Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda tehet ilyet? Hosszú és...

Óvoda tehet ilyet? Hosszú és zavaros lesz, bocsi!

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek a helyemben?


Van egy 3 és egy 4 éves gyerekem.

A faluban 2 ovi van. Az egyik az utca végében, a másik 5 km tőlünk.

A nagyobbikat a közeli oviba vették fel, a kicsit a távolabbiba.

Kérésemre csak a távolabbi oviba tudták összetenni a 2 gyereket egy csoportba (vegyes csoportok vannak)

Ebéd után mindig haza hoztam őket, de akkor már terhes voltam.

Most viszont már megszületett a pici, csak egy autónk van és a férjem nem tud a munkahelyéről eljönni minden délben a gyerekekért, ami ugye érthető.

Nekem a 5 km oda-5 km vissza 3 gyerekkel gyalog sok(k).


Mondták, hogy van egy új csoport a közeli oviban, de ez kiscsoport, tehát 3 évesek és csak a kicsit tudják felvenni.


:(

Azt is mondták, hogy mivel gyesen vagyok nem is lenne muszáj vinnem őket, mert csak 5 éves kortól kötelező az óvoda. :O


Szeptembertől viszont mind a kettőnek lenne helye a közeli oviban.


Nem tudom mit csináljak.


- Hordjuk továbbra is a távolabbi oviba őket (ahol mondták, hogy az ott alvás zűrös, mivel gyesen vagyok)

- Szeptemberig ne menjenek, majd onnan közeli oviba járjanak?

- Menjenek szeptemberig a távolabbi oviba és szeptemberben váltsanak?


Komolyan kezdek megőrülni!

Tudom, hogy ELVILEG simán maradhatnának ebéd után is, de azt is tudom, hogy minden oviban ez a felfogás működik: HA OTTHON VAN ANYUKA AKKOR EBÉD UTÁN MENJENEK HAZA.


Nem is ezzel van baj, mert simán hoznám őket a közelebbi oviból, de a távolabbi oviból hazahozni őket most baromi zűrös lenne a 3 gyerekkel. A pici még nagyon pici :(

10 km oda-vissza gyalog, babakocsival a hóban...


MIT CSINÁLJAK?

Ne is járjanak egyáltalán, majd csak szeptembertől????


Írjatok tanácsokat légyszi!


2012. febr. 13. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre csak te tudod a választ.


ez egy "kényelmi" kérdés. mondjuk menjen apa tömegközlekedéssel, biciglivel vagy kismotorral dolgozni te meg kocsikáztatod a gyerköcöket, habár számomra minden nap többször autób tuszkolni a gyermekeimet is nehéz, föleg ha egy még hordozóban van stb...


szóval neked kell érezni mi a helyzet.

2012. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szeptemberig otthon utána szeptembertől a k9özeli oviba mindkét gyerek.
2012. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

szerintem is szeptemberig otthon,aztán a közeli ovi.ha máshogy nem tudjátok megoldani.

legalább nem viszik haza a sok vírust a picinek

2012. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Én megmondanám az ovónőnek hogy sajnos nem tudsz értük jönni ebéd után mert ott van a kicsi is!

Oviba meg járjanak!Szerintem megzavarná őket eddig járnak most meg nem utána megint mennek de msá oviba!

Meg neked is könnyebb az bevásárlás meg az otthoni tehendők egy kicsivel mint 3mal!

És megbeszélnéd az ovónővel hogy alvás után mennél értük az kb 3 óra!Mi bajuk van hogy ott alszanak attól h nem dolgozol?

Épphogy hazaérsz már mehetsz is vissza értük gondolom!

Én tuti beszélnék az ovónővel és biztosan megértenek hogy ez igy elég kényelmetlen neked és a kicsiknek is!

2012. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is három van. A nagy 3,5 éves a középső 2,5 a kicsi 10 hónapos. A nagy szeptembertől óvodás, a középső bölcsis (már előző év tavaszától, de akkor a naggyal közös csoportban, ami addig volt jó, amíg együtt voltak, aztán egy rémálom volt a különválásuk, no meg azóta kiderült számomra, hogy jobb lett volna a személyiségüknek ha külön lettek volna...), én itthon a kicsivel. Először hordtuk haza őket délben, mint tavaly bölcsis korukban. Aztán rám szólt az óvónő, hogy ez nem jó a gyerekeknek. Nos igaza volt.

Az aki azt tanácsolja, hogy legyenek veled otthon szeptemberig, annak fogalma sincs arról, hogy milyen otthon három gyerekkel egyedül. Se neked, se a gyerekeknek nem jó! Őrület! A háztartás romokban, a gyerekek tombolnak, anya tombol. Miért? Mert ilyen. Pedig amúgy anya nagyon nyugodt, a háztartás ragyog, a gyerekek angyalok. De ha egyszer egy öt tagú család háztartása nem kis piskóta, ha van egy pici baba, aki ugyan úgy igényel időt, mint a másik kettő, akkor nem lehet ezt normálisan kivitelezni. Tudom, béna vagyok, de nekem nem megy. Úgyhogy én ezt semmiképpen nem javaslom. Mellesleg az a véleményem, hogy mi anyák nem vagyunk pedagógusok (bár igyekszünk azok lenni), úgyhogy azt a tudást csak ők tudják átadni...

Két kérdésem lenne! Első: szeretnek a gyerekek ebbe az óvodába járni? Második: Jó óvodának ítélitek meg, Ti szülők?

