Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ráadnátok nagyobb kabátot a...

Ráadnátok nagyobb kabátot a gyereketekre?

Figyelt kérdés
Az overáll kabátjának rossz lett a cipzárja.Van egy másik overállja, ami éppen éppen jó még rá (az egyrészes),de ha napközben 2-3 fok lesz,vagy jobb idő,akkor már nem kell overáll,de kabát még igen.Tavaszi van,de az akkor még vékony lesz.Viszont anyukáméktól kapott 2 kabátot.90cm-es a kisfiam,de szerintem ez a kabát van kb 104-es.Ha felhajtom az ujját,akkor kb 5cm-el hosszabb az ujja,mint az előzőé, és a kabát a feneke alá ér.Látszik rajta,hogy nagy.Ti ráadnátok?Anyukám szerint ez már télen jó lesz rá.Most vegyek azért egy 98-as kabátot,hogy hordja egy keveset?Csak február van,éppen 2 hónapot ha hordaná.Szerintetek?
2012. febr. 9. 08:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megpróbálnék turiban v. börzén keresni neki egy másikat. Még legalább két hétig ilyen idő lesz. Vagy venni egy zipzárat addig és belevarratni, az olcsóbb, mint egy új kabát. Mi is így jártunk, csak nekünk vékonyabb másik kabát, olyan átmenet a tavaszi és nagyon vastag téli között, én adok alá kardgánt.
2012. febr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem rá kabátot, bélelt nacit, hogy 2 télen jó legyen, tehát az előző télen kicsit nagy volt. Nem kevés kiadás. Viszont miért nem cserélteted ki a cipzárt? Addig nyugodtan ráadhatod a másikat.
2012. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát itt több lehetőség is van.

Cseréltesd ki a cipzárt.

Addig a pár napig, amíg azt megcsinálják, jó lesz akár a nagyobb kabát is rá.

Most meg mehet az overall, hiszen hol van az a 2-3 fok? (Bár csak lenne, brr.)


A cipzárcsere biztosan olcsóbb, mint egy új overall. Mindemellett nekem az a véleményem, hogy a legfontosabb, hogy kellő melegen legyen öltözve egy gyerek, ha kicsit "hülyén néz ki", még mindig jobb, mint ha megbetegszik, mert a vékony kabátban "szebb".

2012. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle, őt biztosan nem fogja zavarni! Ha téged annyira zavar, hogy költenél emiatt, akkor javaslom a turkálót. Persze a cipzárcsere is kézenfekvő megoldás, akkor csak addig az 1-2 napig kell a nagy kabátban járnia, míg a javítás elkészül.
2012. febr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A lányom és a fiam között pont két év van, de nem egyformán nőnek, van egy szuper, meleg Timberland kabát (unisex színű) amit a lányom azon a télen hordott, amikor két és fél éves volt. A fiam most másfél éves, nagy rá egy picit (föl kell hajtanom egyet az ujján és a feneke alá ér) de tutifix, hogy egy év múlva rá se fog menni. Én ráadom így a fiamra, fölvéve nem nagyon gáz és mozogni is jól tud benne. Ráadásul olyan kályhameleg, hogy bármennyit vagyunk kinn a hóban, sose fázik benne a kislegény.

Van egy másik kabátja is, azt hordjuk, ha olyan helyre megyünk, hogy ki akarom kicsit öltöztetni, de ha csak ez az egy lenne, sem hiszem hogy vennék azért, hogy még pár hétig fölvegye.

Nem a pénz miatt, megengedhetném magamnak, hogy vegyek egy új kabátot, de fölösleges pénzkidobásnak tartom csak azért venni egyet, hogy még egy-másfél hónapig hordja. Gyakorlatilag február közepe van mindjárt, március közepétől általában a vékonyabb kabát is elég, legfeljebb ha mégis elég hideg van, jobban aláöltöztetem. Pár hétért még turis kabátot se veszek, ha amúgy ami van használható és jó meleg.

Ha nagyon lelencgyerek módjára néz ki a fiadon, akkor elgondolkodhatsz, bevállalj-e még egy kabátot, de ha a gyereknek kényelmes és nem nagyon vészes, akkor szerintem simán add rá.

2012. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek:)Most még az overállt hordja,mert nagyon hideg van. De elvileg azt mondták,hogy eddig tartott a nagy hideg,hétfőtől már csak jobb idő lesz.Nem tudom,mert arra az overállra se akarok költeni,mert ez már így is cserélve lett.Kínaiból lett véve.Az első ugyanilyen volt,de másnap már nem lehetett felhúzni.Turiból akartam télen is eredetileg venni,de már nem volt:(Most meg őszintén nem állunk úgy,hogy másik kabátot vegyek még használtan sem.Párom nagyon keveset fog kapni:(Párom is mondta,hogy ha a kabát alá adok egy vastag pulcsit,akkor meg nem tűnik annyira nagynak.Mindjárt rakok fel képet.Jó?
2012. febr. 9. 08:15
 7/15 anonim ***** válasza:

Hasonló képpen jártam. Tavaly vettem két overált a gyereknek, hogy legyen váltás, akkor még felhajtva hordta, olyan fazon volt, hogy a felhajtás is mintás volt. Az idé lehajtottam, de az egyiknek szétment a zipzája a kabáton, a másiknak a nadrágja szakadt el, és bizony már lehajtva is rövid volt a nadrág, mindig felcsúszott a lábán a czizma fölé, hiába húztam rá.

Olyan hideg van, és még azért van vissza a februárból, március, van hogy húsvétkor áprilisban is hideg van.

3 hónap, és ugye nap mint nap az overált hordja bölcsibe.

Szétnéztem Tesco, Cora, Auchan, vatera teszvesz,6-7 ezer forint egy overál. Elmentem a kínaira, és mint tavaly, kaptam 2 db 2 részes overált 6000ft-ért. Új, jó meleg, szép is. Jövőre nem hiszem hogy jó lesz, mert most pont jó, de eladom ősszel a teszveszen, és veszek másikat.

2012. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2012. febr. 9. 08:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Kis cuki. Semmi gáz nincsen egyik kabáttal sem. 4-eske
2012. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ti ráadnátok akkor ekkora kabátot?
2012. febr. 9. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!