Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovodás kérdés, nálatok is így...

Ovodás kérdés, nálatok is így van ez?

Figyelt kérdés

Nem érzitek úgy néha, hogy kicsit "sokat" kérnek az oviban? Most ovibálra vegyünk jegyeket, támogató jegyek karácsonyra, ajándékokra, húsvétra, minden alkalomra, tombolát vigyünk be, ha esemény van.... plusz tisztasági csomag, csoportpénz. NÁlunk még a kerti játékokra is gyűjtöttek ősszel külön, és az adónk egy százalékát evidens hogy oda kell juttani. Ja- és ha fizetem az ebédpénzt, akkor mellette ottvannak a nyugtafüzettel és fizethetek az alapítványuknak is, "ajánlott" jelleggel. És akkor még vigyünk ajádnékot névnapra, karácsonyra.... ÉS mindezt három gyerekkel....

Nálatok hogy van?


2012. jan. 30. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nincsenek ilyenek…

Sima önkormányzati óvodáról van szó egyébként?

Mondjuk én nem vagyok híve a csinbummcirkusznak, bőven elég az a program, amire viszik őket (koncert néha a művelődési házban, madárgyűrűzés), ovibálról, támogató jegyekről még nem is hallottam.

Ebédpénz, csoportpénz, tisztasági csomag van.

2012. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alapítványi oviba jár a lányom, százezer körül fizetünk egy évben, plusz a kaja, ezen kívül az égvilágon semmit. Az ovi adja még a papírzsebkendőt is, fogkrémet, kézmosót, ők mossák a törölközőt, ágyneműt, persze ők is adják, nem kellett bevinni. Karácsonyra is, mikulásra is kaptak a gyerekek ajándékokat, nem kell fizetnünk külön az uszodáért vagy színházért, kirándulásért.
2012. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jézusom, nálunk nincsenek ilyenek! Ovibál???? Nem is hallottam még ilyenről! Támogató jegyek? Mi az? Tombola???

Nálunk még csoportpénz sincs!

Ez egy Bp. melletti kisváros állami ovija.

Van az étkezés (kb. 400Ft/nap), havonta kell bevinni tisztasági csomagot, hetente gyümölcsöt és csak a kulturális programokért és a kirándulásokért kell külön fizetni, pl. bábszínház, állatkert, vadaspark stb.

Karácsonyi, farsangi bulira üdítőt, sütit és rágcsálnivalót szoktak kérni, pénzt soha.

Az új játékok vásárlását papír- és PET palack gyűjtéssel oldják meg és mindig elmondják, hogy mennyi pénz gyűlt össze, hogy mennyit kapnak a csoportok és hogy miket vettek belőle.

Felújítási munkához szoktak szülői segítséget kérni, de csak fizikait, nem pénzt.


Magánoviba jártok amúgy?

2012. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ovibál, 500 ft a jegy. Nem sajnálom tőlük, megveszek két jegyet, de nem megyek el, mert nincs kedvem, és a gyerekeket se tudom kire bízni.

Ez a bál évente egyszer van.

Évente van 2000 ft irodaszer pénz.

Havonta 700 ft csoportpénz.

Ezeket sem sajnálom tőlük.

Havonta egyszer kell vinni gyümölcsöt.

Évente kétszer tisztasági csomagot (egy csomag vécépapír, egy csomag szalvéta és egy csomag zsepi) - ki lehet bírni.

Ebéd naponta 354 ft.

Más nincs.

Ajándék névnap, karácsony nem kötelező, nem néznek rád furán, ha nem viszel.

Sajnos olyan kevés pénzből gazdálkodnak az ovik, hogy muszáj nekik mindenből bevételt csinálni. Itt nálunk szülői segítséggel lett felújítva a csoportszoba, mert az önkormányzatnak erre nem volt pénze.

Bp, külső kerület.

2012. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyire szerencsére nem kell nálunk sokmindent fizetni, de jelen helyzetben nekem az is sok, amit kérnek. Az elmúlt években minden drágább lett, a jövedelmem viszont maradt annyi, amennyi volt.


Nálunk 500 forint csoportpénz havonta, ebből főleg a programokat finanszírozzák (pl. bábovi, stb.), elvileg "kell" vinni havonta zsepit, wc papírt, szappant, szalvétát, kérték a gyümölcsöt is.

Na most, lehet, hogy én genyó vagyok, de itthonra is épp hogy tudok gyümölcsöt venni, nem is mindig, az se véletlen, hogy a gyerek étkezését az önkormányzat fizeti esetünkben, nyilván nem azért, mert felvet a pénz. Ha lenne miből, én vinnék be szíves örömest, vagy ha lenne kertünk, akkor meg pláne, de hát nincs. Zsepit, szappant, ilyesmit is akkor viszek be, ha épp van rá keret, ha nincs, akkor nem.

Mondjuk normálisak az óvónők, nem téma, hogy ki mit és mikor vitt be, tudják, hogy mi a helyzet.

Ilyennel még nem találkoztam, hogy ovibál, támogató jegy, meg hasonlók. Az adó 1% miatt sem szólt senki, csak ki van téve a faliújságra, hogy oda is lehet küldeni, de ezt nyilván senki nem is ellenőrzi, nem is tudná.

2012. jan. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én vidéki nagyvárosban lakok- és önkormányzati oviról van szó. Az ovibál végülis az ovoda támogatására van, 6000ft a jegy- és egy rendes bál- vacsora, műsor (ovonők adják), tánc. Támogató jegyeket karácsonyra lehetett venni- 500ft-ért darabját- és abból vette a csoport a karácsonyi ajándékokat a gyerekeknek. (de más eseménynél is vannak iylen támogató jegyek) Persze én vettem 2db-ot, egy 1000-ért de annyira nem voltam ezzel népszerű. Bár engem sem érdekelt túlságosan. Tudom én, hogy nincsenek eleresztve az ovik, az ovonéniket is szeretjük, és tudom, hogy az én gyerekemre vigyáznak, csak akkor is kicsit sokallom néha ezt a soksok fizetnivalót.

Az ebéd 400ft alatt van pár ft-tal nálunk is, de mióta megszületett nemrég a 3.babánk, azóta ez 50%.


Ismerősöm mesélte, ugyanaz az ovi, csak másik csoport, hogy mikor az ovibál szerveződött tavaly, akkor ugyanez volt, jegyár, és tombolát is a szülőknek kellett bevinni. Tőlük konkrétan valami márkás whiskyt kértek!! Én ezen is padlót fogtam! :)


Csoportpénz nálunk is úgy van, ahogy írtjátok, 500ft, és arra kell, amit ti is irtatok.


EGyedül irodaszerre nem kérnek külön pénzt, de hetente van gyümölcsnap nálunk is. Ezt nem szoktam túlzásba vinni én sem, 2-3almát és mellé 2-3banánt, vagy kiwit vagy hasonlót szoktam beadni. Vagy ősszel még paprikát paradicsomot esetleg, mert annak is örülnek. :)


Úgyhogy egyébként fizetünk mi is mint a katonatiszt, csak nemrég szóba került ez pár ismerőssel - és kviáncsi voltam hogy máshol hogy van ez??


SZóval nem magánoviról vagy alapítványi oviról van szó- sima önkormányzatiról!!


Nagyon köszi, hogy válaszoltatok!

2012. jan. 30. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!