Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónaposom megint csak úgy...

16 hónaposom megint csak úgy hajlandó elaludni, ha elaltatom. Egy darabig simán elaludt egyedül. Hogyan szoktathatnám le róla? Bölcsire készülünk és ott biztosan nem így fogják elaltatni.

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiamnál is ugyanez volt. (igaz ő nem ment bölcsibe, de az ovit most kezdte, ő egy éves kora óta nem alszik nappal, az oviban ebéd után ölbe altatták kb. 3-4 napig, mostmár alszik magától) Én úgy szokattam le a fiam, hogy az ágya mellé ültem (mert még kiságyba aludt) és addig simogattam a fejét és dúdolgattam neki, amíg el nem aludt, igaz ez általában fél-egy óra volt. Most jelenleg az az új "divat" nálunk, hogy jó éjt puszi és ölelés után ég a folyosón a villany amíg elalszik (én most erről próbálom leszokatni, több kevesebb sikerrel)

2010. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok


még annyit, hogy ne aggódj, ott megoldják ezt a dolgot, meg a gyerek is hamarabb hozzászokik, mert látja, hogy a többi is lefekszik (ugyanez van az oviban is)

2010. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezzel nem kell bajlódnod. Az én 2 éves lányom bölcsi előtt is és azóta is itthon csak cicizve alszik el. A bölcsiben viszont egyedül is simán. egyébként 3 hete kezdtük.

Ott mások a körülmények. Otthon anyától babusgatást vár, add is meg neki, amennyit igényel, nem kell leszoktatni semmiről. A bölcsiben meg fogja szokni néhány nap alatt a más szokásokat.

2010. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, rám fér, jövőhéten kezdjük a bölcsit és nagyon parázok.
2010. okt. 13. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!