Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos kisfiam kukiját...

15 hónapos kisfiam kukiját jól felhúzta a gyerekorvos. Ici-picit vérzett itthon, plusz nagyon csípi, ha pisil. Ez normális? Bekenjem valamivel?

Figyelt kérdés
Azt mondta a gyerekorvos, hogy teljesen normális a kukija, csak a faggyú gyűlt neki ott össze, és jól felhúzta neki. Már akkor nagyon sírt a kisfiam, pedig tényleg nem sírós típus. Aztán itthon is egyre többet sírt, rájöttem az esti pelenkázásnál, hogy akkor sír, amikor pisil. Pisil egy kicsit, majd patakzó könnyek közepette visszatartja a pisit (!!!), hogy ne jöjjön több, gondolom, nagyon csípheti, majd folytatja, újra abbahagyja, és így apránként pisilt csak. Normális ez? Ti mivel kennétek be? Köszönöm
2012. febr. 6. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jártas a témában, de talán a neogranormon jó lehet. Hiszen sebet is gyógyítja, meg fertőtlenít is. De inkább menj holnap el dokihoz.

Jobbulást a picinek!

2012. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Betadinos ülőfürdőt ajánlom. Mi is így jártunk a dokival :-(, aztán annyira begyulladt neki, hogy korházban kötöttunk ki. Ott átmosták neki betadinos oldattal (higítva kell használni), és itthon is napi 2x bele kellett ültetni ilyen vízbe. A patikákban segítenek, hogy milyen arányban kell elkészíteni. Jobbulást nektek. Nálunk másfél, 2 hét volt, mire rendbe jött.
2012. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem, hogy amilyen gyakran csak tudod cseréld a pelusát, hogy lehetőleg nem kerüljön be a húgyvezetékbe sok baci.
2012. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A neogranormon az biztosan nem jó erre,hiszen hámosító hatása van,itt meg pont az a cél,hogy ne tapadjon újra le.Az ülőfürdő amit még javasoltak az biztosan jó lesz,de hátha mondanak még jó tippeket!Jobbulást a Picinek!
2012. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mi úgy csináltuk ,hogy a fürdővízbe tettem kis kamillás főzetet, meg fürdés után hanyatt feküdt akkor húztamm neki vissza a bőrt, rá cseppentettem a kamillás főzetet, és úgy húztam vissza neki a bőrt.ehhez persze apa segítsége is kellett, mert szegénykém nem engedte :(

jó 2hét valóban a gyógyulási idő.

jobbulást

2012. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kamillát nem ajánlom nektek, mert igaz, hogy csökkenti a gyulladást, de nagyon ki is szárítja a bőrét. Ezt a klinikán mondták. Figyelj még arra, hogy ne hogy lázas legyen. Egyébként hogy vagytok?
2012. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tegnap este 7,8 volt a hőemelkedése, de nehéz eldönteni, hogy ettől van-e, mert tegnap volt a 15 hónapos oltás is. Tudom, hogy ekkor 10 nap múlva várható kb. a láz; de a fiam eddig egyszer volt lázas oltástól, az akkor volt, amikor szintén két szurit kapott, és az egyik a Prevenál volt. A kukija jobban van, de fáj neki, de már nem sír. Reggel betadinos ülőfürdőt csináltunk. Reggelre amúgy már nem volt hőemelkedés, este kapott egy adag Panadolt. (A Nurofen neki nem használ).

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 7. 10:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kukira csak Bactroban kenőcs jó. Nekünk is kukibaj volt és a védőnő meg a gyerekorvos is ezt adta. Gyulladás csökkentő és gyorsan meggyógyul tőle. Húzd fel bőrét és úgy kend be,majd húzd le rá vissza a bőrt. Enyhe kamillás vízzel törölgesd le később és újra kend be. Meglátod gyorsan javulni fog, próbáld ki. Két fiamnál csináltam...Tapasztalat,nem duma.
2012. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, ez a Bactroban receptköteles, ha jól néztem.Ez csak annyiból érdekes, hogy akkor mindenképpen vissza kell vinnünk a gyerekorvoshoz. És lehet, hogy nem ezt a krémet fogja adni, mert némelyik gyerekorvos elég rosszul viseli, ha megmondják neki, hogy mit írjon fel. Nem tudom, a miénk milyen, mert ez még nemigazán derült ki.

De nagyon köszönöm az ötletet!

2012. febr. 7. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hali!



