Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vásárolom túl magam...

Csak én vásárolom túl magam ruhából mindig a gyerekeknek? Aki nem vásárolgat, csak a legszükségesebbet, nem rossz érzés hogy mindig ugyanaz a ruha van a gyereken, vagy nem olyan szép?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem már hogy nálunk jobban álló családoknál sokaknál egyáltalán nem számít a ruha, a kislány a fiú ruháit hordja, nem lényeges hogy az fiúruha.Szinte mindegy, csak valami legyen a gyereken. Én meg rendszeresen túlvásárolom magam, mert imádom öltöztetni őket, és jó érzés ha mindig szépnek látom őket, úgyis olyan hamar eljön amikor nem fogják azt felvenni amit én veszek. Most pl. már a nyári ruhákat gyűjtöm, és nyárig tuti megint sok lesz. Valami trükk, tipp hogyan tudnám magamat lebeszélni erről vagy megváltoztatni ezt? Írjak listát miből mennyi kell? Vagy egyszerűen kerüljem el a boltokat? (webáruházból, turiból, néha c&a,h&m, tesco öltözködnek amúgy,nem butikból)
2012. febr. 22. 08:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek!!!
2012. febr. 22. 09:53
 12/25 anonim ***** válasza:
első vagyok. illetve adnék lányra is fiú rucit, de valamilyen lányos rucival kombinálva. De egyébként én is ismerek egy olyan anyukát, akinek az első gyermeke fiú, a második lány. De a kislányon soha nincs semmi kislányos szín.
2012. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ruhát veszek a fiamnak és magamnak is. Igen,volt,hogy kinőtte,mielőtt ráadtam volna,illetve nekem is vannak olyan ruhaim,amiket úgy adok tovább rászorulóknak,hogy nem viseltem. Engem cseppet sem zavar,megtehetjük.
2012. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

nem zavar, hogy nincs sok ruhája.

Ha a második kislány lenne, kapna kislányos ruhákat, de vannak dolgok, amiket a fiamtól megörökölhetne. Farmerek pl. amihez nem a fiam bodyját vagy felsőjét adnám, hanem valami lányosat.

Sok másra el tudom költeni a megmaradt pénzt. És soha nem éreztem, hogy ezért rosszul öltözködne a fiam.


Hogy hogyan szokj le róla? Mi is jól állunk anyagilag, megtehetném, hogy márkás új ruhákat veszek, de mindig arra gondolok, hogy szinte ugyanezt a ruhát féláron be tudom szerezni, és a különbségen veszek egy játékot. De persze csak akkor, ha téged ez (a sok ruhavásárlás) zavar, mert ha nem, nincs probléma. :)

2012. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Azért én még nyárra nem vásárolok, előbb jönnek a tavasziak, pár héten belül. Mi ilyenkor azt szoktuk, hogy megnézzük, hogy a meglévők közül hány jó rá (vannak nagyobb ruhái is, amiket kaptunk). Utána osztunk szorzunk, hogy kb. miből mennyi kéne (nadrág, szoknya, hosszú ujjú, rövid ujjú felső, mellény stb.) Aztán indul a nagybevásárlás. Általában c&a, h&m, teszvesz, vatera, kínai, ezekben szoktunk vásárolni. Van úgy, hogy időközben rájövünk, valamiből alábecsültük a mennyiséget és veszünk még 1-2 db-ot belőle. Én azért nem adnék fiú ruhát a lányomra, de azért csajos nadrágban jár, nem csak szoknyában, bár most már kezd nagyon csajos lenni és imádja a szoknyákat. :) 4 éves kislány anyukája.
2012. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Na mi mondjuk sehonnan nem kapunk. Míg pici csecsemők voltak addig csak csak de ilyen 4-5 éves fiú méret már sehol sincs vagy akivel volt azzal rég összeértünk méretben.
2012. febr. 22. 13:39
 17/25 anonim ***** válasza:

Én is néha túlvásárolom magam,de csak a Vateráról.De én kb. minden hónapban elköltök kb 6-7000 Ft-ot a 2 gyerkőcre,úgy hogy a 2 éves lányomnak egyre többet vásárolok új cuccokat,mert hát ebben a korban már kevés jó állapotú ruhát lehet venni használtan,vagy ha igen,akkor horror áron adják.

Cipőt,harisnyát újat veszek mindig üzletből,bodyt fele áron veszek újonnan Vateráról.

A legtöbb ruhája akkor is új,mert azokat keresem vaterán,de hát sokkal olcsóbb,mint üzletben.Mind olyanok,mint C&A,Cherokee,next vagy H&M.

És jó áron el is tudom adni őket,így némileg visszaforog a ruhákba fektetett összegem és nincs lelkiismeret furdalásom,amiért ilyen sokat vásárolok.

2012. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Én eleve magamnak se szeretek ruhát vásárolgatni, igy a gyerekeknek sem.

Általában teszveszen kinézek jó minőségű ruhacsomagokat és azokat veszem meg, vagy egy eladótól sokat.

A lányom mégis a legcsinosabbak egyike az oviban. Most vettem neki 10 ruhát, 4000 Ft volt összesen. Olyan jó állapotban vannak, mintha egyszer kétszer hordták volna. Amúgy sajna egyet már le is foltozott a lányom az oviba, de pont az ára miatt nem zavar.

Ha 4000 Ft lett volna , akkor idegesítene hogy nem jön ki a folt.

A lányom a csinos ruhákban ugrik mászik kúszik saraz, a lényeg a kényelem.

Te nem félted a drágább ruhákat?

Én próbálom arra költeni a pénzt, ami nekem valóban fontos, pl sok állatkert, úszás, lovaglás, stb, de van akinek a vásárlás fontos.

Tesóm is ilyen, szerintem kész lenne ha egy hónapig nem vehetne új ruhákat! :):)

A lényeg hogy jól érezd magad.

2012. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Utolsónak: hát nem tudom, ami nekem tetszik és csinos még nem sikerült egy két száz forintokért kifognom:) És hogy sajnálom e a drága ruhát ha történik vele valami...hát de sajnálom, de azt meg még jobban amikor bolyhos, kopott ruciban látom őket :( De valamennyire akkor is muszáj lesz visszafogni magam.

Én amúgy pont azzal szembesülök hogy a viszonylag drágán vásárolt ruhákat is csak töredékéért lehet eladni használtan...És az anyukák full új ruhára számítanak pár száz forintokért is, amikor használtként van hirdetve pl.

2012. febr. 22. 14:51
 20/25 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Ezek mind cherokee-s, HM ruhák, se nem foltosak, se nem bolyhosak. Rossz ruhát a lányom fel sem venne. Én azt figyelem hogy ne bálás ruha legyen, hanem valaki a kislánya kinőtt ruháit adja el.

Nem mondom, hogyha most felmész azonnal találni fogsz a teszveszen, de ha figyelgeted minden héten hidd el ki lehet nagyon jókat fogni.

Na de vegyük a tavalyi tavaszi kabát vásárlás. Mondom veszek boltban, hát 4-5 boltot bejártam és nagyon nem testszett, max egy 8 ezres, de az sem volt az igazi. Teszveszen meg kettő nagyon csinosat és praktikusat vettem 3000 Ftért. Pedig azt tényleg boltban akartam! :)

Szerintem Te rossz tapasztalatokkal vagy a használt ruhákkal.

2012. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!