Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyre nagyobb a szakadék a...

Egyre nagyobb a szakadék a fiam és köztem, pedig még csak 3 éves?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon nehéz erről írnom, de itt az anonim oldalon talán könnyebb.



Második fiam akkor fogant amikor az első lányunk 5 hónapos volt. Nem volt tervezett baba, de ha már jött akkor megtartottuk. A terhességem könnyű volt, a szülés egy óra alatt megvolt és mégis valami nem jó.


SZERETEM, IMÁDOM, de valami nem jó. Nem tudom másképpen leírni.

Soha nem volt bújós, nem szerette ha simogattuk, ölelgettük. (nem csak tőlem a férjemtől sem fogadta el a szeretetnek ezt a megnyilvánulását, pedig soha nem éreztettük vele, hogy "becsúszott" baba volt)

Mindig mindent megkapott, ugyan úgy mint a nagyobb tesó.

(szeretett, figyelmet, törődést)


Késik a beszédfejlődése, nem figyel...

Szeretném szorosabbra fűzni vele a kapcsolatot, de nem megy.

Védőnő szerint figyelemzavaros, és autisztikus tüneteket is produkál.


Nem értem, hogy miért nem tudok közelebb kerülni hozzá?

Csináltunk olyan napokat, hogy csak ő és én, de ez sem segített.

Azt SOHA nem éreztettük és szerintem nem is érezte, hogy akkor amikor megfogant nagyon beijedtünk....

Ami igaz is, de utána szeretettel vártuk.


Nem tudom mit tehetnék? Hogy erősítsem a kapcsolatunkat?

Ha mesélek nem marad meg az ölemben (az apuka és a nagymama ölében sem) ha összebújva szeretnék vele elaludni akkor csak forgolódik.


Tanácstalan vagyok és nagyon kétségbe vagyok esve...


2012. febr. 4. 14:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján nekem is rögtön az autista jutott eszembe,aztán elértem addig a mondatig, hogy a védőnő is ezt mondta. Lehet érdemes lenne,ezt pszichológus illetve gyógypedagógus segítségével kideríteni,hisz ebben az esetben sajátos fejlesztésre,esetleg speckó ovira lesz szüksége!
2012. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj, hogy görcsösen akarod szeretgetni, pedig ő nem olyan baba, akit lehet. Véleményem szerint, ha elfogadnád, hogy ő másabb, könnyebb lenne megtalálnod vele a közös hangot. Gondolom a kislányod épp az ellenkezője, bújos-ölelgetős típus.


Kisgyerekként (első baba voltam) anyu nagyon szenvedett attól, hogy amolyan önálló-magamba fordulú típus vagyok. És ez a mai napig megvan, nem szeretem ha ölelgetnek, puszilgatnak, nekem ez túl "nyálas". De felnőttként ezt mr meg tudom fogalmazni, még egy kisgyermeknek ilyen verbális kommunikációja nincs, tehát csak nonverbálisan tudja kimutatni, hogy ez így nem jó neki (nem marad az öledben, nem lehet megölelni).

Szerintem az ölelgetést hagyd meg a kicsilánynak, a kisfiúnak pedig fogadd el a furcsaságát. Persze, nem könnyű, de minden gyerek más és más.

2012. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem első olvasat után az jött le az írásodból, hogy nagyon meg akarod győzni arról, hogy mennyire szereted(kicsit rátelepedsz) és hogy vezekelni próbálsz nála. Hagyd, hogy Ő kezdeményezze az összebújásokat, öleléseket.

2012. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz véleményt formálni ilyen komoly kérdésnél. Én mindenképpen szakemberekkel beszélnék, nekik megmutatnám a gyermeket. Lehet, hogy a védőnőnek igaza van, és akkor szakember tud segíteni a köztetek lévő kommunikáció fejlesztésében is, ugyanúgy, mint a gyermek minden irányú fejlesztésében.
2012. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szemkontaktust tart azzal, aki beszél hozzá? Mindenképp elvinném először nevelési tanácsadóba. Lehet, hogy segítségre szorul. Magadat viszont semmiképp ne hibáztasd!
2012. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs veletek szerintem, nagyon jól szeretitek. Inkább az ő képességaivel lehet baj. Nehezen érti az embereket, és nehezen tud érzelmekben feloldódni. Biztosan másban jó.Attól ő ugyanúgy szeret. A barátnőm egyik lánya is ilyen. Soha nem lehetett megpuszilni, megsimogatni sem, az anyjának sem. Birkózni szeretett. Meg vadulni. akkor volt boldog, ha az apja (180 cm) lebirkózta, dobálta stb. Az anyja olyan finom, nem tudta ezt. Aztán dzsúdóbajnok lett, most 16 éves, semmi baj vele, tud szeretni is. Puszit most sem ad :)

Viszont mindenkinek könnyebb lenne, de főleg neki, ha tudnátok őt fejleszteni ebben. A szeretet elfogadásában és kinyilvánításában. Keresni kéne olyan helyet, személyt, aki ezt tanítja. Ahogy az ügyetlent mozgásfejlesztésre viszik, a hibásan beszélőt logopédushoz...szerintem a nevelési tanácsadóban tudnak ajánlani segítséget. Pl. nálunk van olyan baba-színház, énekre, zenére az anyukák ölbevett babáikat ringatják, de aki akar el is mászkálhat, vagy maga foroghat, képzett szakemberek vezetésével.