15 hónaposan még nem lett volna szabad a gyermekorvosnak teljesen hátrafeszíteni a kukiját, mert ebben a korban az, ha a fityma fedi a makkot, még teljesen természetes dolog, legalább 2-3 éves koráig. Nagyon könnyen fitymaszűkületet okozhat vele (!!!), és a kicsi valószínűleg amiatt sírt, mert ez a "feltépés", -- amelynek során nem a faggyút távolítják el, hanem csak leválasztják a fitymát a makkról -- gyulladást okozott!



Mostantól kezdve két dologra figyelj oda!

1.) A kukin a bőrt kíméletesen kell hátrahúzni! Egy darabig a hátrahúzás ELŐTT pedig ültesd bele a kisfiadat KAMILLÁS v. PAPSAJTOS VÍZBE, hadd ázzon az a kuki, hadd nyugodjon meg ill. puhuljon fel a bőre. (A kamilláról köztudott, hogy jó természetes gyulladáscsökkentő hatással bír, a papsajtot viszont sokan azért irtják tudattalanul, mert azt hiszik gyomnövény, pedig csak a kissé tisztátalannak, gazosnak tűnő helyeket kedveli, lásd, régies típusú házakat, azok helyét, törmelékes helyeket kedveli. Az elvileg sokkal jobb, mint a kamilla.)


Ha gyullad, az előjele le7 a visszatapadásnak ill. fitymaszűkületnek, ami viszont már a fityma körkörös szorulásával, a makk alatt ragadásával jár6. Ilyenkor

be kell szerezni TETRAN kenőcsöt és azzal kenni, valamint napi szinten 2-3x hátra kell finoman húzni.


2.) A fityma finom hátrahúzását napi szinten 2-3x, hátra kell húzni tisztításkor. Az apukának viszont meg kell tanítania majd a gyermeket rendesen pisilni, ami annyit takar, hogy mutassa meg neki többször "kissé rituálészerűen", hogy pisilés előtt a bőrt hátra kell húzni, úgy kell pl. a fatörzset "becélozni". ;-) Pisilés után a kukit megtöröljük, a bőrt visszahúzzuk a makkra, majd eltesszük.

Ezt főleg akkor érdemes csinálni, ha a fiú már fogékony a kukitémára,... (mert ilyen is lesz... ;-D ), addig pisilés után krémezd a fitymát körbe Neogranormonnal (VN)/Bepanthen Plusszal (VN), ha meg gyullad, akkor Tetran (VN) kenőccsel.



És legközelebb ha fiúgyermeked lesz, a gyerkőcnek kisöccse mondjuk, akkor NE ENGEDD 3 ÉVES KORa ELŐTT a gyermekorvosnak HÁTRAHÚZNI, hátrafeszíteni a fitymát!!!!! :-o

Addig csak vazelines kenőccsel szabad kenni a fityma végén a bojtot, -- ami a makkon túlcsüngő, fölösnek tűnő bőröcske akar lenni -- és a fitymát nagyon finoman le7 utána 5 perccel hátrébb mozdítani. Akkor ELKERÜL7Ő a fitymaszűkület okozása! A gyermekorvost meg el kellene küldeni továbbképzésre, védőnői konferenciára!

(Jómagam egészségügyi végzettséggel rendelkezem, ám más szakterületen, mint a fütyitéma. Azonban én járok továbbképzésekre, védőnői konferenciára (férfi létemre), ahol ez a "fitymát húzni/hagyni" kérdés állandó téma. Régebben valóban azt hitték, jó, ha a fitymát már 3 éves kor előtt felszedik, de a mai hivatalos álláspont az, hogy HAGYNI KELL A KUKIN A BŐRT, mert így védve van a makk a pelenkatartalomtól, ráadásul mivel minden fiúgyermek TERMÉSZETES sejtösszetapadással (cellularis adhesio), esetleg alap-fitymaszűkülettel születik, az a születés után elkezd majd MAGÁTÓL oldódni, és az előbőröcske 3-5 éves korig normál esetben magától szépen hátra is jön, ezért nem szabad addig ennyire dúrván beavatkozni! :-o



** ** **

Epilógusként csak annyit mondanék: Ne okold magad, nem tud6tad mit kellett volna csinálni, te csak azt tetted/hagytad, ami véleményed szerint a legjobb le7 a gyermekednek! Reméljük semmi gond nem lesz, de azért naponta kenjétek be a finoman hátrahúzott fitymát Neogranormonnal/Bepanthennel/Bepanthen Plusszal, ha meg gyullad, akkor Tetran kenőccsel (mindegyik VN = VényNélküli,) 5-10 perces meleg-langyos kamillás ülőfürdő után. Akkor nem lesz baj! ;-D


Fel a fejjel! ;-)

Üdv: EE

2012. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!