Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme a bölcsinek?...

Van értelme a bölcsinek? Hosszú, és lehet, kicsit zavaros. Bocsi!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két kisgyermekem van, 26 hónapos és 4 hónapos, tehát itthon vagyok. A nagy decemberben elkezdte a bölcsit, azért kezdtük, mert úgy gondoltam jót tesz neki a gyerek társaság, önállósodik (pohárból ivás, önállóan evés, egyedül elalvás-ezek be is jöttek), más ingerek érik, nem kell fél napot a hugi sírását hallgatni.

A beszoktatás nagyon jól ment, amikor egy-két órára ott maradt sem sírt. Dec. közepén beteg lett, két és fél hétig nem ment, majd múlt hét hétfőn kezdtük újra. 9-re viszem, fél 3 körül hozzuk el.

Már reggel kezdi hogy nem akar menni, de azért csak elindulunk. Ott átöltözik, de az elköszönésnél kapaszkodik belém, sikítva, remegve sír, nem akar a gondozónénihez menni. Napközben ha végre megnyugszik nézi a gyerekeket a gondozó ölében ülve, de nem játszik velük. Amíg tartott a beszoktatás és ott voltam, odament a többi gyerekhez, szétnézett, játszott. Enni nem akar, de azért végül mindig eszik, aludni viszont nem hajlandó. Két nap volt amíg szépen elaludt, azóta nem, ül és várja, hogy érte menjünk.

Elbizonytalanodtam, hogy kell-e ez neki, vigyem-e, hiszen velem is lehet. Az itthonlét alatt viszont nem tudok sokat játszani vele, mert a kicsi nagyon sírós újabban, egy órás ordítás után alszik el, napi 3* alszik, tehát 3*1 óra ordítás, ébrenlétből fél óra evés. ha végre elalszik kb. 40 perc múlva ébred, délben keresztbe alszanak. A házimunka minimalizálva, a főzés is, csak egyszerű, gyors kaját, a férjem pedig vidéken dolgozik, ma hajnalban ment, csüt. este jön.

Egész nap azon kattogok, mi van a kisfiammal a bölcsiben, az órát lesem mikor mehetek érte, így viszont nem tudok 100%-osan a kicsire koncentrálni.

Ti mit tennétek a helyemben?

Köszi!


2011. jan. 10. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:

sztem nincs értelme. én kivenném.

2 éves kislány édesanyja + 7 hetes km

2011. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És nálatok nem úgy van,hogy csak addig járhat a nagyobbik bölcsibe,míg nem leszel GYED-en a kicsivel? Mert nálunk így van. Szóval,hogy válaszoljak is, én nem vinném a helyedben. Nem is érzi ott jól magát,te se vagy nyugodt, sztem jobb lenne neki otthon veletek. Annyira nem is kicsi már,megérti,ha nem érsz rá vele foglalkozni éppen. Meg az is várható,hogy sokat lesz még beteg, nem tenne jót a kicsinek sem,ha elkapná a nyavalyákat. A másik meg,hogy ha nem viszed,akkor átadod a helyet olyannak, akinek muszáj lenne dolgoznia,csak éppen nem tudja hova tenni a gyereket.
2011. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kivenném. 3 éves korig amúgy sem tudnak egymással játszani, csak eljátszanak egymás mellett.
2011. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Második válaszolónak: orvosi javaslattal jár, beszédfejlődés miatt. Hely van, 8-an vannak, 14 a max. csoportlétszám.
2011. jan. 10. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Még kérdezed, egyik gyerekednek sem jó (látod a kicsi is rosszul reagálja a te óralesésedet), a nagy szintén, te szintén. Mi értelme van ennek?

Bárki bármit mond egy ekkora gyereknek nincs szüksége, társaságra, új ingerekre. Óvónő ismerőseim szerint még egy 3 évesnek sincs.


Amikor felkelsz nagy levegő és menni fog minden.

2011. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem íróval.

Ha nem muszáj, akkor ne vidd.

Ha viszont viszed, akkor Te magad határozd el, hogy végigcsináljátok.

Ha érzi rajtad a bizonytalanságot, akkor biztos, hogy sokáig fog tartani, hogy megszokja a bölcsit újra.


Nagyon nehéz ez a bölcsi-téma, engem most nagyon érzékenyen is érint, mert mi épp most kezdtük, és nagyon nehéz az egész.

Ha a Te helyedben lennék, otthon tartanám a nagyobbat is, majd kialakul a napirendetek, és jut rá is időd, és a picurka sem lesz mindig sírós, szépen összenőnek majd, aztán úgyis kezdeni kell az óvodát, és meg fogja szokni azt a "leosztást" is a gyerkőc.


