Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok olyankor amikor...

Mit csináltok olyankor amikor érzitek magatokon, hogy mindjárt szétrobbantok, de a gyereketek akkor is azt csinálja amit nem szabadna?

Figyelt kérdés
3 éves lányom rettenetesen eleven, időnként nagyon sokat rosszalkodik. Ezzel nincs is gond, hiszen azért gyerek. De amikor elkezd rosszalkodni, százszor szépen rászólok,semmi hatás...felemelem a hangom... semmi hatás, én már kezdek feszült lenni, de ő még mindig tovább rosszalkodik. Na ilyenkor ti mit tesztek, abban a pillanatban? Én abban a pillanatban majd felrobbanok egyébként, és le szeretném vezetni a feszültségemet, csak nem tudom , hogy hogyan....mert persze időnként rácsapok a kis fenekére, csak nem biztos, hogy mindig ez a helyes megoldás.
2011. febr. 28. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
ne bántsd,büntesd inkább.ne szólj százszor mert persze hogy már utána robbansz.szólj 1szer max 2szer ha nem ér neki a szo 3perc bünti.leülteted egy kijelölt állando helyre.nálunk ez hat csak.nézd a dadusos müsort sok jo vaN benne
2011. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, igaz az én gyerekem még csak most múlt egy éves, de már nálam is volt párszor ez az érzés és én sem nagyon tudom kezelni.

Én ilyenkor megfogom/megragadom és elviszem a tett színhelyéről és leteszem valahol máshol.

2011. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyszer szólok rá a lányomra. Másodjára megkérdezem tőle: 'ki akarsz menni egyedül az előszobába?'. Már tudja, hogy ez bünti. Nyilván azt fogja válaszolni, hogy nem. Erre én: 'Akkor légy szíves ne csináld ezt vagy azt.' Ha mégis csinálja tovább, harmadjára megy ki. Szó nélkül megfogom a kezét, és viszem ki. Ilyenkor szánja-bánja bűneit. :) Próbálj ki esetleg vmi hasonlót, hátha beválik.
2011. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rendben, megpróbálok valami hasonlót!:-) Van amikor szépen szót fogad, de van olyan amikor egyszerűen sehogyan sem lehet vele bírni.
2011. febr. 28. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!