Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam nagyon kiborul, ha...

A fiam nagyon kiborul, ha valami nem úgy van, ahogy megszokta. Ez normális?

Figyelt kérdés

Pl. minden reggel megyünk az oviba, visszük a tesót. Ha az út másik oldalán megyünk, mint szoktunk, végig sír. Új ruhát nem tudok rá adni, üvölt, hogy vegyük le, mert ez nem az övé.

Most itt volt a hó, mehettünk volna szánkóval az oviba, de ordított, hogy neki a babakocsi kell. Ha nem a macis tányérjában kap enni, nem eszi meg. Engem ez már teljesen kikészít. 2 éves. A ti gyerekeiteknek is vannak ilyen bónái?



2012. febr. 8. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Jajj, ne is mondd! Hasonló story-kat én is tudnék mesélni, gyakorlatilag egész nap ellenkezik és semmi nem jó neki, amit én mondok. Én is a kiborulás szélén állok, néha úgy érzem, nem vagyok anyának való, pedig imádom a kisfiam. Enyém lassan 3 éves lesz.
2012. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, ez egy ilyen kor. Nálunk is ugyanez van, és mellette mindent ő akar csinálni, ha próbálok segíteni, akkor már nem jó, de ha egyedül nem sikerül neki, akkor kiborul.
2012. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos fokig igen. A megszokott dolgoktól van egyfajta biztonságérzet.

Ugyanakkor az autizmus egyik tünete is sok kis rituálé, de gondolom nálatok nem erről van szó.

2012. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

leszokik ezekről hamarosan ne aggódj! legalábbis az enyém már kevésbé ilyen, most 2,5 éves

az új ruha vétel nálunk egy darabig kész tragédia volt, tavaly télen úgy megszerette a téli kabátját, hogy +15 fokban is még azt hordtuk, mert nem lehetett mást ráadni :)) a kabát nélkül nem indult el

most már simán felveszi az új ruhát, sőt, még mutogatja is :)

persze mostanában van más hóbort, de kinövik idővel

2012. febr. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond még! HA ezt 5 évesen csinálná ennyire görcsösen, akkor kezdj el aggódni (autisztikus hajlam miatt). Nálunk most csak kék kanállal szabad enni,és az se mindegy milyen tányérból. 2 éves.:)
2012. febr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Igen, én is az autizmus miatt aggódom, mert egy barátnőm kisfia is autista. De ő nem is ilyen görcsös, mint a fiam, bár nagyon enyhe fokú. Ő még nem beszél, és nem szobatiszta 5 évesen. A fiam 2 évesen azért mond egy-két szót, de ez sem valami fényes. A lányom ennyi idősen már folyékonyan beszélt.
2012. febr. 9. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ruhát vagy 4 hónapon keresztül nem tudtam venni. Amit vettem, elajándékoztam, mert nem akarta felvenni. A kinőtt melegítőnacikba voltunk itthon :))) Aztán jött a verda őrület és most már ami verdás, az jöhet! Bónái nekünk is vannak, alvásnál nem mindegy milyen mesét teszek be (csak alvásnél néz mesét!) és talán 6 féle ebédet tudok főzni, mert semmi újat nem hajlandó megkóstolni. Én nem gyanakodtam egy percig se semmi betegségre. Kétéves dackorszak és kész. Egyébként a fiam most kezdett el beszélni mondatokban, ügyesen ragozva. Hamar elindult, okos. A lányom meg másfél évesen egy kotyogógép volt. Szerintem ne aggódj! :)
2012. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az evés az egyetlen, amivel nincs gondunk. Bármit megeszik, inkább már az a bajom, hogy dundika. De ma is kiborított, mert be mertem menni vele egy butikba ruhát venni. Annyira ordított, hogy végül nem vettem semmit. Holnap megyünk a védőbe, már előre félek, hogy milyen jelenetet rendez majd.
2012. febr. 20. 21:05
 9/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én 4 gyermeket neveltem és van 2 unokám.A kérdésedre a válasz, hogy igen van ilyen,de szerintem ez már sok.Én valami lelki dolgokra,vagy ilyedség, de mindenen gondolkodnék mi lehet az oka?? Az okos kisgyerek már jól tud zsarolni is ebben a korban!! A lányomnak én is mondogatom, hogy ne a 2-4 éves gyerek parancsoljon!!Tudj néha nemet mondani, tudom nem könnyű, de ez neked 24órás műszak!!!!!!!!!!!!
2012. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!