Szerintem a nev. Tan.-ban kérj egy gyerekpszichológust, és ő tud segíteni, hogyan fejleszthetitek.

A másik: a fogantatás körülményei. Vagy érezte - vagy nem ( már amagzat is sok mindent megérez améhben - pl. az anya hormonszintjéből) De te nagyon sokat írtál a fogantattás körülményeiről. Úgyhogy lehet hogy - tudattalanul - titeket mégis befoylásol ez. Mármint a zsülőket. Lehet , hogy mégis másképp viselkedtek. Esetleg pont túlkompenzáltok. Vagy pl. túlságosan is aggódva figyelitek őt, valami elnyomott lelkifurdalás miatt. Úgyhogy szerintem érdemes lenne pár órát eg yfelnőtt pszichológusra vagy családterapeutára is szánni. Tudom, hoyg nem olcsó, d etalán segítene. Bár lehet, hoyg a Nevelési Tanácsadó a gyerekre hivatkozva tud nyújtani családterápiát. Szerintem egy próbát mindkét dolog megérne.

2012. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sok gyerek okoz meglepetést az érkezésével. Sokan vagyunk , akik majdnem "sokkot" kaptunk. Ettől még nem kéne így szenvedned! Lehet, hoyg annak van igaza, aki azt írta, hoyg túl sokat vársz a kicsitől. Tőle várod, hoyg bemutassa, nem bántottad, szeret. De neki ez túl nagy feladat. Neki az teljesen természetes, hoyg szeret, hiszen nem is ismer más lehetőséget. De bizonygatni ? Túl nag yfalat egy háromévesnek.Ő nem az a bújós típus, így kell őt elfogadnotok! N eazt keressétek, hogy miben szeretnétek, ha más lenne. Figyeljétek meg, mibne jó, és arra építsetek. Ha nem szeretgetős-bújós, akkor sosem lesz az, hiába kínozod. Sok gyerek nem olyan. Biztos atietek is, nem macikkal játszik, hanme autókkal.

N e várd, hogy ő elégítse ki a te igényeidet! Hiszen ő kicsike ! T ejárj az ő kedvében! Ha szabad szeret lenni,engedd! Ha autózni akar, autózz vele! Ha építeni szeret, építs vele! Ha futni szeret, vidd domboldalakra! Focizni, biciklizni, úszni, hógolyózni!

Nme sok hároméves tud meséthallgatni. Sokan egy mondatot sem. Ha atied meghallgat 3-4 mondatot, akkor nagyon is fejlett. Emlékszem szegény óvónéni panaszkodott: a 22 fős csoportból csak 2 volt kiscsoportban, aki hajlandó volt mesét hallgatni, vagy építeni. A többiek csak rohangáltak vadul! (ill. csak azt élvezték) Aztán hatéves korukra azért megszelídültek :)

N eakarj vele összebújva aludni! N e akard puszilgatni! Csak magadról írtál edig, hogy Te mit szeretnél.

Írd le azt is kérlek, hogy a Kisfiad mit szeret!Ő minek örül? Mire vágyik?

2012. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Előző vok. Ne haragudj, hogy ennyit írok! De valami eszembe jutott. Semmiképp sem szeretnélek megbántani. Csak én kívülálló vagyok. Te magadat másképp látod belülről. Nekem kívülről úgy néz ki, minth anagyon sokat várnál ettől a gyerektől.

"Elvállaltunk, megszültelek, most már aztán legyél hálás nekünk! Szeress, fejlődj gyorsan, ne okozz csalódást!""

Lehet, hoyg túl erős és túl korai az elvárásotok. Az én 3 éves ismerőseim is kimásznak az ölből, nem figyelnek semmire, és és apró kis vademberként viselkednek. De rajtuk senki sem csodálkozik, mert ők a "kicsik" Nekik szabad, amit a nagyobbnak nem.

2012. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%
2012. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
"Lehet valaki olyan körülmények között, hogy sokkhatásként éri őt a tudat: gyermeket vár. Az első pillanatban "meg nem gondolt gondolatok sora" törhet rá az asszonyra. Még egy kívánt gyermek esetében, egy harmonikus házasságban is előfordulhat, hogy a szülők fáradtnak érzik magukat, vagy problémákkal küszködnek, és az első pillanatban nem örülnek annak, hogy megint eggyel többen lesznek. A terhesség során azonban - hiszen a kilenc hónap végtelenül hosszú - hónapról hónapra, sőt hétről hétre újabb kapcsolat alakul ki az édesanya és a gyermek között, a többi családtag és a gyermek között ugyancsak, és amikor elérkezik a szülés ideje, mindenki boldog és hálát ad a Jóistennek vagy a sorsnak, hogy akkor úgy döntöttek, hogy ez a gyermek megmaradhatott. Nagyon sok az olyan gyermek, akit kezdetben nem kívántak vagy nem örültek neki, de valami folytán mégis abba a szerencsés helyzetbe került, hogy megszülethetett, a család kedvencévé vált. Ugyanakkor pedig sokszor kívánt, szerelemmel fogant gyermekek néhány év múlva - válás, összeomlás kapcsán terhévé válnak a szülőknek, és igazán már senki sem kívánja őket... Lássunk tisztán: ha valaki a terhesség első tíz hetében, az első pánikhangulatban elrohan és a gyermektől meg akar szabadulni, akkor azt a lehetőséget is elvágja, hogy ezt a gyermeket megszeresse, és kívánttá váljon."
2012. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!