Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betegség esetén a gyerekorvos...

Betegség esetén a gyerekorvos veszi anyukát táppénzre? Kb a fizetés hány %-át kapom, ha itthon maradok beteg gyermekemmel? Ugyanúgy működik, mintha a saját felnőtt háziorvosom venne táppénzre, amikor én vagyok beteg?

Figyelt kérdés
Részmunkaidőben, heti 30 órában megyek vissza dolgozni. Fiam bölcsibe. Azzal riogatnak, hogy sokat lesz majd beteg (persze szerintem ez gyerekfüggő is). Nagyrészt én leszek majd vele itthon, mert apa a fő kenyérkereső. Az én részmunkaidős fizetésem (ami persze szükséges a havi megélhetésünkhöz)"kiegészítés" a gyes mellé.
2012. febr. 17. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen így működik, a gyerekorvos ad táppénzes papírt!

A sok betegségről annyit, hogy gyerekfüggő valóban, de az új közösségben ritka az aki megússza 1-2 nyavalyával.


A lányom 3 éves kora után került oviba (bölcsis nem volt), előtte 2 náthája volt össze-vissza, nem búra alatt nevelt gyerek volt, jöttünk mentünk vele állandóan, barátokhoz, játszóházba stb. Szeptember óta 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hány hetet járt végig, általában 1 hét ovi 1-2 hét itthon, de volt már 1 hét ovi és 1 hónap itthon is! :) Oviban bölcsiben más koncentrációban vannak a bacik, vírusok!

2012. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!