Ha mind a két válasz igen, akkor én biztos, hogy őszintén elmondanám az óvónőknek és a vezetőnőnek a jelenlegi óvodában, hogy nagyon szeretnétek, ha a gyerekek továbbra is ide járnának, de csak úgy tudjátok ezt megoldani, ha egész nap bent maradhatnak. (Amúgy az óvodai elhelyezésnél a három vagy több gyermekes családok gyermekei előnyt kell, hogy élvezzenek, erre van törvény, javaslom hívd fel a figyelmét erre a kedves vezetőnőnek!!!) Ha nem fogadják el ezt, akkor én vinném a gyerekeket mindig egy pár napot, aztán otthon tartanám így haladsz is otthon, meg nem is, de talán ezt az évet ki tudjátok még így húzni. Jövőre pedig jöhet a másik óvoda. Na persze ha amúgy sem vagytok ezzel az óvodával kibékülve akkor evidens, hogy lecserélném a közelebbire.

2012. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az igazat megvallva szeptembertől ezidáig kb. egy hónapot jártak oviba, mert állandóan betegek voltak, amit aztán a pici is megkapott :(

Volt, hogy másfél!!!! hónapig folyamatosan betegek voltak, mert egymást fertőzték mindig vissza :(


Amúgy a mostani ovival semmi bajom nincs, az Óvónők tündériek, a dadus is.

A gyerekek szerettek menni (abban a kevés időben)


Az mondjuk igaz, hogy talán jót tenne nekik ha külön csoportba járnának, ezen már sokat agyaltam én is.

Igaz akkor két helyre kellene menni szülőire, külön menni kirándulni stb... de hát ez egy dolog, más is így csinálja.

Nem az én kényelmem fontos, hanem, hogy nekik legyen jó.


Azt most viszont sehogy nem tudnánk megoldani, hogy ebéd után hazajöjjenek a távolabbi oviból.

Reggel 8-ra viszem őket a pici 3 hónapossal, babakocsi+ 2 gyerek. Eleve a 3 és a 4 éves szerintem TUTI NEM TUDNA ENNYIT GYALOGOLNI!!!

Kb. egy 40 perc mire odaérünk, haza ugyanennyi. Még bevásárolni.

Kb. 10 óra lenne, mire hazaérnék a picivel. Ő még 3 óránként eszik. Gyors szoptatás,és 3/4 12-kor indulhatnék is vissza a gyerekekért.

kb. 1 órám lenne itthon ami, hogy ha a pici még nyűgös is hát semmire nem lenne elég.

Még a kaját sem tudnám megfőzni :(


Olyan nehéz ez :(

HA meg szeptemberig itthon lesznek az nekik nem jó, mert mindig kérdezgetik, hogy mikor mehetnek már az oviba???

2012. febr. 13. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

12.27-es

igazad van,valóban nem tudom,hogy milyen három gyerekkel otthon lenni.de a kérdező ezt is vállalta,amikor bevállalt három gyereket.az is lehetett volna,hogy férőhely hiányában egyáltalán nem veszik fel őket.És akkor is otthon lennének.

egyébként valahogy régen is boldogultak otthon három gyerekkel,meg még többel is,pedig akkor még ott volt a kert meg az állatok.

csak mi kényelmesedtünk el így,ráadásul nekünk hiper szuper gépeink vannak,amik kimosnak,elmosogatnak helyettünk,nem kell sepregetni stb.

nem az észt akarom osztani,mivel tényleg nem tudom milyen három gyerekkel,nekem csak egy van,és egy is marad.

kérdező

ha nem akarod otthon tartani őket,akkor nincs mese,beszélned kell az ovivezetővel,hogy nem tudod hazavinni őket.nem kötelezhetnek rá

ha nem jutsz dűlőre velük,akkor menj a polgármesteri hivatalba

2012. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is szeptemberig maradj otthon velük, és aztán a közeli ovi. Ha tényleg úgy érzed, hogy nem bírsz hárommal egyszerre, akkor meg beszéld meg az óvónővel, hogy maradjanak végig. Nem értem ezt. Ha nincs hely, akkor nem veszik fel a gyereket egyáltalán. Ha van hely, akkor meg miért nem maradhatnak végig? Nem értik meg, hogy nem tudsz értük menni? Én meg sem próbálnám ilyen időben, olyan messzire. Csak az a megoldás, hogy apa megy értük délután kocsival. Komolyan mondom ezek a mai óvónők! Csak a saját kényelmükre gondolnak, arra nem, hogy a szülőnek, és a családnak is mi lenne a jó. Pedig elvileg ezért vannak.
2012. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó vagyok: Még annyit, hogy nekem 2 gyerekem van, 2 év korkülönbséggel, de először fel sem vették a lányomat az oviba, mondván, hogy úgyis itthon vagyok. Csak szeptembertől. De most egész napos, pedig még mindig itthon vagyok. Igaz, kérdezték, hogy nem tudnék-e előbb érte menni, de mondtam, hogy nem. A kicsi is akkor alszik, az egész napirendjét tönkretenném ezzel. Megyünk érte 4-kor, és kész. Megértették. Aztán, hogy magukban mit gondolnak, nem érdekel, de nálunk több anyuka is csinálja így.
2012. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Sziasztok! en azt nem ertem ha felvettek oket oviba akkor az ovononek miert nem mindegy ha vegig ott vannak? Ok nyitottak ovadat tudtak mire valakoznak. Sok gyerek sok problema, hangoskodas. En biztos kiharcolnam, persze szepen hogy ott maradjanak vegig. Es szeptembertol pedig valtanek.
2012. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!