Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magas lázzal elvinnéd kisgyere...

Magas lázzal elvinnéd kisgyerekedet orvoshoz? Enyhe nátha van még mellette.

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Inkább házhoz hívnám a dokit!!!

Még az úton lázgörcsöt is kaphat, inkább nem vinném sehova.

2012. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire magas. Én 39 fokkal még elvittem, (nincs messze, gyorsan kézbe elvittem 10 perc alatt ott voltunk). De ha magasabb lenne, akkor már kihívnám a gyerekorvosunkat.
2012. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyire magas neki?


(Te írtad ki a másik "lázas" kérdést?)

2012. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, a másik lázast nem én írtam.

Este 39,4, éjjel 39,1, reggel 38,5 láz. Én elvittem orvoshoz ma reggel, muszáj volt busszal, mert én nem vezetek, a doki pedig csak délután tudott volna kijönni. A váróban mondta egy anyuka, hogy Ő csak 3 nap láz után viszi orvoshoz a gyereket, független attól, mennyi a láza.

2012. febr. 10. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem javul 2-3 nap alatt, akkor igen elvinném. Ha közben romlik, vagy egyéb tünet jelentkezik, akkor vinném előbb is.

A dokitól lehet telefonon is segítséget kérni, hogy mit tegyél láz+nátha esetén.


Nálunk csak nagyon indokolt esetben jön házhoz a doki, 5 ezer ft-ért. Nekünk ez sok, így inkább visszük.

2012. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy lázzal nem jó játszani. Szomszéd kisfiúhoz gyermekmentő jött, mert gyógyszer ellenére lázgörcsöt kapott. Itt volt a házi orvos, ügyelet, sima mentő végül gyermek mentő vitte kórházba!
2012. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elvinném, mert nem tudnám mi okozza a lázat. Lehet csak a nátha, de lehet a torka vagy bármi. De a láznak az orvos se tud mit csinálni. Ő nem tehet arról, hogy a gyerek lázgörcsöt kap vagy épp nem kap lázgörcsöt. Ő is csak a lázcsillapítót ajánlja.Meg persze a betegségire gyógyszert. De sokszor én se viszem egy napos lázzal ha másnap már nem lázas.

Viszont olyan is volt, hogy 39,8-al vittem be a gyerkosztályra éjszaka, féltem a lázgörcstől, hát rendesen le lettem baccarintva, hogy mit keresünk ott, nekem kéne a lázát levinnem,,,nahát mondom a fene se gondolta. Nem csináltak semmit, hazaküldött, hogy adjam tovább a kúpot neki. Nem tudom mit szólt volna ha 1 óra múlva mentő viszi az 1 évesemet lázgörccsel.

2012. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én elvittem tegnap 38,2-vel, mivel a munkahelyemre kell a táppénzes papír (lázasan nem mehet ugye bölcsibe), anélkül fizetetlen a napom, és ami ennél is fontosabb, hogy a láznak oka van, amit én nem tudok kivizsgálni.
2012. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!