Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy van nálatok az esti...

Hogy van nálatok az esti mesézés? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

2 évesem úgy van vele, ha világos van akkor lehet tombolni, tehát hiába ülök le mesét olvasni, otthagy, játszik :S

szerintem meg pont az a lényege az esti mesének, hogy azon elálmosodjon vagy elaludjon :)


sötétbe nem tudok olvasni... most pár hete fejből mesélek (mióta rendes ágyat kapott, tehát a gondunk is ezzel kezdődött). de ez nem megoldás, annyi szép mesekönyve van amit szeretnék elolvasni neki!


a szobájában nincs kis asztal, komód, tehát csak kis hálószoba, a földön ülök, így olvasólámpát sincs hova tenni.


szerintetek mi a megoldás? vagy rosszul gondolom ezt az egészet, esetleg még kicsi ehhez a ceremóniához?


2012. febr. 6. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem sem érdekelte soha, ha felolvasok neki. Mi úgy meséztünk, válaszott egy könyvet, és a képek alapján a saját szavaimmal mondtam el neki a sztorit, úgy sokkal jobban lekötötte.
2012. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomat két évesen totál nem érdekelte a meseolvasás. Olyan 2,5 évesen kezdett vevő lenni rá. Ne ragaszkodj hozzá, ha nem működik. Amúgy meg azért nem hiszem el, hogy egy olyan elemlámpát, vagy mobil asztali lámpát nem tudnál bevinni, ha akarnál.
2012. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És ha diavetítőznétek? :)
2012. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is nagy lelkesen próbálkoztam az esti mesével. A fiam 4 éves MOSTANRA érdekli a meseolvasás. Eddig nem. Van egy 2 évesem is őt is csak annyira érdekli ahogy előttem írták hogy megnézegeti a képeket mi van rajta és kész.

Mi csa pár percet beszélgetünk a sötét szobában, mi történt ma mi lesz holnap és alvás. Utána megyek át mesélni a 4 évesemnek.

2012. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

dehogynem tudnék elemlámpát bevinni ha akarnék, pont ezért tettem fel a kérdést mert nem jutott eszembe!

tanácsot kértem nem kötekedést, mondjuk így is megkaptam :)

2012. febr. 6. 16:19
 6/8 A kérdező kommentje:

diavetítő... azt hiszem ma kipróbáljuk :)))



egyébként lehet igazatok van és csak én akarom a meseolvasást :( de míg kiságya volt olyan aranyosan hallgatta a mesét.

2012. febr. 6. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiam két éves, kiságya van de két rács már kikerült, így szabadon mozoghat(na ha akarna).

Imádja a meséket, van vagy 30 mesekönyvünk, azokat forgatjuk.

Fürdés után pizsiben ül az ölemben, állólámpa felkapcsolva, ő választ 3-4 féle mesét, kb. 30 percet mesélek. Az utolsónál már csak a sólámpa ég az ágy mögött, vagyis tkp. fejből mesélek. Utána beül az ágyába a Tesz-vesz várossal, még a félhomályban "olvasgat", aztán eldől és elalszik.

Ez pár hete van így, előtte komoly harcok mentek, még 3/4 10-kor is meséltetett, pedig fél 9 körül már alszik.

2012. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem anyum kazira vette amiket felolvasott és esténként a hifiről hallgattuk tesómmal a meséket. Nagyon nem emlékszem milyen meséket olvasott fel a kazettára mert pár perc után bealudtam x)
2012. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!