Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért provokál folyamatosan 2...

Miért provokál folyamatosan 2 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Amióta megszületett a kistesó,a fiam állandóan szófogadatlan,káromkodik,mintha a falnak beszélnék.Van amikor türelmes vagyok vele,de van amikor elszakad a cérna,és kap a popójára.Mi tévő legyek,annyira el vagyok keseredve,lelkiismeretfurdalásom van miatta,néha azt érzem,hogy nem szeretem...!
2012. febr. 4. 13:43
 1/2 timike26 ***** válasza:
fèltèkenysèg.szerintem igy akarja felhivni a figyelmedet,mert most hogy van a kisteso,kevesebb figyelmet kap.hogy mi a megoldàs?kinèl mi vàlt be.nàlunk az vàlt be,hogy kèrtem segitsen a kistesonàl...egy ido utàn èszrevehetoen megvàltoztak a dolgok..
2012. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha nem lenne kistesó is így viselkedne.


Ebben a korban azt nézik a gyerekek hol a határ a szülöknél. minden szülö maga állítja be a határait, naáltok gondolom a popóra ütésnél van. ìgy mindn alakalommal addig huzza cérnát míg te rá nem ütsz a fenekére.


èn nagyon fenékre, kézre ütés ellenes vagyok szerintem egy anya képes másképp is meghúzni ezt a határt és nem kell popóra vagy kézre ütni.

Az ütés semmi más mint annak jele hogy te erösebb vagy nála. (gondolom férjed popóját nem ütöd meg mikor felidegesít téged)

nálunk szerintem egy erösebb eréjes rászolásnál van a határ amikor anya feje már majdnem szétrobban, de popora ütés vagy kézreütés szóba sem jöhet. Lányom ezt tudja és ekkor abba hagyja vagy leáll azzal amit csinál.


Persze testvér féltékenység is lehet azért benne, próbáld magadat az ö érzéseibe bele gondoloni, próbáld magadat 2 évsnek gondolni, mi egy 2 éves képességei gondolatai. Képes egy 2 éves ha fáradt kontrolálni magát, képes egy 2 éves megülni a fenekén?

csak annyit várj el töle amennyire képes. ha valamin nyafog nézd meg mi baja lehet, lehet csak egy ölelés hiányzik neki stb...


Türelem ne azt jelentse hogy mindent akkor ráhagysz, hanem mikor türelmes vagy akkor megfelelöen nevelni.


gyermekek mindent megtesznek a figyelmedért. Ha ezt a figyelmet rosszasággal tudják kiprovokálni akkor minden ilyen alkalommal rosszat csinál. de ha náltok több figyelem van a jó tettekre fordítva (pl ha oda hoz valamit, megcsinál valamit örülsz neki, megtapsolod, megdicséred) akkor mikor figyelmet akarja felhívni jót fog tenni.


Pl barátnöm haza ér a kisfia odamegy az ablakhoz és elkezdi ütni. anya rögtön oda figyel rá és leszidja.


Nálunk ha haza érek kislányom rögtön hoz egy játékot, vagy megmutatja mit rajzolt, vagy is olyan dolgokat csinál amiért rögtön figyelmet kap , dicséretet.


barátnömnél a megoldás az lenne, amikor haza ér és a gyerek ilyet tesz, akkor enyhén leszidja(de nem tesz rá nagy figyelmet) oda megy és megmutatja hogy lehet egy kis ronggyal törölgetni is az ablakot, megkérdezhetné mit csinált stb...


Minél kevesebb nemet mondj. pl ugrál az ágyon. "ne ugrálj az ágyon" helyett mond hogy "szállj le az ágyról és ugráj a földön, vagy játsz a labdáddal"

vagy is ne NEMet használj hanem mond meg neki mit csinálhat mi a helyes. A NEM egy dacot szül csak, és vannak más szavak hogy elérd amit akarsz.

2012. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!