Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekeim egészségesebb...

A gyermekeim egészségesebb táplálásához írnátok ötleteket, tippeket, tanácsokat, esetleg recepteket?

Figyelt kérdés

20 hónapos fiúk. Nem régen szembesültem azzal, hogy a jó ütemű fejlődés, növekedés, a jó kedély, látszólagos egészség ellenére is adódnak olykor gondok, ezért szeretnék még sokkal inkább odafigyelni a táplálkozásunkra.


Szeretném kikerülni a tartósítószereket, mesterséges adalékokat, amennyire csak lehet. Kérnék ehhez ötleteket, miket készítsek, vegyek nekik?


Eddig is preferáltam a helyi élelmiszereket, zöldségeket, gyümölcsöket, húst, tojást, igyekeztem a sajátunkat vagy a közvetlen környezetemét készíteni. Most már kecskénk is van, így van házi tejünk, túrónk, szívsesen készítenék joghurtot, gyümölcsjoghurtot, sajtokat ha volna hozzá receptetek. Házilag sütök kenyeret, péksütiket, ezekbe darálva belecsempészem a különféle olajos magvakat, diót, tök, napraforgó magot, amiket amúgy nem esznek meg a fiúk.

Valaki tud esetleg házilag készíthető virsli, felvágott receptet? Mivel a gyümölcsöket nem igazán szeretik próbálom frissen facsarva adni nekik, lének, almát, narancsot ezt legalább megisszák. Inni egyébként vizet és gyógyteát (csipkebogyó, citromfű, kamilla) adok.

Írjatok bármit,ami ebben a témában eszetekbe jut, minden érdekel! Előre is köszönöm!


2012. febr. 6. 15:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!