Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem féltik a gyereket...

Ha nem féltik a gyereket minden nem steril dologtól egészségesebb lesz?

Figyelt kérdés

Azt mondja ismerősöm Ő kisgyerekként mindent megfoghatott, szájába vehetett, a macska nyalta az arcát, a kutyát ölelgette, és nem rohantak a szülei, hogy nem szabad, koszos fúj.

És azt mondja kitűnően erős az immunrendszere.

Ellenben egy két ismerősét, akit mindentől óvtak a szülei, és semmit nem foghatott meg, és most allergiás, mindentől betegséget kap, és gyenge az immunrendszere.

Akkor nem árt, ha néha koszt eszik a gyerekem?


2011. júl. 30. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Természetesen!


Nem véletlen, hogy a "fejlett" nyugati országokban ahol sok családban fertőtlenítési mánia van, olyan sok az allergiás gyerek.

Angliában pl. ezt nagyon sok helyen tapasztaltam.


Én is "tyúksz*rban" nőttem fel, kutyák, nyulak, kacsák, tyúkok közt másztam a földön, a férjem ugyanígy és makkegészségesek vagyunk, még a sokaknak szokásos téli influenzát sem kapjuk el soha szerencsére.


Fontos, hogy egész fiatal korában találkozzon a gyermek mindenféle dologgal, ettől erősödik az immunrendszere.

Ez már elkezdődik akkor, mikor a kórházból hazahozva az összes rokon, szomszéd összecsókolgatja a babát.


Nálunk is van kutya, mellette fognak felnőni a gyerekeink, ha szerencsénk lesz akkor családi házban ahol bizony van kosz jócskán.

De ettől nem kell őket félteni.

2011. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

én és a testvéreim ,amikor kicsik voltunk nagyon sokat voltunk kint az udvaron télen és nyáron,és nem volt tisztasámánia,nem volt az,hogy nem érhattünk semmihez

vírusokat,amiket sokan megkapnak mi soha nem kapjuk el

egyszer voltubk influenásak,akkor amikor beoltottak ellene

szerintem jobb,ha egyződik a gyerek

nekem több olyan ismerősöm van,akit mindentől féltettek,és most minden vackot elkap

2011. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
persze azt már a dokik is igy mondják,hogy minimum hány kiló koszt kell megenni egy gyereknek.én az első hónapot tartottam fontosnak,ne kapjon el semmit,de aztán igazából nem foglalkoztam annyira a betegséggel,kosszal.azért azt nem engedném,hogy a macska nyalogassa a száját,mert én már kaptam el kutyától fertőzést 3 hétig voltam vele kórházba,szóval ez az nem játék,de a kézmosással egybekötött kutyázás,macskázás,nagy élvezet.
2011. júl. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan az, mint az előzőnél. Első hónapban még azért vigyáztam, de nem sterilizáltam mindent minden használat után, de esténkén tigen. Most 4 hónapos a kislányom, jó ha hetente egyszer kifőzöm a cuccokat, amúgy csak elmosogatom. Nem törölgetem a kezét sem 5 percenkét, pedig egész nap a szájában van.

Sógornőm állandóan kifőzött mindent és állandóan sterilizáló folyadékban áztak a cumisüvegek, a cumik,m inden. Lassan 3 éves a gyerek, allergiás a poratkára, a macskaszőrre, meg az ég tudja még mire. Én vidéken nőttem fel szintén a tyúxarban, és erős az immunrendszerem, akkor voltam beteg, mikor beoltattam magam influenza ellen. Na hát soha többet! Én még a nem kötelező védőoltásokat sem adatom be a gyereknek.

2011. júl. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy igaz. Az én kisfiam szopizott, de 4 hós korától kapott inni napközben séta közben mert nyár volt. A cumisüvegeket minden este sterilizáltam 6 hós koráig. Cumit hetente 1x. Fél éves kora után pedig kéthetente. Játékait sose fertőtlenítettem. Ahogy elkezdett kúszni a lakásba, akkor sem takarítottam naponta. Hetente 3x porszívóztam, mert minden szöszt megtalált a kis drágám. Heti 2x töröltem, és ennyi. Jött velem a WC-re is. Anyukáméknál mászott kint az udvaron, nem rohantam vele 5 percenként kezet mosni. Nem allergiás semmire, nem beteges.
2011. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak arra figyeltek, hogy egyértelműen fertőzésveszélyes vagy más szempontból veszélyes (pl üvegcserép) dolgot ne fogdossak vagy nyalogassak. Unokatestvéreim mondhatni farmon éltek. Alig vártam, hogy néha náluk alhassak, az ágyamban volt egy tucat macska és néhány kutya. Sokszor ébredtem arra, hogy egy macska fekszik a fejemen. Tehenet is simogathattam, de azt is azért felügyelettel, nehogy megharapjon.


Viszont ennek ellenére anyám mániája volt, hogy az alvázamat hermetikusan elzárta mindentől, talán egyszer engedtek szabadon egy szál semmiben 2-3 éves koromban a strandon. Na, ennek iszom is a levét, már majdnem 30 vagyok, de szinte bármitől előjön gombás fertőzés.


Allergiám viszont nincs, beteg nagyon ritkán vagyok, akkor is rövid ideig tart. Lázas, ágynak döntős betegségem az elmúlt 15 évben egyszer volt. A többi pár napos takonykór volt.

2011. aug. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!