Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mandulagyulladása van 2 éves...

Mandulagyulladása van 2 éves kisfiamnak, Aktil Duo antibiotikumot írt fel az orvos. Valóban szükséges az antibiotikum?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az esetek nagy részében vírus okozza a mandulagyulladást, és felesleges ezért az antibiotikumos kezelés. Volt olyan, aki nem adott antibiotikumot, és rendben meggyógyult a gyerek a mandulagyulladásból?
2012. febr. 14. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A gennyes mandulagyulladás szerintem bakteriális eredetű. Ha az orvos antibiotikumot írt fel, akkor azt be kell szedni. Miért bírálod felül a döntését? Nem is értem...
2012. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Enyémnek is volt, én sem akartam antib.-ot adni neki, én is itt kérdeztem, aztán meggyőztek a többiek. Add be neki, mert a szövődmények rosszabbak lehetnek.


Ez volt az én kérdésem anno:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az lemaradt, hogy adj mellé Normaflore-t vagy valami más prebiotikumot és akkor nem lesz erős mellékhatása az antibiotikumnak és gyorsabban is gyógyul.
2012. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mandulagyulladás nagyon komolyra is tud fordulni. Az antibiotikum már akkor szükséges szokott lenni, amikor a mandula megduzzad és piros, mert innen a tüszők megjelenése a következő lépés. Tehát a bakteriális fertőzés fennáll, de még nincsenek tüszők és gyakran még láz sincs. Ha már láz is van, az húzósabb. A vírusos torokgyulladás (náthával, garatgyulladással) nem keverendő össze a mandulagyulladással, nem szokott antibiotikumos kúrát igényelni, csak tüneti kezelést. Ha az orvos antibiotikumot írd, akkor azt mind be is kell szedni. Ma már nagyon jó probiotikumok vannak, amit az antibiotikum kúra mellé adhatsz a gyerkőcnek. Így az antibiotikum mumusa (elpusztulnak a jó baktériumok is) már nem is lesz mumus, mert pótolod.
2012. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A mandulagyulladás gyakran bakteriális eredetű, ezt az orvos meg tudja állapítani. A kezelés pedig fontos, mert egyes mandulagyulladást okozó baktériumok később szívbelhártyagyulladást okozhatnak.
2012. febr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt nem mondta az orvos, hogy már tüszős mandulagyulladása lenne, de meggyőztetek, és adok neki antibiotikumot.
2012. febr. 14. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orvosra hallgass, ne másra, add be neki az antibiotikumot!
2012. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Enyémnek sokszor van mandulagyulladása (nem tüszős), mindig kell rá antibiotikum, különben még a tüszők is kijönnek rá :S add be az antib-t, jót teszel vele, de mellé még normaflore-t is.
2012. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!