Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányom nem hajlandó...

2,5 éves lányom nem hajlandó enni (főleg egyedül), semmi sem segít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már mindent megpróbáltunk. És már remegünk za idegességtől, a párom is meg én is.


A lányomnak ha etetjük is minimum másfél óra könyörgés, mire megeszik egy adag ételt. Ha nem etetjük,egyáltalán nem eszik.

Már mindent próbáltunk, most éppen azt hoyg addig nem jöhet ki az etetőszékből míg a vacsorát meg nem eszi (fél zsömle megvajazva - nem egy nagy mennyiség).Nem eszik,szerintem reggelig ott ülne.

Megpróbáltuk azt is hogy ha nem kéri az ételt akkor nem eszik, de sajnos képes napokig nem enni, aztán egyszer igen, majd újra nem. De nem lehet ennyire kísérletezni vele,mert amúgy is nagyon vékony.


Vigyük pszicológushoz?

MIt tegyünk?

Borzasztóan el vagyunk keseredve.


Azzt ne mondja senki,hoyg ez egy ilyen korszak és majd kinövi, mert lassan egy éve kell neki könyörögni minden egyes lenyelt falatért.


2012. febr. 6. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet könyörögtök, annál kevésbé lesz étvágya. Egyetlen megoldás lenne, hogy SOHA nem eröltetitek, ha nem eszik, akkor éhen marad. Viszont fontos, hogy sokat legyen szabad levegön és sokat mozogjon kinn, attól megjön az étvágya idövel. De elöször meg kell tanulnia, hogy többé nem kényszer az evés.

Ha neked kellene parancsra enni, és csak büntetésböl állna minden étkezés, akkor neked is már a kaja látványától görcsbe szorulna a gyomrod.

Az, amire elkedz magától enni, akár hónapokba is telhet, de mindenképpen nektek kellene megváltozni. Sajnos már eléggé tönkretettétek a gyerek étvágyát, ne rontsátok tovább.

négy gyerekes anya

2012. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ördögi körbe kerültetek,és az evés egy központi téma lett nálatok.Ti remegtek az idegességtől a gyerek látva ezt szintén,aztán jön a könyörgés,a fenyegetőzés,elveszi a kedvét tőle,sőt rosszul van szerintem a gondolattól is hogy enni kell.Soha nem szabad erőltetni,hogy egyen,és ahogy írod egy éve ez megy.Nagyon vékony lehet ilyen fajta.Amit tehettek,hogy leszálltok az evés témáról,még egy ember se halt éhen saját önszántából.Én amit tennék,azt adnék neki amit szívesen eszik,mindegy mi az.Az ételt kívánatossá kell tenni,ez a te leleményességeden múlik.Kis trükkökkel el lehet érni hogy egyen.Például nálunk bevált hogy nem szóltunk hogy eszünk,észrevette és jött hogy kér.A kenyérnek szemet,szájat lehet rajzolni,majonézzel,bármivel.Az enyém pl. néha csak sajtot eszik,reggelire,vacsira,és hagyom.A zsömlét nem szereti,inkább kenyeret eszik,néha pusztán.Ne a nógatásra menjen az energia,hanem hogy szeressen enni.sok sikert.
2012. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabb, ha kényszeríted. Ezzel ártasz a legtöbbet és a végén tényleg pszichológus kell. Próbáljatok megnyugodni, mert ha látja, hogy idegesek vagytok az ót is zavarja. Szerintem ha nem kéri, akkor ki kell engedni az etetőszékből, de meg kell mondani, hogy ez volt az ebéd és uzsonnáig nem kapsz mást. (jó, esetleg 2 féle ételt fel lehet ajánlani egy rossz étvágyú gyereknek) Amikor az enyémeknek rossz az étvágya, pl betegség esetén, én is idegesebb vagyok, bár igyekszem nem mutatni. Ilyenkor inkább ki is megyek az ebédlőből, hogy ne is lássam "mit művel". És általában ha nem vagyok ott, akkor jobban eszik. Nekem a kicsi 2 éves és egyáltalán nem engedi, hogy etessem. Csak egyedül, vagy sehogy. egyébként ügyesen eszik már vagy fél éve. Csak meg kell adni a lehetőséget. szerintem egyáltalán ne etesd. Elvileg már képes rá, hogy egyedül egyen, ha akar.
2012. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt próbáltátok már, hogy együtt esztek a lánykával? Leültök együtt az asztalhoz és mindenki eszik. Talán úgy megkívánja az ételt. :)


Amúgy én is azt olvastam, hogy nem szabad erőltetni, attól csak rosszabb lesz. Folyadékot mindenképpen igyon a veséje és a kiszáradás elkerülése miatt, de ha éhes lesz, úgyis szólni fog!


Kitartás! :)

2012. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Természetesen a remegünk az idegtől enyhe túlzás volt,de azért elég rég óta kínlódunk már,hogy ki legyünk készülve.


Egyébként minden alkalommal együtt eszünk vele.

Az a baj,hoyg az óvodában nem fogják megetetni, és ha nem végez az étellel akkokr elviszik előle majd és egy falatot sem fog enni. Ezért lenne jó ha már egyedül enne.

2012. febr. 7. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, az óvodában fog enni, mert a többiek is esznek.


De otthon ne etesd semmiképpen, tegyél egy tányérra valamennyi ennivalót neki és tedd a közelébe. DE NE kináld, ha akar vesz belöle, ha nem, akkor elteszed félre. NEM fog éhenhalni,de csak igy fogja megtanulni, hogy az evés jó dolog. Ha fözöl, akkor legyen ö is ott az asztal mellett, és "segitsen", ha akar megkóstolhat mindent, DE NE KINÁLD. A kiváncsiság sokkal elöbbre viszi, mint bármi más.

2012. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!