Egyébként nálunk sem veszik be a gyereket bölcsődébe, ha az anyuka otthon van a kisebbel. Kizárólag mindkét szülő munkahely-igazolásával veszik be a gyerekeket.

Ezek szerint szerencsére nálatok még nincs csurig tömve a bölcsi.

2011. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is javaslatra ment, megkésett beszédfejlődés miatt. Rengeteg minden ragadt rá a bölcsiben szerencsére, és sírt ugyan reggelente elválásnál illetve sokszor nem aludt vagy csak keveset de összességében kb. 5 perc sírás után jól eljátszott, szerette a gondi néniket,így nekem nem volt rossz otthagyni.

De ha így lennénk, mint amit te írsz, biztos nem vittem volna tovább minden fejlődés ellenére sem. Nekem is itthon volt a kisebb, és könnyebb volt hogy napközben csak vele kell foglalkozni, de ha itthon volt a nagyobb akkor is megvoltunk valahogy :)) Voltak nehéz napok az igaz de túllendültünk rajtuk:)

Most kezdte az ovit szeptemberben már semmi baja, nem sír, szereti, betegség után is várja hogy mikor mehet újra.

2011. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
14 hónap van a gyerekeim között, a nagyobbik most lesz 30 hónapos, október óta bölcsődés. Semmilyen törvény nem tiltja, hogy ha az anya egy másik gyermekkel otthon van gyeden akkor, ne lehessen a gyereke bölcsődés. Igaz, ilyen esetben szoktak kérni orvosi, védőnői javaslatot a bölcsődében való elhelyezéshez. Tavaly ősztől télig szenvedett a nagyobbik gyerekem itthon velünk (az anyukájával és a szeptemberben született öccsével). Alig beszélt, unatkozott, kívánkozott volna más gyerekek társaságába, de nem tudtam vinni, hiszen itt volt a kicsi, féltem minden vírustól, na meg nem is volt hova vigyem, hiszen a korabeli gyerekek mind bölcsődések voltak. A nyár oldotta egy kicsit, de már tényleg antiszociális lett. Imádott játszótérre járni, a többi gyereket figyelte, de nem játszott velük közösen, elhatárolódott. Októberben kezdte a bölcsit, az első két hét gond nélkül ment, reggelire ment be, ebéd után mentem érte. A harmadik héten elkezdett reggelente sírni, hogy nem akar menni, olyan sírást csapott az átadóban, hogy a szívem sajdult bele. Én, mint gyenge szülő a harmadik napon, már le is mondtam lélekben a bölcsődét, amikor az Apjuk szólt rám, hogy állítsak magamon, adjak egy kis időt a gyereknek is, hogy hozzá szokjon az új helyzethez. a gondozónők is ezen a véleményen voltak, szerintük a műsor csak nekem szólt, kipróbálta, hogy mit ér el vele. És mivel neki egy csepp kételyt nem mutattam a felől, hogy bölcsibe kell járnia, így az ötödik napra elmúlt a sírás- rívás. Azóta örömmel jár be, már van vagy 5 kis barátja, akikkel együtt játszik/bandázik (gondozónők és saját maga elmondása alapján is!!!), a többi gyerekkel is nagyon jó viszonyban van. Társasági lény lett, beszédes, önálló, sokkal bátrabb. Én úgy érzem szüksége van erre a délelőtti programra, és nekem is, hiszen a házimunkára csak így jut időm a testvére mellett. Mindenkinek sokkal jobb így, ráadásul tudom, hogy ha most feladtam volna, akkor az óvodai beszoktatásnál is ugyan ezt a cirkuszt csinálhattam volna végig. Hiszen a gyerekek igazán következetesek. Hogy mit tanácsolok? Legyél határozottabb egy kicsit! Dönts, de úgy dönts, ahogy Te a legjobbnak érzed, hiszen ő a Te gyereked és nem másé, Te tudod, hogy mire van szüksége. Ha pedig döntöttél légy következetes. Szerintem vagy Te olyan jó anya, hogy képes legyél erre. Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem.
2011. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A ma reggeli műsor a gondozónő elmondása szerint 5 perc volt, én ugye nem vártam ki a végét, így csak remélem hogy tényleg így volt. Evett, aludt, azt mondták nem volt vele semmi gond, a gondozónő azt mondta, minden úgy zajlik nála, ahogy az lenni szokott az elején. Adok még neki egy kis időt, ha tényleg csak az elválás ilyen hisztis, akkor megy, ha napközben sem érzi jól magát, akkor marad. Eyg barátnőm tesója most szoktatja oda be a gyerkőcét, így lesz akitől tuti biztos infót kapok.

Köszönöm a válaszaitokat! Szép napot!

2011. jan. 10. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!