Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érheti egy gyereket...

Hogyan érheti egy gyereket sok inger? Mit kell csinálni és hova kell vinni, ahol sok az inger?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Menj el vele tescoba szombat délelőtt.


Konkrétan mire gondolsz?


Játszóház, barátok, rokonok, állatkert, kirándulások, vásárolgatások, stb - ez mind-mind inger, de csak olyan helyre vidd a gyerekedet, ahol te is és ő is jól érzi magát.

2012. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy az első írja.
2012. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Kisfiam másfél éves, de már volt ÁLlatkertben, Közlekedési Múzeumban (kétszer), Mezőgazdasági Múzeumban, BKV Múzeumban, Dunakeszin az Élményvárosban, Vasúttörténeti Parkban (kétszer), Tropicariumban (kétszer), nyaralni, hetente babatornán, egyebek pedig havonta (Városliget, Margitsziget, játszóházak, stb. stb.)


Mindet nagyon élvezi, a múzeumokban minden dolgot megnéz, most, hogy már kezd beszélni, mindennek a nevét is tudni akarja. Szerintem is fontos, hogy nem szabad erőltetni, meg kell próbálni rájönni, mi érdekli a gyereket, én kisfiam féléves kora óta imádja az állatokat és a járműveket, ezért hordjuk múzeumokba, mert imádja nézegetni az állatokat és mindenféle járművet.


Ezeken kívül sokan hordják a gyereket ringatóra, zeneölcsibe, ahol gyerektársaságban lehet a kicsi.


Fontos, hogy ne legyen túl sok, azaz ne hetente öt helyre vidd, de azért szerintem jó, ha van egy vagy két heti szinten állandó program, akár babaúszás, vagy zenés foglalkozás, a többi már nem fontos, inkább csak jó dolog akkor, ha a gyerek kifejezetten érdeklődik valami iránt. Ha még nem, akkor ráér.

2012. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem értem, mire gondolsz. Ez azt jelenti, például hogy az öt érzékszervére kell hatni. Engedni szagolni illatos dolgokat, pl. virágot, és játszva tüsszentgetni, megtanítani, hogy ez jó illatú. De ugyanígy büdössel is lehet. Aztán lásson színes, mozgó dolgokat, halljon halk, lágy zenét időnként, hallja sokat a beszéded dallamosan, énekleve,m ondókázva. ízlelejen, engedd, hogy a szájába vegye a számára érdekes dolgot, pláne ha kicsi még, nem írod mennyi idős. Aztán tapintson különböző tapintású anyagokat, selyem, frottír, vászon, hideg, meleg, könnyű, nehéz stb. Aztán fontos a mozgás által kiváltott inger, ringasd, emeld magasra, forgasd, gurigasd, hintázzatok, libikókázzatok, csúszdázzatok, labdázzatok (fektesd egy fitballra, és mozgad óvatosan vele), hasaltasd egy gördeszkára és tologasd. Ha megírod mennyi idős szívesen írok konkrét feladatokat is, van egy egész köteg listám róluk.
2012. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
22. 20-as vagyok, ja igen fontos, ne áraszd el ingerekkel, a túl sok inger rossz, rosszabb, mint az ingerszegény környezet. Ne szóljon a tv pl a szobában. Ha éppen zenét hallgattok és ringatod rá ütemesen az egy jó dolog, és egyszerre ennyi elég. Ha a térdedre ülteted ésmondókázol neki miközbe ütemesen mozgatod szintén.
2012. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi.22-20-as,2éves,irhatsz feladatokat,szivesen áttolvasnám.köszi
2012. febr. 9. 07:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki az aki lepontozgatja a sok helyre járó családokat? Az, aki otthon ül vagy a játszóteret koptatja egyes-egyedül? Azért erre kíváncsi lennék, hogy első és második választ milyen ostoba (irigy?) nőszemély pontozta le..
2012. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocs, harmadik választ.
2012. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!