Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha a gyereketek...

Mit csináltok, ha a gyereketek kikéri az ételt és utána nem eszi meg?

Figyelt kérdés
Kislányom amúgy sem jó evő, és örülök, amikor eszébe jut vmi amit enne. Most is kérte hogy főzzek virslit, mert az ebédet sem ette meg. Meg is főztem, aztán rá se nézett. Ilyenkor majdnem szétrobbanok, de mit tudok csinálni? Volt hogy megfenyegettem, hogy amit épp akkor nagyon akart megtiltottam, és azt mondtam ha eszik utána megkapja. De ez sem használ, csak hisztizik, és csak azt akarja, de az ételt nem eszi meg.
2012. febr. 8. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Elveszem tőle, és akkor nincs más kaja sem. Bár ez ilyenkor az ebéddel kezdődik: ha abból nem eszik, akkor nem csinálok neki később mást sem,. Csak ha eszik az ebédből...
2012. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is gyakori... Általában mesét néz közben és mondom neki ha nem eszik, kikapcsolom. Néha ez bejön, de nem mindig...
2012. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős. A lányom sem egy nagy evő, ha már az ebédből pár falatot eszik örülök.

A tojásrántottát nagyon szereti. Múltkor jön, és mondja: "anya, nagyon korog a hasam". Kérdezem hogy süssek tojást, a válasz igen. Megsütöttem, de akkor már nem kellett. Mérges lettem. Helyette ropit szeretett volna enni. Mondtam, hogy csak akkor kap, ha evett a tojásból, amit Ő kért hogy megsüssem. Végül evett pár falatot,kb a felét. Ez néha bejön, de van hogy akkor sem hajlandó megenni az ételt, csak a hiszti megy hogy Ő túrórudit/ropit...stb-t kér. De nem adok Neki, csak ha evett az ételből is (legyen reggeli, ebéd vagy vacsora).

Most a legújabb hogy a levesből csak a levet akarja enni, vagy ha olyan van (mondjuk zöldborsó leves) amit amúgy szeret, de a leves tetején ott úszkálnak a petrezselyem darabok, hogy azokat szedjem le, mert azt nem eszi meg. Persze leszedem ahogy tudom, és utána eszik is a levesből...

Nehéz időszak....

2012. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ebédet nem kérte ebédidőben, nem is kapott mást helyette. 5-kor kérte a virslit, de végül az sem kellett. Tényleg nem tudom mit tehetnék még.

Utolsó: mintha rólunk írtál volna. Teljesen ugyanezek mennek nálunk is.

2012. febr. 8. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Tisztára, mint a 21,58-nál.

Kikéri a rántottát, aztán nem kell, inkább ropi, kukac, babapiskóta, amit persze nem adok, amíg meg nem eszi, amit kikért. Hisztizik, hogy de neki nem kell, mire én üvöltök, hogy akkor minek kérted??, Hisztizik, hogy ropi kell, nem adok, míg nem eszik. Csak nem akar enni, na akkor jön a bünti, lekapcsolom, amit néz, elveszem amivel játszik (ilyenkor többször rákérdez, hogy és könyvet olvashatok... azt engedem, szóval mindent nem veszek el). Egy idő után éhes lesz és megeszi. Ja és persze ilyenkor tej és kakaó sincs.


Na és, mint a 21,58-nál, ha a levesben petrezselyem, kakukkfű, a májon majoranna... ilyeneket meglát már tolja el, én meg ügyesen lehalászom.

2012. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudomásul veszem, hogy nem éhes, nem erőltetem, nem szidom össze, csak megjegyzem, hogy minek kérte akkor. Az étkezést befejezettnek tekintem és megy aludni (ebéd után).
2012. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!