Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Türelmetlen anyukák, hogyan...

Türelmetlen anyukák, hogyan veszitek az akadályokat?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam, ugye abban a korban van, amikor minden érdekli, és naná, hogy mindent megcsinál, amit nem szabad.

A férjem rengeteget dolgozik, szinte non-stop egyedül vagyok, szerintem ebből ered a türelmetlenségem.

Sajnos nagyon sokat kiabálok vele, és rá-rácsapok a pelenkájára (természetesen nem agyonverem a gyereket, csak jelzés értékű), és ez engem nagyon zavar.

Hogyan tudnék változni, változtatni? Utálom magam, hogy nincs elég türelmem. :(


2012. febr. 9. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél vissza a tempódból. Oszd be az idődet. Kevesebb takarítás, házimunka. Ha szeretetet adsz a lányodnak sokkal többre mész, mint kiabálással. Egyébként lehet, hogy a kicsi több testi közelségre vágyik, simogatás, becézgetés és ezért csinálja. Vidd ki sokszor friss levegőre sétálni, motorozni, játszótérre. Ismerkedj a környezeted(pl.: nyelvtanulás) így kimozdulsz a pelus- takarítás- főzés- mosás mókuskerékből.
2012. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj, nekem nagyon bevált. 4 gyerkőcöm van, edzik az idegeimet rendesen, de mióta futással kezdem és jógával zárom a napot, teljesen kicserélődtem. Sokkal türelmesebb és kiegyensúlyozottabb vagyok a gyerekekkel és a férjemmel is.
2012. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mozduljatok ki a monotóniából. Csinálj programokat gyerekkel vagy (ha van kire hagyni) gyerek nélkül. Hétvégén hagyd ott apának, menj el fodrászhoz, barátnőzni, kávézóba.

Ne várj el attól a kicsitől túl sokat, fogalma nincs még a szabályokról, nehogy betartaná őket.

Azt hiszi, ha te nem vagy ott, az általad felállított szabály sincs ott.

Lazíts, ne akard, hogy olyan tökéletesek legyenek a dolgok. Ne vállald túl magad, legyen időd pihenni, még ha apihenés közös duplózásból áll is! :)

És ne utáld magad soha, az önmarcangolás rémes dolog, legyél tisztában a hibáiddal, de ne emészd magad miattuk.


Találkozz más mamákkal, szervezzetek közös játszást egy szimpatikus környékbeli anyukával és a kicsikkel - meg fogod látni, más se tökéletes!!!

2012. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ó Kedves Kérdező!Pont a napokban gondoltam arra,hogy pont ugyan ezt a kérdést és ezt a szöveget kiírom mint Te.Dettó.Másfél éves,nagyon akaratos,türelmetlen,harap,mar.Teliholdkor mindig megbolondul 3-4 napra és bizony a végére én is idegroncs vagyok és van,hogy egész nap csak kiabálok vele,mert semmi nem használ,csak ez.Nagyon sajnálom ezeket a napokat és nagyon bánt,hogy máshogy nem tudok rá hatni,ill még nem jöttem rá,hogy mit tehetnék,pedig,már sok mindent kipróbáltam.Most volt telihold,uh most vagyunk túl ezen a pár napon,a mai már Isteni szerencsére,de nagyon örülök,hogy rátaláltam a kérdésedre,mert ezek szerint nem vagyok egyedül.A védőnőm is azt tanácsolta,hogy ne lelkizzek a dolgokon sokat és ne marcangoljam magam.Mindig megfogadom,hogy nem engedem,hogy felmérgeljen,de aztán csak sikerül neki.Sok sok lelkiismeret furdaláson vagyok túl és gondolom még leszek is.Imádom,Ő az életem,de nagyon nehéz eset.Amúgy egy nagyon okos kisfiú és bárki látja mindenki azt mondja,hogy nagyon jól nevelt és egy életre való,jó fej gyerek,látszik,hogy sokat foglalkozok Vele.Én is mindig azzal próbálom magam vigasztalni,hogy ezek szerint csak jól csinálom,de mindig ott van a de,hogy miért tud így kiakasztani.Egyszer majd rájövök,hogy legyek türelmesebb.Neked is ezt kívánom és köszi,hogy leírhattam ami nyomaszt.Ja és amennyit csak lehet megyek vele,de sokszor az se tetszik neki.
2012. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!