Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki bölcsibe adta a gyerkőcét...

Aki bölcsibe adta a gyerkőcét miért adta, megbánta-e, pozitívak vagy negatívak a tapasztalatok, mire készüljek fel, mire számíthatok, téged vagy a gyermekedet viselte meg jobban, akinél előjött a lelkifurdalás, hogy küzdött meg vele?

Figyelt kérdés
21 hónapos a lányom, én tavaly július óta dolgozom. Anyagi okokból kényszerhelyzetből. komoly fenntartásaim vannak a bölcsödékkel, ezért eddig úgy oldottuk meg, hogy két napot mentem be a munkahelyemre, amikor a barátnőm vagy a sógornőm, vagy éppen a tesóm, vagy anyu vigyázott nálunk a lányomra, éppen aki szabaddá tudta magát tenni. Én a többi munkát hazahoztam és itthon éjszaka csináltam, mert napközben a háztartást is el kellett látnom. De már teljesen kimerültem, és ez a hol ez hol az vigyáz rád a gyereknek sem az igazi. Ezt szem előtt tartva a fenntartások ellenére beírattam a bölcsibe, várólistára vették, és ma szóltak, hogy van üresedés, vihetem hétfőn kezdhetünk szokni. Teljesen magam alatt vagyok. A pénz nem pluszra, hanem a napi megélhetésre kell. Kíváncsi lennék a meglátásotokra, és a saját tapasztalataitokra, történeteitekre is. Csak őszintén, a negatívumokat is.
2012. febr. 17. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak dióhéjban mert szaladok aludni.

Szóval a pénz miatt, mert kellett már dolgoznom, nem bírtuk volna tovább anyagilag. Nem bántam meg, jó helyre került egy szuper gondozónőhöz, akit imádtak a gyerekek.

Semmi kára nem lett a gyerkőcnek aki 20 hónaposan ment bölcsibe, ugyanolyan kiegyensúlyozott mint a nővére, aki csak 3,5 évesen kezdte az ovit, addig otthon voltam vele.


A beszoktatásnál azt láttam, hogy az anyukákat jobban megviseli a bölcsikezdés, mint a gyereket, sorra ott bőgtünk a folyosón. Volt anyuka, aki bement a szemközti emeletes házba és távcsővel figyelte a bölcsi kertjét. Nem mondom hogy nem volt sírás a piciknél, egyéni is hogy kinek milyen könnyen megy a beilleszkedés, de nekem összességében pozitív a tapasztalatom.

2012. febr. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor vállaltuk a 2.gyerkőcöt,már akkor tisztában voltunk vele,hogy 2 éves korában bölcsibe kell mennie(a tesó 1,5 évesen lett bölcsis),mert a GYES-ből megélni képtelenség.

Már a terhességem idején szóltam a főnökömnek,hogy mikor számíthat rám majd újra.

Én nagyon féltem,hogy hogyan fogja venni az akadályokat,de jobbat álmodni sem mertem volna,3 nap alatt beszokott,szeret ott lenni,és mivel bújós őt is nagyon szeretik.

Inkább engem viselt meg:(!2 évig szinte csak kettesben voltunk itthon,apa dolgozott,tesó oviban volt,így nagyon hiányzott.

A bölcsi a szükséges rossz,azért én sem adtam volna be,hogy legyen közösségben,vagy nekem több szabadidőm legyen.Így is lelkiismeret furdalásom van,mert 2 napot dolgozom,kettőt nem,így ha hétköznapra esik a szabadnapom,akkor akár itthon is lehetne,de nem tehetem meg,hogy ilyen rendszertelen legyen az élete.

2012. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15évet vártam a kislányomra,hogy megszülessen.Ma már két éves múlt és bölcsis.Nagyon nehezen váltam meg tőle,hogy be kell adnom....Az első két hónap nem volt zökknőmentes.Ma már azt mondom,hogy pozitív a tapasztalatom,mert tudom,hogy szeret ott lenni.Sokat foglalkoznak a gondozók a gyerekekkel és ha betegség miatt hiányzik a kislányom,már mondja,hogy hiányoznak a gyerekek...Tegnap volt a farsang nálunk és nagyon élvezte a gyermekem.Ez engem is örömmel tölt el.Szerintem a bölcsi nagyon hasznos a kicsiknek,mert a gyereknek gyerek a barátja...Csak pozitív a tapasztalatom.
2012. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De jó, hogy ilyeneket írtok és bocs, hogy "belekontárkodok", de mi is ebben a cipőben vagyunk éppen. jelenleg 15 hós és fájó szívvel, de bölcsibe kell adnom szeptembertől, két hét múlva lesz a beiratkozás. tudom, hogy jó kezekben lesz, legalábbis remélem, ahogy azt is, hogy engem visel majd meg jobban a dolog és nem Őt. :-) de félek egy kicsit, össze vagyunk nőve.
2012. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi lánykánk 15 hónaposan került bölcsibe. Volt pár átsírt éjjelem mire döntöttünk de így láttuk jónak (anyagilag). A nagyobbik is bölcsibe került, neki 3 hónap volt mire belerázódott (2.5 éves volt ekkor). De az a 3 hónap maga volt a rémálom. Rengeteget sírt, búskomor volt, nehezen vette az akadályt. A kicsi 15 hósan: első perctől elfogadta a helyzetet, a 3 gondozót, reggel örömmel mondja, hogy bőőőcsi, bőőőcsi, vidáman integet, nagyokat eszik, alszik 3.5 órákat a többiekkel, sokkal önállóbb, hullámzás/visszaesést nem tapasztaltunk, uúgy szeret ott leni mint első napon. Nagyon meglepődtünk, hogy így reagált rá, főleg, hogy előtte a naggyal megjártuk a hadak útját :-((((((( Azt mondják minél kisebbként kerül be közösségbe annál könnyebben ugorja meg az akadályt. Bár temperamentum kérdése is. a kisebbik lányuk egy nyugodt, a helyzetet elfogadó baba, ált. elfogadja a dolgokat olyannak amilyen, a nagy örökké küzd a dolgok ellen, születése óta!!!
2012. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!