Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » HA otthon lennél egy picivel...

HA otthon lennél egy picivel akkor is vinnéd oviba a 4 éves gyerekedet? Hol jobb neki? Az oviban, vagy otthon anyával?

Figyelt kérdés

Most az ovi még ugye csak 5. életévtől kötelező.

HA otthon vagy egy picivel akkor is vinnéd oviba a nagyobbat? Ha igen akkor meddig? Ebédig, vagy csak délután mennél érte?


Nem jobb neki otthon anyával addig ameddig csak lehet?

az 5. évtől már úgysem lehet kibúvót keresni, akkor már menni kell és kész, de ha még nem muszáj...


2012. febr. 14. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagynak már nem elég anya, ő már igényli a gyerek társaságot. Hiába, el kell fogadni, hogy anya már nem annyira szórakoztató.

A lányom 3 , én is itthon vagyok a kicsivel, a nagy 3,5 lesz, mire megy oviba, és igen, jobb lesz neki ott a gyerekekkel játszani.

Egy ideig elhozom majd délben.

2012. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, viszem is, délután 16:15 körül megyünk érte. Az oviban jobb neki, én már kevés vagyok, nagyon igényli a korabeli és idősebb gyerektársaságot.

De nyilván ez maximálisan gyerek-függő. Az enyém ilyen. Azzal tennék neki rosszat, ha itthon tartanám, anya szoknyája mellett.

2012. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Én vinném!

Imádtam oviba járni, szerettem más gyerekekkel lenni.

A fiam is menni fog attól függetlenül, hogy lesz kistesó vagy nem.

2012. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Enyém most volt decemberben 3 éves, el is kezdte az ovit, hiába vagyok itthon a másikkal (15 hós). Eredetileg nem akartam, hogy menjen, majd csak szeptembertől, de ő annyira gyerekfüggő, társaságfüggő, hogy nagyon akart menni. Nem is bánom, ő se bánja, nagyon szereti. 9-től 3-ig van, ébredésre ott vagyunk érte a picivel. Ja el akartam hozni ebéd után, de ragaszkodik hozzá, hogy ott aludjon.
2012. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én imádom a gyerekeimet. Minden percét imádom a velük töltött időnek. De vár a háztartás, a bevásárlás, a mosógép, a vasaló, a posta, stb... És ilyen esetben szerencsétlenek max. nézhetik ahogy csinálom, jöhetnek velem. Mennyivel jobb már nekik a saját korabeli gyerekekkel játszani, szakképzett pedagógussal foglalkozásokon lenni! Én így gondolom. Bár sokszor megkapom, hogy rossz anya vagyok emiatt. De tudod mit? Már nem érdekel ki mit gondol, az érdekel, hogy nekünk mi a jó. És nem elég, hogy így itthon rend, főtt étel, vasalt ruha várja őket, de én sem vagyok sík ideg három gyerek tombolásától (mert addig mi mást tudnának tenni, míg érdemben nem velük foglalkozom?), sőt a gyerekek is fejlődnek, szocializálódnak.
2012. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen menjen oviba. Először is mert amíg kisebb, sokkal könnyebben beszokik egy közösségbe, mint nagyobb korban. Másrészt igénye van a hasonló korúak társaságára, a foglalkozásokra, némi szabadságra. Nem szabad magadhoz láncolni, nem azzal teszel neki a legjobbat.
2012. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha heti min 3 szor tud játszani korabeliekkel akkor nem vinném.Ha nem tud akkor csak délelöttre.
2012. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Én is úgy gondoltam, hogy otthon, anyával a legjobb a gyereknek. Most viszont már tudom, hogy ez nem így van, legalább is nálunk. Fiam októberben kezdte az ovit, nagyon könnyen beszokott, pedig iszonyú anyás. Rengeteg programunk volt közösen nap mint nap. Igaz, hogy terhes voltam, de muszáj volt vissza mennem dolgozni egy kis időre (6 hónap).

Az oviban rengeteget foglalkoznak velük és ott még tanulékonyabb, mint itthon. Néhány hét után csak úgy dőltek belőle a gyerek dalok, pedig én is énekeltem vele, Neki és jártunk Cini-Cini Muzsikára is. Állandóan "kézműveskednek" valamit. Festenek, ragasztanak, stb. Szabályokat tanulnak, rendszer van az életükben. Szabályoknál itt arra gondolok, hogy pl evés után elpakolják az edényeiket. (Itthon valahogy bennem van, hogy elpakoljak utána, de mióta látom, hogy az oviban hogy működik, megkérem, hogy az edényeit tegye a mosogatóba.)

Eddig uzsonnakor mentem érte, valószínű, hogy idén már ez meg is marad. Bevallom, én szeretném, hogy ott aludjon, uzsonnázzon. Most azért elhozni fél 1-kor, hogy itthon bedugjam az ágyába, és szunyáljon jó két órát, közben a kistesó esetleg felzavarja a sírásával..... aztán kész nyűg lenne a további napunk.

Jelenleg 3 után egy kicsivel megyek érte. Épp akkor uzsonnáznak.

A kis tesó április elején születik.

2012. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A fiam jelenleg bölcsis, még dolgozom, nyáron jön a tesó.

Nem tervezem, hogy nem engedem oviba, mert nagyon kicsesznék szegénnyel. Imádja a közösséget, imád bölcsibe járni, hétvégén is menne szívesen:D

(mondjuk igaz, hogy hétfőn már annyira nem lelkes, akkor már itthon akar maradni:D)


Így ő tutira menni fog.

2012. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

12:58 vagyok.

Azt még lefelejtettem, hogy pl karácsonykor ovi szünet volt. Már kérdezgette, hogy akkor holnap már megy oviba? Én meg mondtam, hogy még nem, mert X nap van még, hogy ismét nyitva legyen az ovi. Nagyon szomorkás lett. Kérdeztem, hogy hiányzik az ovi? Azt mondta, hogy nem, de az óvónénik hiányoznak Neki.

A múlt héten pedig nagyon taknyos volt. Nem vittem oviba. Szombaton már mondta, hogy hiányzik neki azt ovi. Olyan boldogan megy be, hogy öröm nézni :)

2012. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!