Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai probléma! Sírás?

Óvodai probléma! Sírás?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptember (2011) óta jár óvodába, de még mindig sír minden reggel.

Ez a csoport, ahová jár vegyes csoport. Ez azt jelenti, hogy vannak ott kicsik és nagyok is. (2,5 évestől 6,5 évesekig) S itt mindig minden változott. Mivel a tesóval itthon vagyok eleinte csak 1 órát tölthetett ott, majd az udvar előtt kellett elhoznom, majd az udvar után, később ebéd előtt, majd utána. Az Óvó nénik szerint ez egy remek beszoktatási módszer.

Mi már szerettük volna, ha gyorsabban beszokik, s ott is alszik. A pedagógusok szerint meg kell várni, amíg a gyermek maga akarja ezt. S mikor eljutottunk idáig, akkor azt mondták, hogy ezt még egyáltalán nem pártolják, nem aludhat ott. Arra hivatkozva, egy, hogy a gyerek nem reggelizik az oviban. Kettő, a gyerek nem tudja feldolgozni, hogy van testvére. Három, a gyerekben azt kell erősíteni, hogy otthon van helye, s nem azt, hogy kötelező oviba járnia.

Most már ott van délutánig (uzsonnáig), igaz nem alszik, de ott engedik, hogy maradjon. De mióta ez a helyzet, azóta nem érzek ugyanolyan barátságos fogadtatást a pedagógusok részéről sem a gyerek felé, sem pedig felénk. Nagyon el vagyok keseredve, mit tegyek?


2012. febr. 7. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Hát lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom... vidd másik óvodába ha van rá lehetőség...


Egyrészt szerintem ez az egyik legrosszabb beszoktatási módszer, mert a gyerek akkor érzi magát biztonságban, akkor tud feloldódni, ha állandóság, rendszeresség van. Ez pedig nem igazán az. Ennél még az is jobb (bár nagyon zokon esett és nem is értek maradéktalanul egyet az elvükkel) ami a mi ovinkban volt, hogy egy hét beszoktatás után ott kell hagyni a gyereket akár sír akár nem. (az én fiam egy hónapig ment be zokogva a csoportba én meg kint bőgtem)

Másrészt mi az hogy nem aludhat ott? Bár én még az idén hazahordom a fiam ebéd után, mert itthon vagyok a kicsivel, de megbeszéltük, hogy ha középsős lesz majd ott kell aludnia, mert anya is megy dolgozni az öcsi meg bölcsibe. A nem túl barátságos fogadtatás pedig szerintem inkább annak szól, hogy Te otthon vagy és oviba viszed a kislányod... ezzel ne foglalkozz, nekik az lenne a dolguk, hogy a kislányodnak megteremtsék azt a barátságos családias légkört, hogy jól érezze magát és akarjon menni oviba.

Mit tehetsz? Ha otthon van szeretgesd, ölelgesd, mesélj neki, hogy milyen jó dolgokat csinálnak az oviban. Nekünk sokat segített, hogy mondogattam neki, Apa is dolgozik, Nővére is elmegy iskolába, én pedig itthon vagyok vigyázok az öcsire, teszem a dolgom, főzök, porszívózok, Neki az óvoda a dolgozója, odamegy és ha mindenki elvégezte a munkáját mindenki hazajön és együtt leszünk este.

2012. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En egyet ertek az elso valaszadoval. Szeritnem tenleg a rendszeresseg segitene nem pedig ez ahogyan csinaljak. Meg szeritnem a csoport felosztas sem a legjobb 2,5 meg 6 evesek egyutt??? Szerintem egy 3 eves nagyon felenken erezheti magat a rohangalo 6 evesek kozott. En ezt nem erten nallunk kulon csoportba vannak. Kisfiam igaz meg bolcsis de o a 2-3 evesek csoportjaba van es jovobe megy at a 3-4,5 evesek csoportjaba, ez is ugyan ott van csak teljesen masik terem. En nem akarok leszolni egy ovodat sem de ez nekem nagyon fura. Kitartast kivanok nektek, tudom, hogy nem egyszeru. Vannak gyerekek akik nagyon nehezen szoknak be de szerintem a szeptember az azert eleg hosszu ido. :(
2012. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem nincs még gyerekem, 20 éves vagyok még csak, de elmesélem a saját történetem. Velem is ez volt kiskoromban, hogy hónapokig sírtam az oviban, aztán a sírást abbahagytam ugyan, de soha nem éreztem magam ott jól, mindig rosszkedvűen mentem be, senkivel nem beszéltem/játszottam, utáltam az óvónőket is. Anyukám félt engem átiratni másik oviba, mert azt hitte, hogy akkor még rosszabb lesz nekem a változás. Nagycsoportos voltam, mikor végre átiratott egy másik oviba. Ott egy napig se hisztiztem, azonnal beilleszkedtem, lettek barátaim rögtön, nagyon jól eljátszottam. Ha hamarabb átirat oda, akkor nem kellett volna évekig szenvednem.

Persze nem haragszom rá emiatt, nehéz lehet egy anyának, csak azért meséltem el, hogy nehogy ezen dilemmázz, hogy érdemes-e esetleg ovit váltani. Igen, sokszor nagyon is érdemes :) Szerintem faggasd ki a kislányod, hogy van-e valami baja a hellyel, és ha igen akkor mindenképp jobb egy másik ovi. De ha célzottan nincs is baja az ovival, akkor is lehet, hogy segít a környezetváltozás.

2012. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mivel egy jó ideje foglalkozom gyerekekkel, nem mellesleg van egy ovisom és a kicsivel gyesen vagyok, már láttam nem egy beszoktatást, de ilyen xar óvodáról még én sem hallottam.

Ez a beszoktatási módszer a legrosszabb, a rendszertelenség kicsinálja a gyereket, nem beszélve a pedagógusok negatív hozzáállásáról. Ne hagyd magad becsapni, ez az egész csak arról szól, nekik ne kelljen dolgozni, a te gyerekeddel foglalkozni, aki papíron természtesen egész nap ott van. A kedves óvónő pedig adófzetők pénzéből kapja a fizetését, többek között a tiédből is.

Ilyen jellegű problémával egyébként az óvodavezetőhöz kell menni, bár az lenne a legjobb, ha váltanátok, már ha tudtok.

2012. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!