Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jód izotóppal (J131-es)...

Jód izotóppal (J131-es) besugarazott felnőtt és vele együtt élő 3.5 éves gyermek kapcsolata?

Figyelt kérdés

Egy háztartásban élünk szülővel. Én és a férjem is 35 évesek vagyunk, kislányunk 3,5. Az egyik szülőm pajzsmirigy alulműködés miatt a J131-es izotópot fogja megkapni.

Kapott egy listát, hogy milyen előírások vannak, kikkel, hogyan érintkezhet, stb. Gyerekkel elvileg 14 napig nem, külön wc biztosítása, meg ilyenek, számomra elég szigorúnak tűnik. Kérdésem, hogy ez most tényleg ilyen veszélyes vagy csak el van túlozva ? .... bárkit kérdezek mindenki másképp adja elő .... talán max. 1 hétre tudok a gyerekemmel elmenni máshova, de utána mi van? Elég az, ha külön szobában van az ember és nem érintkezik közvetlenül vele? Dehát a légtér uaz. a sugár meg nem arról híres, hogy 2 méteren át nem megy ... tehát akkor most mi legyen??


2012. jan. 14. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ilyen vizsgálatom nekem is volt és azt mondták, hogy 24 órán belül kiürül a szervezetemből a cucc, de addig kerüljem a terheseket és a kisgyereket. Nem értem mi az a 14 nap. Nem csak egy egyszeri vizsgálat lesz?
2012. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ez (már) nem vizsgálat, azon már túl van, meghatározták, hogy mekkora dózisú J131 izotópot kell kapjon, ezt kapszula formában juttatják a szervezetébe és onnan fogva vannak az eltiltások ... pl. aki a legnagyobb dózist kapja - ő vszínű azt fogja - tömegközlekedési eszközön 4 napig nem utazhat, stb .... jó pár szankció van ....
2012. jan. 14. 22:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ejha... Hát ez elég durva. Akkor viszont nagyon is reális az a 14 nap és jó lenne a gyerekekkel arra az időre máshová menni. De nem értem, mért nem adnak kórházi ellátást a betegnek ilyen esetben? Két héten keresztül kivitelezhetetlen, hogy ilyen életformát éljen valaki, pláne, ha kisgyerekekkel él együtt.
2012. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jézus. Ha nem tartja be...... Ki tudja kivel utazom egy buszon.....

Miért nem tartják bent a kórházban a körülményeket figyelembe véve?????

2012. jan. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Orvos mit mond??Kérdezzetek rá külön!
2012. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vegyétek komolyan a szankciókat, nekem ez a véleményem.
2012. jan. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vagy te menj a gyerekkel együtt máshová, vagy a kezelés alatt álló szülő. Esetleg kérdezzétek meg a kórházban, van-e lehetősége addig ott maradni, amíg problémás a dolog, mert egy kisgyereket hetekre kitenni az otthonából nem hiszem, hogy jó ötlet. Ráadásul valóban, a sugárzás nem fogja tudni, hogy be van csukva az ajtó...
2012. jan. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk tavaly anyukám kapott ilyen kapszulát,akkor volt 9 hós a lányom.Mondjuk mi nem velük lakunk.De pl apuval 1 hétig külön szobában aludtak,külön kellett mosogatni utána,azt hiszem 1 méterre lehetett tőle lennie.Az első 1 hét ami fontos,utána már csak óvintézkedés.Mi akkor 3 hétig nem találkoztunk anyuval.Ha 1 hétre el tudsz menni az nagyon jó,utána legfeljebb arra figyeljetek hogy nem puszilgassa a gyereket a nagyi.Ja még annyi,hogy amit mondtak anyunak,hogy ha netán ölébe venné,akkor ügyeljen arra hogy a nyakával egy szinten ne legyen a gyerek.
2012. jan. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,szerintem ha az első héten elmentek,és utána külön szobában lesztek pár napig,nem lesz a kislánnyal egy légtérben,nem esznek egy evőeszközzel stb,akkor az úgy megoldható.De a dokit kérdezze meg azért mindenképp.
2012. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bakker, nyilván nem véletlenül hozták ezeket a szabályokat! Igenis el kell ilyenkor különíteni a kisgyermeket, vagy ti, v a szülőd menjen el 14 napra, de jó lenne a szülőt elszeparálni.


Barátnőm anyja is kapott jódot, és két napig nem érintkezhetett a 22 éves fiával sem, nemhogy gyerekkel.

2012. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!