Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire számíthatok, ha leveszik...

Mire számíthatok, ha leveszik a combig érő gipszet a 3 éves fiam lábáról?

Figyelt kérdés
Lesznek fájdalmai? Mennyi ideig tarthat majd, míg újra megtanul rendesen járni ?Nem tudom, mi várható, kicsit tartok tőle.Köszi előre is! Légyszi írjátok meg, ha van ilyen jellegű tapasztalatotok! Köszi előre is !

2012. febr. 19. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk holnap veszik le,miért van gipszben,ha nem vagyok indiszkrét?
2012. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Csúszdázás közben elakadt a jobb lába és a sípcsontja spirálisan eltörött.Nálatok mi történt? Ha tudod, akkor, légyszi majd írd meg, hogy hogyan ment a levétel és milyen volt utána.Remélem, simán megy majd az átállás- drukkolok !
2012. febr. 19. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a válla volt eltörve és ez nem ugyanaz tudom, de azért hátha segít. Nagy fájdalami nem voltak, inkább bénának érezte a kezét, és nem tudta mozgatni egyedül. De nagyon hamar újra működésbe jön, ne aggódj! Eleinte nekünk a meleg vízben való tornáztatást javasolták, de ezzel nagyon óvatosan! Mi nem tudtuk rendesen mosdatni a rögzítő kötés miatt, olyan helyen tört csontja, ahol nem tudták gipszelni, ezért egy hálóba húzták a karját és a mellkasához rögzítették. Nagyon nagyon oda kellett figyelni, hogy fokozatosan lepje el a víz, és rövid időre kerüljön nyakig víz alá, mert könnyedén ájulás lehet a vége. Nem tudom, hogy ti hogy tudtátok megoldani a mosdást, de erre majd nagyon figyeljetek, hogy fokozatosan érje víz a lábát, és a testét is.
2012. febr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Műtét miatt van 6 hete combig gipszben.Uhh szegény az se semmi.Én is tartok tőle ha leveszik,de nekünk először műanyag sínt adnak rá a gipsz helyett.A dokink azt mondta hogy óvatosan elkezdik kimozgatni majd.Csak hát ő hajlított lábbal van gipszelve,úgy van bemerevedve a lába.Gondolom majd tornáztatni kell,mert az izmok eltunyulnak kicsit a mozdulatlanságtól.Nálatok ha csonttörés volt lehet hogy kicsit könnyebb lesz,nálunk lágyrész,ínszalagműtét volt.
2012. febr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Kedves első! Tudom, mennyire megviseli a gyerekeket egy műtét( fiam eddig kétszer volt altatva a heréje miatt ), pláne ha még gipszet is kap utána...Mielőbbi gyógyulást kívánok !

2012. febr. 20. 18:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Köszi szépen,nektek is hasonlókat kívánok.Levették a gipszet,műanyag sínt kapott,ma végre rendesen fürödhetünk.Ő nagyon fél mozgatni a lábát,jövő héten ráállítja az orvos,és járatni próbáljuk majd,addig óvatosan.Jövő héten írok hogy milyen volt,7 hét után áll rá,én is aggódok,de örülünk nagyon.Nem volt egyszerű,gondolom Nektek se az.
2012. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves első !Örülök, hogy megszabadultatok a gipsztől, a sín sem kellemes gondolom, de legalább fokozatosan tértek át a normális állapotra.!Nem semmi, amin keresztül kell mennetek ! A rendes fürdés az JÓÓÓ, már én is alig várom, hogy holnap este zacskó nélkül pancsolhasson a legény. A többit meg majd meglátjuk. Ha tudsz, majd írj! Köszi!
2012. febr. 21. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Megint én.Remélem Nektek jól ment a lábra állás.Ma voltunk a dokinál,sajnos kinyujtani se tudja nem hogy ráállni,fáj is neki.Próbálom masszírozni,nyujtani ahogy a gyógytornász javasolta.
2012. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia! Szerencsére rendben ment minden, gipszlevétel után azonnal behajlította a lábát. Biztosan fájt neki, mert keservesen sírt szegénykém, de délután már önállóan járkált.Már egész ügyes, de még biceg. A mi rehabilitáció sincs. Remélem, ti is jobban vagytok és gyorsan átjuttok ezen a nehéz időszakon !!!Kitartás !!!
2012. márc. 1. 22:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Ó de jó Nektek!:)Örülök akkor hogy sikerült.Sajna minket elengedett a doki azzal hogy akármennyit terhelheti,jövő héten mehet oviba,de a gyógytornász még aztmondja(és én is így látom )hogy hetek kérdése.Talán 4 hét mire valamennyire önállóan tud menni.Minden jót Nektek is,vigyázzatok magatokra!
2012. márc. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!