Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kislányom csak...

20 hónapos kislányom csak nehezen eszik. Régen nagyon jó evő volt, de mostanában 1-2 hete csak "erőszakolni" lehet bele az ennivalót! Miért van ez? Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Próbálom mindig a kedvenceit főzni,vagy bébiétel formájában megvenni,de mostanában az sem kell.
2008. ápr. 6. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az étvágytalanság oka vitamin hiány is lehet,ami így tavasszal elő is fordulhat.Próbálj meg sok züldséget,gyümölcsöt etetni vele.Akkor jobban fogja enni,ha azt látja,hogy te is megeszed.Sőőt,az a legjobb,amikor magadnak mondjuk ,megpucolsz kicsumázol egy almát,és elkezded előtte enni...ez eddig minden gyereknél bevált:)
2008. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia !A lányom is ilyen volt és valóban vitaminhiány volt a gond.Pedig én úgy gondoltam elég gyümi, zöldséget eszünk.Eért én vettem neki VITA KID -et, ami egy finom multivitamin, és látványos a javulás.3 hó elteltével majdnem 2 kilót hízott, pedig előtte egy évet kellett várni ekkora eredményre.Nekünk ez jött be.Az ára 1200-1500között mozog , gyógyszertártól függően.Én a használati utasításon lévő adagnak a felét adtam, és elég volt az is.
2008. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit fűznék hozzá, hogy ne "erőszakold", mert épp ellenkező hatást fogsz elérni vele: vagy utálni fogja az egész evés-dolgot, vagy pedig emgtanul vele visszaélni: látja, anyának ez milyen fontos, és szinte zsarolni s tudnak ezzel!
2008. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

két évesen már dacol, ne eröszakold, írták hogy vitamin hiány probáld ki.


és fontos hogy en a kedvencét fözd hanem amit ennie kell. két évesen már szinte mindent ehet így amit a családnak csinálsz csináld neki is. ha nem eszi nem eszi, ilyenkor hagyad, ha éhes lesz enni fog. de ha a kedvencét csinálod neki mindig vagy csokit adsz helyette neki akkor majd cseszik fözeléket enni, még ha izlik neki akkor sem mert tudja ha nem eszi meg az adott kaját te majd úgy is adsz neki azt amit szivesebben eszik, így majd csak virslit meg tejbegrizt fog enni.

2008. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hallottál már a csalántea áldásos hatásáról? Az mellett, hogy vértisztító és vérképző, étvágytalanság ellen is kiválló!A saját bőrömön tapasztaltam kiskoromban. Sőt, a kislányomnál is bevált!A legjobb ha édesítőszer nélkül adod, de ha már muszáj édesíteni akkor csakis mézet tegyél bele. Napi egy bögrével lehet adni 10 napig majd szünet 10-14 napig. Aztán újrakezdheted mégegyszer. Szerintem ennyi elég a kúrából ilyen kicsi lánynak. Minden jót!
2008. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Igyekszek megfogadni a tanácsokat,bár olyan fura,egyik nap eszünk rendesen,másnap meg semmi.Pedig biztosan éhes,csak nem akar enni.Vagy nem tudom. Néha meg csak kéreti magát és 5 perc könyörgés után minden szó nélkül megesszük a kajcsit!

Köszönöm mindenkinek mégegyszer!

2008. ápr. 28. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!