáltalán kaphassa valaki. AMit én írtam, az meg a bérezett nap, minden eb ellátásnak jövedelem az alapja, de csak abban az esetben, ha a kérdéses évben volt 180 olyan nap, amikor bérjövedelmet kapott valaki (olyan jövedelmet, amiből eb járulékot vonnak).

2012. jan. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor a táppénzen töltött időt nem is számolják bele, csak a ledolgozottat? (Tehát a táppénz miatt nem lesz kevesebb a TGYÁS?)

Bocs, hogy belekérdezek, de nálam is aktuális.

2012. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, a táppénz nem számít bele.

Csak a munkanap (a hozzá kacsolódó szabadnapokkal), a szabadság és a betegszabadság.


Úgy számolnak, hogy ha 365 napból dolgoztál mondjuk 7 hónapot, és 5-t táppénzen voltál, és a havi fizetésed 100 ezer, akkor 700 ezer a bruttó éves jövedelem, amiből naptári napit kell számolni - csak azokkal a napokkal osztjuk,a min bérjövedelmet kaptál, tehát a fenti esetben:

700 ezer / kb. 213 nappal.

Így a táppénznek sem az idejét, sem az összegét nem veszik figyelembe.

Viszont a 365 biztosításban töltött napba a táppénz is beszámít.

2012. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!