Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez szerintetek normális?

Ez szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és 3 hónapos volt a múlthéten.

Még egyáltalán nem beszél, csak mutogat. Egy évesen még dünnyögött, meg értelmetlenül gügyögött, de már semmi. Egyáltalán.

Teljesen kétségbe vagyok esve.

Ezen tudnék valahogy változtatni? A ti babátok mennyi idősen mondta ki az első szót?


2012. febr. 5. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hallásával minden rendben? Mögötte például megzörgetsz egy kulcscsomót, akkor figyel rá? Ha nem lát téged, és a nevén szólítod, feléd fordul?

Ha semmi gond a hallásával, akkor nem aggódnék, a fiúknak 3 éves korukig kell elkezdeniük beszélni. Ha addig sem történik meg, akkor érdemes szakemberhez fordulni.

2012. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

fiam is ennyi idős. mi voltunk hallásvizsgálaton, gekkoban, korai fejlesztőben, most megyünk a gézengúzba tornára és a csiribirit is nagyon ajánlják, úgyhogy azt is megnézzük.

azonkívül kaptunk feladatokat amiket itthon kell csinálnunk.


kb. 40 szót mond a fiam.

de azt mondják 3 éves koráig nem kell aggódni :)

2012. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 évesen mondta ki az első szót. Én is aggódtam.

Először fülészet, ott megvizsgálják, és adnak egy papírt, hogy mérhető a hallása (nincs a fülében idegen test, gyulladás) meg egy beutalót, azzal kell menni audiológiára. Ha ott is mindent rendben találnak, akkor beszédindító foglalkozásra lehet vinni a Beszédjavító intézetbe, vagy ha nektek ez nincs elérhető közelségben, érdeklődj a védőnőnél vagy a nevelés tanácsadóban, hogy hova.


Valószínűleg öröklött tulajdonság, hogy később kezd el beszélni, de legjobb kizárni a bajt, vagy hamégis gond lenne, fontos időben felismerni.


Az aggodalmadat is csak az fogja csillapítani, ha megnézeted a gyereket szakemberrel.


Tudom, most sokan fognak írni, hogy én is ötévesen kezdtem beszélni, meg a szomszéd mancika is nemtomhány évesen, ezek egyedi esetek, tényleg legtöbbször nincs gond, de muszáj biztosra menni, ha már van rá lehetőség.


A másik meg, amiker nekem írtak, hogy xy gyereke már egyévesen akadémiai székfoglalót tartott, ezekel sem kell törődni, mindenki másban erőseb és gyengébba társainál, így van ez felnőttek között is. Biztos csomó dologban meg a te kisfiad ügyesebb a kortársainál.


A kislányom már hároméves, még mindig sok a beszédhibája, de öltözködésben, rajzolásban, festésben, kirakósozásban lekörözi a nagycsoportosokat simán. Nem egyformák a gyerekek. De azért ne nyugodj bele szakvélemény nélkül! Az örgög nem alszik.

2012. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha a nevén szólítom, odafigyel, sőt, az apja reggeli zörgésére is felébred. Fantasztikus a hallása.

Az egyik ismerősünk a fülészeten dolgozik és ő azt mondta, hogy van olyan gyerek, aki érleli a szavakat, vár velük, aztán egyszer csak egy egész mondatot ki fog nyögni, úgy, hogy nem számítok rá.

Hát én nem tudom, hogy erre mennyi az esély, de eléggé aggasztó, hogy a sógornőm 2 éves fia már minimum 30 szót tud.

2012. febr. 5. 15:47
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogy fantasztikus, az túlzás, de nem rossz. Így helyesebb. :)
2012. febr. 5. 15:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én keresztfiam 1,5 éves volt mikor azt mondta, hogy keresztapukám és sok más szót is. Azóta is nagy dumás most 4 éves.

Viszont az egyik munkatársam unokája sem akart megszólalni, majd egyszer csak annyit mondott 3 évesen, hogy papó , fasza kocsi!

Nagyon nem egyformák a gyerekek. Majd eljön az ő ideje is!

2012. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A halásvizsgálat nem abból áll, hogy hall-e a gyerek, hanem hogy mindkét fülére minden frekvenciát jól hall-e...
2012. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. febr. 5. 15:57
 9/14 anonim ***** válasza:

szia

az én fiam is ennyi idős és ugyanott tart mint te a fiad:)

mondjuk ami tetszik neki azt próbálja mondani de az nem sok és nem is helyes pl. rigó helyett gikó :) én nem aggódom te se aggódj:) fognak beszélni

2012. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, mert nagyon értelmes, mindent megért és pont beszélni nem tud...

De majd azért próbálkozunk. :)

2012. febr. 5. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!