Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Véleményetek szerint az...

Véleményetek szerint az alábbi étrend fedezi a 22 hónapos fiam szükségleteit? Mennyiségileg és minőségileg is érdekelne a véleményetek?

Figyelt kérdés

Még naponta kétszer reggel és este anyatejet is kap.

Ezenkívül pl hétfőn reggelire 2 virsli, 2 narancs frissen facsart leve, tízórai 1 fél alma és egy fél banán. Ebéd egy szedőkanál tökfőzelék, a úst nem ette meg, uzsonna 1 főtt tojás, 2 szelet sonka, vacsi gulyáslevesből zöldségek, szintén hús nélkül. :(

Kedd: reggel 2 kockasajt, fél kifli, frissen facsart alma lé, uzsonna joghurt, rudi, ebéd, 1 fasírt, kevés krumpli, uzsi 2 tojásból rántotta, vacsit nem kért, csak tejet.

Szerda: 3 tükörtojás, 3 szelet sajt, tízórai 1 alma, párszem kuki, ebéd sütőtökkrémleves, rizibizi, fél szelet hús, uzsi 2 főtt tojás, fél kifli, 2 szelet sonka, vacsi joghurt, tejszelet. Inni vizet kap, szükség szerint.

Ez általában az átlag étkezés. A tojást mindennap kéri, követeli ettől lehet baja, hogy túl sok tojást eszik?


2012. febr. 5. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

ha már így kérdezed, szerintem nem jó ez az étrend.


3 fő étkezés van, reggeli, ebéd vacsora. ez bőséges, tápláló ételnek kell(kéne) lennie.

az uzsonna és a 10órai az meg tulajdonképpen kis nasi 2 étkezés között, hogy kibírja.


szerintem a tojásrántotta egyáltalán nem való uzsonnára, nem csodálom, hogy nem vacsizott, pedig az lenne a fontosabb :) mondjuk én biztos nem adnék vacsorára joghurtot meg tejszeletet :O


tojást nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy hetente hármat, maximum négyet ehet. de nem kérdeztem mi van ha többet adok, gondolom semmi, de azért amennyit a gyereked eszik már én is sokallom picit. szerintem próbáld meg lecsökkenteni, hogy mondjuk csak minden 2. nap kap :)

és azt is a gyerekdoknik mondta, hogy amelyik nap eszik tojást, nem kell húst ennie, szóval emiatt ne aggódj.


a másik ami nekem nagyon hiányzik az a kenyér. se a virslihez, se a gulyásleveshez, se a rántottához, se a felvágottakhoz nem írtad. ha csak elfelejetetted írni akkor szerintem mennyiségileg jó.

ha nem kapott/evett hozzá akkor szerintem nagyon keveset eszik :S

2012. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a Tied normálisan eszik. Tojásból napi egynél nem szabadna többet, a nagymamám szerint:). Én is szerettem: 10 éves koromig napi egyet kaptam, aztán 2-öt:)). Vacsorára jobb lenne a tejeberizs, vagy tejbegriz, mint a tejszelet és joghurt. Egyébbként a 21 hónapos lányom, jó, ha az 1/3-át eszi, annak amit leírtál. Tojásból az 1/10 -ét.:). A dokink azt mondja, neki ennyi elég. Leírom: reggelire max egy virli/hetente 2-szer/ néha kevés műzli, 1-2 falat sajt, vagy soka, 1-2 szem koktélparadicsom/értsd úgy ezek egy-egy reggeli!/ és semmi hozzá, fél deci menta tea /próbálkozom egyebekkel is, gyümi levekkel, nem fogadja el:(/. Ebédre vagy az első fogásból egy merőkanálnyi, vagy a másodikból. Tízórait nem fogad el, max egy kis teát. Délután az ebédnek a 2. fogásával kínálom- néha eszik belőle, máskor nem. Uzsi: tejberizs /ezt szereti/, puding, joghurt, köles vagy kukorica golyó, egy-két keksz. De, ha evett uzsit, akkor bajos a vacsi. Vacsorára általában valamilyen tejbe műzli, sajnos mást nem fogad el. De mindig próbálkozom. Volt, hogy megevett egy fél szelet húst, vagy a frissen sült halból, esetleg avokádó krémből/azt is csak magában/. Nem tudom megtömni. Egyébbként jól fejlett /92cm, 14,5 kg/, egészséges, kis energiabomba. Rengeteget van friss levegőn. Még nem volt olyan nap 3 hetes kora óta, hogy minimum 15-20 percet ne lett volna kint, még most a minusz 8 fokban is!

Az enyém 8 hós kora óta tápszert kap. Elalváshoz délután 2,5 decit, este 3-4 decit. Éjszaka, ha felsír. 2,8-as tejet kap vízzel hígítva(mást nem fogad el).

2012. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem jónak tűnik, bár a tojás tényleg sok. Inkább reggelire add, vagy ebédre. Nálunk pl az omlett bevált és abból sose eszi meg az összeset, tehát max fél tojás.

Ha reggel még csak csipeget, akkor egy órával később próbáld meg újra, hátha jobb lesz az étvágya. Nálunk a reggeli az a nagy étkezés és tojást is csak akkor kap. Így délelőtt már csak egy kis gyümölcs corn flakes-szel csúszik le. A túrórudi inkább desszert ebéd után. Persze hogy nem kér vacsit a gyerkőc, ha délután kap két tojást (meg még sonkát is:o), az nagyon tápláló (és sok is). Lefekvés előtt 1-2 órával még kéne ennie valamit. Nálunk is van még rendesen cicizés, de ettől függetlenül reggel issza a tejes kávét. Szóval ennyire nem ér semmit már a szopi ennyi idősen.


A másik hetente min. 2x3x kellene hüvelyeset adni, tehát a három nap egyikén kellett volna lennie. És az sem derült ki hogy káposztát kap-e eleget.

A tojás helyett lehetne májkrémes kenyér. Nekem még a lekváros kenyér is hiányzik és a műzli!! (műzli szelet, corn flakes, zabos keksz), háztartási keksz. 22 hónapos gyerkőc már magokat(tökmag, szotyi, esetleg mogyoró) is kaphat, én azt is hiányolom (nálunk minden másnap biztos van).

A tojásnak nagy a koleszterin tartalma, így lehet azt igényli. Próbálj meg mindent zsírral és rendes vajjal főzni. Nekik (nem úgy mint nekünk) így az egészséges.

A tejszelet helyett adj háztartási kekszet, mert még az is egészségesebb.


Nálunk az is előfordul, hogy annyira elfárad délelőtt a fiam, hogy nincs ereje rendesen ebédelni. Viszont alvás után szépen eszik, természetesen azt amit ebédre szántam.

2012. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, ezekre a dolgokra jobban figyelek majd.
2012. febr. 5. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!